Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Za mała klatka????

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Kiki i Rika
Użytkownik
Posty: 185
Rejestracja: 20 maja 2012, 17:44
Lokalizacja: Polska woj. Łudzkie Zduńska Wola - Karsznice
Świnki morskie: Kiki
Kontaktowanie:

Re: Za mała klatka????

Postautor: Kiki i Rika » 20 sierpnia 2012, 15:15

cavialover1998 pisze:Macie jakiś pomysł jak namówić matkę na świniaka i klatkę??? :confused:


Hmm...Powiedz mamie , że świnka sama umiera :( . Tak jak papużki nierozłączki. Pokaż mamie artykuł (np. z książki) że świnki morskie tylko w grupie!


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
cavialover1998
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 22 czerwca 2012, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Mac [*]
Kontaktowanie:

Re: Za mała klatka????

Postautor: cavialover1998 » 20 sierpnia 2012, 15:22

Namawiać, hahaha :confused: ... zapewne powie "Masz jedną, po co ci druga. Jesteś nieodpowiedzialna, niepotrafisz zająć się jedną. Tylko pieniądze pójdą w błoto :mad: " Klatki też będzie się czepiać...

My boyfriend? My Guinea Pig!

Konto usunięte

Re: Za mała klatka????

Postautor: Konto usunięte » 20 sierpnia 2012, 15:38

Pytanie bylo czy klatka jest ok,nie robcie wykladow na temat zachowan swinek.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Za mała klatka????

Postautor: vagina_denata » 20 sierpnia 2012, 16:05

cavialover1998 pisze:Namawiać, hahaha :confused: ... zapewne powie "Masz jedną, po co ci druga. Jesteś nieodpowiedzialna, niepotrafisz zająć się jedną. Tylko pieniądze pójdą w błoto :mad: " Klatki też będzie się czepiać...

To udowodnij, że jesteś odpowiedzialna - pocisnij od września dobre oceny, zajmuj się świnką, przejmij jakieś domowe obowiązki (zmywanie, odkurzanie, czy coś), może mama zmięknie.

A klatka jest stanowczo za mała. Koszt nowej to koło 80-100 zł na Allegro, także nie jest to mordercza suma.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Za mała klatka????

Postautor: nugatka » 20 sierpnia 2012, 17:29

Dla nastolatków 100zł to jest jednak duża kwota. Może uskładaj na klatkę z kieszonkowego? Albo poproś klatkę jako prezent urodzinowy/imieninowy dla Ciebie? Z namawianiem na drugą też nie jest tak łatwo - rodzice bywają w tej kwestii niereformowalni. Ale rzeczywiście Vagina dobrze radzi, może dobrym ocenami w szkole, jakimiś osiągnięciami, pracami domowi, itp., przekonasz, że jesteś osobą odpowiedzialną. Nie męcz rodziców na okrągło, najpierw pokaż, że można na Ciebie liczyć, pochwal się dobrymi ocenami w szkole, daj rodzicom powody do pochwał dla Ciebie. A po jakimś okresie, po prostu wymień rodzicom argumenty (jestem odpowiedzialna, bo...) i poproś o drugą świnkę. Powodzenia!


Awatar użytkownika
cavialover1998
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 22 czerwca 2012, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Mac [*]
Kontaktowanie:

Re: Za mała klatka????

Postautor: cavialover1998 » 20 sierpnia 2012, 17:41

Urodziny mam 1 stycznia :confused: ... Robie prawie wszystko o co matka mnie prosi :/ , nawet szpinak zjadłam... Pozatym nie męcze rodzica, od czasu do czasu coś wspominam...

My boyfriend? My Guinea Pig!

Konto usunięte

Re: Za mała klatka????

Postautor: Konto usunięte » 20 sierpnia 2012, 19:34

Będą...święta? :/ Trochę długo. Może podzielisz się z rodzicami kwotą pół na pół? Ty dasz połowę, rodzice dopłacą. Albo po prostu zbieraj :) Ja zbierałam i zbierałam, aż dozbierałam do takiej kwoty, że starczyłoby mi na dwie klatki :lol: Sama siebie zaskoczyłam. Możesz coś posprzedawać, pomóc komuś...


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Za mała klatka????

Postautor: vagina_denata » 20 sierpnia 2012, 21:00

nugatka pisze:Dla nastolatków 100zł to jest jednak duża kwota.

Miałam na myśli raczej to, że rodzic poproszony o wyłożenie takiej sumy bądź dołożenie się do klatki nie złapie się za głowę ze słowami "chyba cię synu/córko Bóg opuścił!". ;)

Cavialover, sama najlepiej znasz swoją mamę i wiesz jak z nią rozmawiać. Zapytaj czemu nie chce drugiej świnki w domu - może boi się, że nie podołasz z opieką, albo, że futrzaki będą walczyć, może o koszty utrzymania.
Ja zaczęłabym od kupienia klatki na dwie świnki (100x60 cm) i po pewnym czasie drążyła temat towarzysza dla Maca. Bo prosić na raz i o świnkę i o klatkę, to mogłoby być za dużo szczęścia ;p

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

moonika
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 21 sierpnia 2012, 23:14
Kontaktowanie:

Re: Za mała klatka????

Postautor: moonika » 22 sierpnia 2012, 1:04

cavialover1998 pisze:Wiem wiem, widzę że mu towarzystwa brakuje... chce mi się płakać :sad: ... Ja nie zawsze mam czas bo szkoła, matka w pracy a on siedzi w tej ciasnej klatce i śpi :sad: . Macie jakiś pomysł jak namówić matkę na świniaka i klatkę??? :confused:

Pokaz mamie jaka ta swinka jest smutna sama, powiedz ze moze nie przezyc samotnosci bo swinki sa z natury stadne i nic tego nie zmieni.
koszt utrzymania dwóch swinek nie jest wiele wiekszy.
Piszez ze mama moze powiedziec : "Jesteś nieodpowiedzialna, niepotrafisz zająć się jedną. "
Jesli twoja mama ma racje to faktycznie jest problem. zastanow sie czy odpowiednio dbasz o czystosc klatki oraz o pozywienie i picie dla swinki


Awatar użytkownika
cavialover1998
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 22 czerwca 2012, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Mac [*]
Kontaktowanie:

Re: Za mała klatka????

Postautor: cavialover1998 » 22 sierpnia 2012, 12:39

oczywiście że tak, codziennie sprzątam toaletę Maca, co tydzień latam do sklepu po żarcie i codziennie zmieniam mu wodę :confused: .

My boyfriend? My Guinea Pig!

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Dołącz do nas