Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Wybieg dla swinki w domu i na dworze.

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Awatar użytkownika
Freeesh
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 18 stycznia 2012, 15:10
Kontaktowanie:

Prosty wybieg- Górna część klatki

Postautor: Freeesh » 25 marca 2012, 18:38

Witam.
Chciałam zapytać co sądzicie otym banalnym wybiegu: aktualnie nie mam możliwości stworzenia śwince jakiegoś dużego wybiegu, dlatego kiedyś wpadłam na prosty pomysł. Świnkę położyłam na trawie w ogrodzie i przykryłam górą klatki. Prosiak siedział tam i jadł trawę. Co sądzicie o takim 'wybiegu'? Jeśli siępodoba to może wkrótce (jak urośnie świeża zieleninka) wrzucę kilka zdjęć prosiaka w tym amatorskim wybiegu :)


Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Prosty wybieg- Górna część klatki

Postautor: Konto usunięte » 25 marca 2012, 23:54

No eureki nie odkrylas,wiekszosc z nas tak robi,to dobry pomysl ;)


Awatar użytkownika
Freeesh
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 18 stycznia 2012, 15:10
Kontaktowanie:

Re: Prosty wybieg- Górna część klatki

Postautor: Freeesh » 26 marca 2012, 19:39

ruby_anger pisze:No eureki nie odkrylas,wiekszosc z nas tak robi,to dobry pomysl ;)


No wiem, inteligenta to ja bardzo nie jestem, ale taką ogólną opinię chciałam poznać :lol:


Awatar użytkownika
Freeesh
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 18 stycznia 2012, 15:10
Kontaktowanie:

Wybieg na balkonie

Postautor: Freeesh » 27 marca 2012, 16:10

Od pewnego czasu zastanawiałam się nad zrobieniem śwince wybiegu. W domu mam za dużo 'zakamarków' i zanim bym je zabezpieczyła to minęłoby kilka godzin, a ogórd jest strasznie duży i świnki nie dałoby się złapać (Wybieg drewniany do postawienia na dworze będę robiła latem) dlatego pomyślałam o wybiegu na balkonie. Nie sugerujcie się balkonami z bloków, u mnie na balkon jest bardzo duży i nie ma miejsca w które prosiak by uciekł. Jednak nie mam pewności co do tego czy w ogóle mogę go na balkon puścić.
Czy nie będzie jej zimno? A jeśli tak, to czy mogę ją wypuścić, ale położyć w jednym miejscu koc na który mogłaby wejść?


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Wybieg na balkonie

Postautor: vagina_denata » 27 marca 2012, 18:59

Teraz to na pewno będzie jej zimno. I co to za atracja dla świnki chodzić po betonie albo płytkach? Wybiegi na dworzu robi się głównie dla trawy.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Freeesh
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 18 stycznia 2012, 15:10
Kontaktowanie:

Re: Wybieg na balkonie

Postautor: Freeesh » 27 marca 2012, 20:12

vagina_denata pisze:Teraz to na pewno będzie jej zimno. I co to za atracja dla świnki chodzić po betonie albo płytkach? Wybiegi na dworzu robi się głównie dla trawy.


Teraz tak, ale latam będzie jej ciepło, a poza tym pytałam o koc, wtedy byłoby jej cieplej.
Atrakcja? Może taka że rozprostuje kości. Aktualnie nie ma wybiegu na dworze, on dopiero będzie i wtedy bęzie mogła jeść trawę, a teraz chodzi o to, żeby mogła pobiegać po większym terenie


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Wybieg na balkonie

Postautor: vagina_denata » 27 marca 2012, 22:12

Moim zdaniem to zły pomysł. Znam przypadek kiedy świnka miała się "przewietrzyć" na balkonie, ten się nagrzał, nikt tego nie zauważył, świnka dostała udaru i zmarła tego samego dnia. Ziemia nigdy nie nagrzeje się w ten sposób, nawet w upały jest chłodnawa.
Poza tym póki nie masz wybiegu możesz wystawić świnkę na trawę pod górą od klatki, większość osób tak robi. A jak ma tylko pobiegać to lepiej ją wypuścić po prostu na podłogę w pokoju.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Konto usunięte

Re: Wybieg na balkonie

Postautor: Konto usunięte » 28 marca 2012, 8:58

Ja bym nie dawala na balkon,masz pewnosc,ze zaden ptak jej tam nie wypatrzy?Mojej szwagierce z balkonu jakies ptaszysko porwalo krolika! :shock:


Awatar użytkownika
Freeesh
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 18 stycznia 2012, 15:10
Kontaktowanie:

Re: Wybieg na balkonie

Postautor: Freeesh » 28 marca 2012, 18:25

Skoro tak, to nie będę jej wypuszczać. Dzięki za rady ;)


Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: Wybieg na balkonie

Postautor: Damian_1 » 30 marca 2012, 15:20

Ja czasami wychodziłem ze świnkami na balkon w lecie i zwykle na koc, ale raczej rzadko no bo co to za atrakcja :lol:


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas