Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Wybieg dla swinki w domu i na dworze.

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
swinkowski
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13 września 2010, 19:15
Świnki morskie: Filek
Kontaktowanie:

Wybieg dla swinki w domu i na dworze.

Postautor: swinkowski » 20 września 2010, 17:22

Cześć!
Ja chciałabym zrobić świce jakiś wybieg i nie mam pomysłu :hmmm: Dalibyście mi jakieś wskazówki? :zalamany:

http://sims3zwierzaki.pl/index.php/pl/praca/2206 - kliknij "jestem za" przez 4 dni codziennie!

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Mango
Użytkownik
Posty: 779
Rejestracja: 1 sierpnia 2010, 10:40
Lokalizacja: Fajna wiocha
Świnki morskie: Celiś & Kubuś
Kontaktowanie:

Re: Jaki wybieg???

Postautor: Mango » 20 września 2010, 17:53

może porozkładaj mlecze w różnych miejscach,zrób jakiś tunel czy coś w tym stylu. :)


swinkowski
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13 września 2010, 19:15
Świnki morskie: Filek
Kontaktowanie:

Re: Jaki wybieg???

Postautor: swinkowski » 24 września 2010, 16:18

U mnie mleczy raczej się nie zrywa, bo ta trawa to jet taka "nieświerza" i te bakterie, wiecie :zdezorientowany:

http://sims3zwierzaki.pl/index.php/pl/praca/2206 - kliknij "jestem za" przez 4 dni codziennie!

Awatar użytkownika
Mango
Użytkownik
Posty: 779
Rejestracja: 1 sierpnia 2010, 10:40
Lokalizacja: Fajna wiocha
Świnki morskie: Celiś & Kubuś
Kontaktowanie:

Re: Jaki wybieg???

Postautor: Mango » 25 września 2010, 10:02

no wiesz ja mam swój ogród


swinkowski
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13 września 2010, 19:15
Świnki morskie: Filek
Kontaktowanie:

Re: Jaki wybieg???

Postautor: swinkowski » 26 września 2010, 16:17

No właśnie masz własny ogród, a ja mieszkam na osiedlu i trawa jest brudna.
Morze masz wlasne inne pomysły i może zdjęcia byście dodali? ;)

http://sims3zwierzaki.pl/index.php/pl/praca/2206 - kliknij "jestem za" przez 4 dni codziennie!

Awatar użytkownika
Chochlik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 19:44
Świnki morskie: Bella
Edward[*]
Kontaktowanie:

Re: Jaki wybieg???

Postautor: Chochlik » 26 września 2010, 21:08

Ja swojego prośka bez niczego puszczam po pokoju. Staram się tylko by niepożadane przedmioty nie były na podłodze i tyle. Pilnuje go przytym to znaczy zerkam na niego od czasu do czasu.

Jeśli ktoś nie umie uszanować zwierząt znaczy to, że nie zasługuje na miano człowieka...

swinkowski
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13 września 2010, 19:15
Świnki morskie: Filek
Kontaktowanie:

Re: Jaki wybieg???

Postautor: swinkowski » 27 września 2010, 19:33

No tak chochlik, ale moja świnka jeszcze jest nieoswojona i tchurzliwa i jak ją puszcze to od razu biegnie do klatki. A jak ją zamknę to gryzie szczebelki. :zdezorientowany:

http://sims3zwierzaki.pl/index.php/pl/praca/2206 - kliknij "jestem za" przez 4 dni codziennie!

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Jaki wybieg???

Postautor: Sandi » 27 września 2010, 19:41

No to kolego, musisz ją oswoić. Moim zdaniem, jeśli będzie za dużo latać po pokoju, zrobi się jeszcze bardziej dzika.
Wiesz, powinieneś często ją brać na ręce, głaskać, mówić do niej dużo i dawać jej z ręki smakołyki, to znaczy marchew itd.
Powoli bierz ją coraz częściej na ręce, aż w końcu przywiąże się do Ciebie i wtedy, jak puścisz ją po pokoju, to myślę, że będzie już ok.
Tylko wiesz, ona na początku może być nieco "w szoku" bo nie zna otoczenia, w jakim się znajduje. Gdy będziesz ją puszczał regularnie, to przywyknie do nowego otoczenia.
Poza tym gdy chce wejść do klatki, to ją wsadź, ale zostaw otwarte drzwi i ją obserwuj. Być może sama wyjdzie z klatki gdy będzie tego chciała.
A co do urządzenia wybiegu, to myślę, że na razie nic jej nie dawaj. Tylko uważaj na kable i inne przedmioty niebezpieczne.
Życzę powodzenia !

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
NiCiA
Użytkownik
Posty: 799
Rejestracja: 21 listopada 2010, 13:02
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Philipek i Kajtuś
Kontaktowanie:

Wybieg na dwór dla naszych świnek

Postautor: NiCiA » 20 grudnia 2010, 15:23

Mimo iż nasza świnka może miec bardzo dużą klatkę to nie możemy zapomniec o codziennym wypuszczaniu na wybieg naszego zwierzątka :)
Wybieg mojej świnki trwa cały dzień.Wieczorem staram się zamykac klatkę,aby Philip nie uciekł.
Gdy jest ciepło (tj. późna wiosna,lato) to wychodzę z Philipkiem na ogród,aby tam sobie mógł pobiegac,zjeśc trawkę itd.
Zawsze go muszę pilnowac,dlatego też wykonam wybieg dla mojego świniaka (bądź kupię,to obojętne).W ten sposób Philip będzie bardziej bezpieczny wg mnie ;) Będzie to mniej więcej o wymiarach 2 m. lub 3 m. :) Jeżeli to by było coś takiego...
Obrazek
To oczywiście musiało by byc to zdecydowanie mniejsze np. 120 cm :)
Ale głównie chodzi mi o coś takiego :
Obrazek
Lub... :)
Obrazek
A Wy macie jakieś ogrodzenie dla swoich świnek ? Jak wygląda wybieg Waszej świnki ?
Oczywiście jeśli ktoś chce,to może w tym temacie wstawic zdjęcie wybiegu :)


Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Wybieg naszych świnek

Postautor: Sandi » 20 grudnia 2010, 16:32

Moja świnka jest rzadko puszczana na wybieg, przyczyn jest kilka. Po pierwsze, w moim pokoju i nie tylko jest dużo kabli i innych niebezpiecznych urządzeń, przez które zwierzę może zrobić sobie krzywdę.
Po drugie, gdy puszczam Nadię, biegnie ona tylko w jedno miejsce : pod szafę, a potem bardzo ciężko mi ją wyciągnąć.
Dlatego właśnie kupiłam Nadii dużą klatkę, aby mogła się wylatać, ewentualnie wychodzę z nią w lato na podwórko albo zabieram do dziadka na wielki ogród, gdzie ma miejsca do woli. Puki jest zima, Nadia musi zadowolić się pojemną klatką i od czasu do czasu małym wybiegiem w ogrodzonym, bezpiecznym pomieszczeniu.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas