Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Gdzie powinna stać klatka ?

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Gdzie powinna stać klatka ?

Postautor: Asia909 » 31 lipca 2013, 16:09

kin28
1. Gdy grzeje bedą smrodki ulatniać sie z klatki
2. świnkom chyba nic sie nie stanie ale moga sie przegrzać :)

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
SPŚM
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: 20 listopada 2012, 20:49
Świnki morskie: dużo uratowanych:)
Kontaktowanie:

Re: Gdzie powinna stać klatka ?

Postautor: SPŚM » 31 lipca 2013, 16:45

Świnkom bardziej może zaszkodzić suche powietrze, niż temperatura, acz postawienie klatki przy grzejniku jest tak samo "mądrym" pomysłem, jak postawienie jej w przeciągu.
Co do lęku wysokości, to świnki takowego nie mają.

Obrazek

Awatar użytkownika
alvantis
Użytkownik
Posty: 703
Rejestracja: 23 czerwca 2013, 21:34
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Dunia [*], Łatek 1 [*], Łatek 2 [*], Pako [*], Tofik [*] , Mientus [*], Alfie, Crispy
Kontaktowanie:

Re: Gdzie powinna stać klatka ?

Postautor: alvantis » 31 lipca 2013, 17:06

Jak kaloryfery będą musiały grzać to klatka zostanie przesunięta do szafy żeby nie było Tofikowi gorąco ;) na razie kaloryfer jest chłodny a na dworze gorąco więc w sam raz :) i tak przez cały dzień Tofik przesiaduje w tej doczepionej części :p a ta normalna służy mu jako spiżarnia xD
Jeśli według was w ogóle nie powinien yć przy kaloryferach to się do tego dostosuję i będzie przy szafie ( w nocy, a w dzień na kanapie) ;) tylko mi powiedzcie

OD 14.04.18r. ZE MNĄ:
Alfie i Crispy

Elizzy
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 23:09
Kontaktowanie:

Re: Gdzie powinna stać klatka ?

Postautor: Elizzy » 6 września 2013, 21:56

Myślicie, że można trzymać klatkę ze świnką w pomieszczeniu gdzie jest tylko sztuczne światło czy to może jej zaszkodzić? Oczywiście zakładając, że wybieg miałaby tam gdzie jest światło "dzienne". Niby w zoologicznym cały czas mają sztuczne światło ... .


Luna24
Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 6 kwietnia 2012, 18:21
Świnki morskie: Luna
Kontaktowanie:

Re: Gdzie powinna stać klatka ?

Postautor: Luna24 » 28 stycznia 2014, 16:42

U mnie również klatka jest na ziemi.

Świnka morska- takie małe stworzonko, a takie pocieszne :)

Mój blog:
http://inspiracjamoimparagrafem.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Gdzie powinna stać klatka ?

Postautor: Sensibles » 28 stycznia 2014, 21:18

Elizzy pisze:Myślicie, że można trzymać klatkę ze świnką w pomieszczeniu gdzie jest tylko sztuczne światło czy to może jej zaszkodzić? Oczywiście zakładając, że wybieg miałaby tam gdzie jest światło "dzienne". Niby w zoologicznym cały czas mają sztuczne światło ... .

Tylko sztuczne? Nie sądzę, żeby miało to zaszkodzić :) Światło to światło, dla roślin może to mieć znaczenie, ale nie sądzę, że dla świnek również.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Gdzie powinna stać klatka ?

Postautor: czikuczikulinka » 27 kwietnia 2014, 11:24

mam pytanko takie jak tytuł forum. przez moje ręce przewinęły się już 2 świnki, którymi się opiekowałam i obecnie jest trzecia - przygarnięta od zapracowanych właścicieli. George (bo o nim mowa) jest bardzo płochliwy, przyjazdy ale dużo czasu mu zajmuje zaufanie komuś, do tego jest żywym, młodym samczykiem, który potrzebuje dużo uwagi, lubi jak się na niego ktoś patrzy ( w szczególności ja bo już wie, że go nie skrzywdzę - ufa mi). Teraz jego klatka leży na kocyku na ziemi. Zastanawiam się czy nie było by lepiej jakby klatka stała na stoliku w tym samym miejscu, bo George sam z klatki nie wychodzi - boi się. Jak się go wyjmie i postawi na podłodze to owszem pobiega ale sam nigdy nie wyjdzie nawet jak ma otwartą klatkę cały dzień. Boję się o lokalizację klatki bo moi domownicy nie zwracają uwagi czy jest przeciąg czy nie a wiem, ze to może zaszkodzić śwince. Jak jestem w domu to zwracam im uwagę i zamykam wszystkie okna, ale jak jestem poza domem to kto to za mnie zrobi? Nikt. Dlatego pomyślałam o stoliczku bo nie groziłby mu przeciąg a miałby mnie prawie na wysokości oczu jakbym leżała na łóżku czy siedziała przy biurku - czułby się pewniej niż jakbym stała nad nim jak jakiś sęp. Tylko co do stoliczka słyszałam, że świnki mają lęk wysokości.. może nie tyle co lęk jako paniczny strach ale że im nie służy klatka na podwyższeniu. Miałam już świnki tak jak mówiłam, ale żadna z nich nie była jak George - nawet odrobinę nie podobna. Tamte śmigały po pokoju więc klatki miały na dole.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas