Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pies VS Świnka .

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Boni
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 10 marca 2010, 11:38
Lokalizacja: Gdansk
Świnki morskie: Boni 1 Rok
Kontaktowanie:

Pies VS Świnka .

Postautor: Boni » 19 maja 2012, 14:50

Na początku proszę moderatora o przestawienie tematu w odpowiedni miejsce tam gdzie jest miejsce tego tematu .

Otóż mam takie pytanie . Mama mi dzis powiedziala ze kupi mi psa na urodziny , a urodziny mam 7 czerwca . Otóż mój boni ma już 2 lata , a ja kupuje psa Sznaucera . i Teraz dajcie mi jakieś porady jak mam psa odzywyczajić żeby ie zaczepiał świnki . Naprawde bardzo prosze o pomoc , swinka bedzie w moim pokoiu a pies w przed pokoju myśle ze to już jest jakiś plus. Naprawde bede bardzo wdzieczny zeby mi ktos pomógł pomóc śwince żeby sie nie bała .

P.S : Przeprazam za niepoprawne pismo , ale mam inna klawiature , pisze z komputera , a ta klawiatura mi szwankuje i komputer też . :roll:

Elo...ziomki.Tomb Raide...xD

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Pies VS Świnka .

Postautor: kin28 » 19 maja 2012, 15:30

Po pierwsze nie mów hop, póki nie przeskoczysz ;) Bo nie każdy pies atakuje świnkę, mój akurat tak, ale znam psy, które ze świnkami są najlepszymi przyjaciółmi. Po drugie to najpierw czytaj, a potem pisz. Temat w złym dziale, a na dodatek był. Został połączony, więc można się pogubić. viewtopic.php?f=2&t=1584&p=73361&hilit=sznaucer#p73361
Na prawdę, czytaj i próbuj umieszczać w dobrych działach, bo co ma klatka i wybieg do psa?!

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Boni
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 10 marca 2010, 11:38
Lokalizacja: Gdansk
Świnki morskie: Boni 1 Rok
Kontaktowanie:

Re: Pies VS Świnka .

Postautor: Boni » 19 maja 2012, 15:52

Chodziło mi o wybieg świnki .

Elo...ziomki.Tomb Raide...xD

Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Pies VS Świnka .

Postautor: kin28 » 19 maja 2012, 17:00

Boni pisze:swinka bedzie w moim pokoiu a pies w przed pokoju

Pies całe życie będzie w przedpokoju?

A więc jak świnka będzie biegać po pokoju to zamykaj psa gdzie indziej. Mimo to od małego go ucz, że świnka to mały piesek i nie wolno się z nim gryźć. Ja znam psa, nawet Oluni199, który boi się świnki. Najpierw miej tego psa, a w razie kłopotów się zamartwiaj ;)

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Pies VS Świnka .

Postautor: Talia » 19 maja 2012, 19:46

kin28 pisze:
Boni pisze:A więc jak świnka będzie biegać po pokoju to zamykaj psa gdzie indziej. Mimo to od małego go ucz, że świnka to mały piesek i nie wolno się z nim gryźć. Ja znam psa, nawet Oluni199, który boi się świnki. Najpierw miej tego psa, a w razie kłopotów się zamartwiaj ;)

Ja absolutnie nie oddzielałabym psa od świnki. Wręcz przeciwnie, im silniejsza będzie miedzy psem a świnkom więź tym mniejsze prawdopodobieństwo, że zrobi jej krzywdę. Od początku bierz świnkę na ręce i daj psu ją wąchać, lizać. Za każde poprawne zachowanie wobec świnki nagradzaj go. ;)


Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Pies VS Świnka .

Postautor: kin28 » 19 maja 2012, 19:52

Oczywiście masz rację, ale ja z przyzwyczajenia pisałam pod kątem mojego ADHD'owca :lol: Gdy ja mu daję Gizmulę by powąchał to wącha, ale przez pierwsze 2 minuty, potem liże i chce ją tyrpać, by się z nim bawiła, tak jak to psy robią. Nie było by nic złego, gdyby nie to, że Codi jest mega nie obliczalny. Zależy jaki charakter się trafi. Mój za nic nie da się ze świnką połączyć. A gdy słyszy Gizmulę to "amen", skacze, szczeka itp. bo che się pobawić. Szkoda mi go, ale nie ryzykuje.

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
Lucky
Użytkownik
Posty: 1125
Rejestracja: 19 listopada 2011, 15:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Świnki morskie: Lucky[*]
Kontaktowanie:

Re: Pies VS Świnka .

Postautor: Lucky » 19 maja 2012, 20:02

Możesz jeszcze karmić pieska przy śwince, żeby mu się dobrze kojarzyła.
A to będzie szczeniaczek ? ;)

"jeżeli nie potrafisz kochać, nie dawaj innym nadziei na miłość."
http://besty.pl/2464423

Boni
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 10 marca 2010, 11:38
Lokalizacja: Gdansk
Świnki morskie: Boni 1 Rok
Kontaktowanie:

Re: Pies VS Świnka .

Postautor: Boni » 19 maja 2012, 20:15

Tam mały sznaucer miniaturka :D

Elo...ziomki.Tomb Raide...xD

Awatar użytkownika
Lucky
Użytkownik
Posty: 1125
Rejestracja: 19 listopada 2011, 15:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Świnki morskie: Lucky[*]
Kontaktowanie:

Re: Pies VS Świnka .

Postautor: Lucky » 19 maja 2012, 20:15

No to dobrze, łatwiej go będzie przekonać ;)

"jeżeli nie potrafisz kochać, nie dawaj innym nadziei na miłość."
http://besty.pl/2464423

deadend
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 27 marca 2012, 10:50
Lokalizacja: Leżajsk
Kontaktowanie:

Re: Pies VS Świnka .

Postautor: deadend » 19 maja 2012, 22:43

Nie znam sznaucerów, ale jak będzie od małego znał świnkę to u każdego psa jest duże prawdopodobieństwo, że będzie wobec niej neutralny lub nawet będzie ją lubił, to tak jak psy które gonią koty na zabój, ale "swoich" kotów nie ruszą choćby im do miski właziły... grunt to nie separować psa od świnki od początku. Mój pies łazi z pluszakiem za świnkami jak je wypuszczę, z nadzieją na zabawę, aż mi go szkoda :lol:


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas