Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Wybieg dla swinki w domu i na dworze.

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Na wybiegu

Postautor: Sandi » 1 stycznia 2011, 14:12

Jako schronienie na wybiegu może być nawet pudełko-zawsze to jakaś forma bezpieczeństwa, kiedy świnka się czegoś przestraszy. Ja miałam niedawno remont i nie mam drzwi w pokojach, jak na razie czekamy na nowe, więc puki co nie puszczam Nadii na wybieg. Ja nie muszę dawać Nadii nic jako "domek", bo mam wielką, trzydrzwiową szafę pod którą gryzoń może się chować w każdym momencie.
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2011, 23:41 przez admin, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Wydzieliłem do nowego tematu.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: Sensibles » 1 stycznia 2011, 15:53

Sandi - we wcześniejszych postach pisałaś, że w ogóle nie puszczasz świnki na wybieg, ze względu na tą szafę - że świnka się tam chowa i nie możesz jej wyjąć, to jej nie puszczasz.
Teraz piszesz, że puszczałaś normalnie świnkę, ale akurat teraz macie remont i nie ma drzwi w pokojach, ale ma schronienie pod szafą i że ją puszczasz...

Siejesz zamęt, możesz się w końcu na coś zdecydować ?

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Martex
Użytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 26 grudnia 2010, 17:09
Świnki morskie: Miki i Lukas
Kontaktowanie:

Re: Wybieg naszych świnek

Postautor: Martex » 1 stycznia 2011, 16:32

Właśnie dla mnie ma znaczenie , ponieważ ja nie mam za dużo miejsca w pokoju, i tak jak już pisałam , zrobię taki "przenośny":P


Martex
Użytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 26 grudnia 2010, 17:09
Świnki morskie: Miki i Lukas
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: Martex » 1 stycznia 2011, 16:36

Ja mam taką szafkę,pod którą mogą się schować, ale robią to rzadko.


Awatar użytkownika
Tosia
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 15 marca 2010, 13:24
Lokalizacja: ok. Łódź
Świnki morskie: Tosia, Zuzia
Kontaktowanie:

Re: Wybieg naszych świnek

Postautor: Tosia » 1 stycznia 2011, 19:40

a masz możliwość, gdzieś pod meblami, za.. czy zrobisz ogrodzenie na około klatki?

"Etyka szacunku dla życia nakazuje nam wszystkim poszukiwać sposobności, by za tyle zła, wyrządzonego zwierzętom przez ludzi, pośpieszyć im z jakąkolwiek pomocą."
A.Schweitzer

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: Sandi » 1 stycznia 2011, 20:04

Misiu12-przepraszam, nie chcę robić zamętu. Nadię na wybieg (czyli po pokoju) puszczam bardzo rzadko, ze względu na tymczasowy brak drzwi i dużą ilość kabli. Jeśli jednak puszczę świnkę po pokoju, lubi siedzieć pod szafą, jest tam dla niej najbezpieczniej, ale robi mnóstwo bobków i siusia, potem mam kupę sprzątania.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Martex
Użytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 26 grudnia 2010, 17:09
Świnki morskie: Miki i Lukas
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: Martex » 1 stycznia 2011, 20:48

Cóż, zawsze jest kupa sprzątania. Przecież świnki to nie ludzie, jak im się zachce, a nie mają w pobliży swojej "toalety" siusiają i robią bobki tam , gdzie stoją... :)


Martex
Użytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 26 grudnia 2010, 17:09
Świnki morskie: Miki i Lukas
Kontaktowanie:

Re: Wybieg naszych świnek

Postautor: Martex » 1 stycznia 2011, 20:51

No właśnie nie mogę zabardzo , bo klatka stoi koło drzwi... Ale gadałam o tym z moją mamą, żebyśmy zrobili przemeblowanie i żeby było miejsce dla świnek na wybieg, a moja mama :pomyślimy.

Nie ma wyjścia, muszę czekać na odpowiedź.. Tym bardziej, że dzielę pokój z siostrą ...


Awatar użytkownika
NiCiA
Użytkownik
Posty: 799
Rejestracja: 21 listopada 2010, 13:02
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Philipek i Kajtuś
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: NiCiA » 2 stycznia 2011, 10:35

Ale zawsze można nauczyć świnkę aby robiła bobki w klatce :) Często,ale świnki nie rozumieją o co chodzi...
Martex pisze:Cóż, zawsze jest kupa sprzątania. Przecież świnki to nie ludzie, jak im się zachce, a nie mają w pobliży swojej "toalety" siusiają i robią bobki tam , gdzie stoją... :)

Philip,gdy jest na wybiegu ma otwartą klatkę i kiedy chce się wysiusiać to wskakuje do klatki.Ale nie zawsze mu się zdarza zdążyć do klatki.W takiej sytuacji bobkuje i sika na podłodze,co mi kompletnie nie przeszkadza :) Tak jak powiedziała Martex , zwierzęta to nie ludzie.Zdarzy im się zrobić przecież na podłodze :)
Martex pisze:Ja mam taką szafkę,pod którą mogą się schować, ale robią to rzadko.

A Philip najchętniej wchodził za łóżko,co jest bardzo niebiezpieczne.Mam tam gniazdko i boję się,że by to przegryzł.Mam to bardzo dobrze zabezpieczone i dlatego też tam już nie wejdzie.Kiedyś tam wchodził co nie było przyjemne...Krył się po kątach,a ja nie miałam go jak wyciągnąć.


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: Sensibles » 2 stycznia 2011, 12:44

NiCiA pisze:A Philip najchętniej wchodził za łóżko,co jest bardzo niebiezpieczne.Mam tam gniazdko i boję się,że by to przegryzł.Mam to bardzo dobrze zabezpieczone i dlatego też tam już nie wejdzie.Kiedyś tam wchodził co nie było przyjemne...Krył się po kątach,a ja nie miałam go jak wyciągnąć.


Najlepszym sposobem na gniazdka są ochrony z Canpol Babies, takie jak dla dzieci. Ja mam takie w pokoju, świnka może sobie biegać gdzie jej się podoba :)

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas