Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Klatka dla Pikusia

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Awatar użytkownika
elvirka96.n
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 3 października 2012, 21:13
Lokalizacja: Pelplin
Świnki morskie: mały,gładkowłosy milutki Pikuś

Klatka dla Pikusia

Postautor: elvirka96.n » 7 października 2012, 13:13

Jaka duża musi być klatka dla jednej świnki?Gdzieś czytałam że chyba 40x60.Czy to prawda?A może być mniejsza?Bo ja mam jeszcze takie małe pięterko dorobione na którym się sam domek mieści a klatkę mam 29x40.Narazie świnka jest mała i wystarcza klatka,a jak urośnie to też jej wystarczy czy nie?

Nie każdy kto ma zwierzę,lubi zwierzęta.Niektórzy mają je tylko dla zabawy.PAMIĘTAJ!!!ZWIERZĘTA TO NIE ZABAWKI I NIE MOŻNA SIĘ NIMI BAWIĆ.ONE TEŻ MAJĄ UCZUCIA I CHCĄ BYĆ KOCHANE.NIE RÓB IM KRZYWDY!!!

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
monicace
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 11 sierpnia 2012, 14:00
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Zosia, Mania
Kontaktowanie:

Re: Klatka dla Pikusia

Postautor: monicace » 7 października 2012, 13:21

Klatka dla jednej świnki powinna mieć długość min 70-80 cm. Coś mi się kojarzy,że powinna być dłuższa 3 razy od długości ciała dorosłego prosiaka i 2razy szersza. W każdym razie im większa klatka tym lepsza. Świnki naprawde potrafią dużo urosnąć i w Twojej klatce, Twój świniaczek czułby się jak w komórce, koniecznie wymien klatkę, nawet jak ma pięterko i to jak najszybciej.

Obrazek
Obrazek

Konto usunięte

Re: Klatka dla Pikusia

Postautor: Konto usunięte » 7 października 2012, 13:22

dla jednej świnki polecam 80cm im większy wybieg tym lepiej :D


Konto usunięte

Re: Klatka dla Pikusia

Postautor: Konto usunięte » 7 października 2012, 14:03

Właśnie, świnka urośnie. Jak będzie ze trzy razy większa, to się nawet nie odwróci w tej klatce. Jak najszybciej kup nową, koniecznie w podstawie 80x40. To, że zamontowałaś pięterko, to nic nie daje. Świnek musi mieć się gdzie wybiegać.
EDIT: jak nie masz pieniędzy, to poszukaj czegoś używanego ;)
Ostatnio zmieniony 7 października 2012, 16:25 przez Konto usunięte, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Klatka dla Pikusia

Postautor: vagina_denata » 7 października 2012, 16:16

29x40 cm to jest strasznie mało... Dorosła świnka się ledwo obróci w takiej klatce. Wymiary powinny być prawie dwa razy większe.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Konto usunięte

Re: Klatka dla Pikusia

Postautor: Konto usunięte » 7 października 2012, 16:20

Jak będzie okrąglutka to nawet może się w tak małej klatce nie móc obrócić , poszukaj w miarę szybko czegoś wiekszego bo świnki rosną szybko :)


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Klatka dla Pikusia

Postautor: Sensibles » 8 października 2012, 15:48

elvirka96.n pisze:Jaka duża musi być klatka dla jednej świnki?Gdzieś czytałam że chyba 40x60.Czy to prawda?A może być mniejsza?

40x60 to optymalne wymiaru klatki dla chomika, nie dla świnki morskiej. Osobiście toleruję klatki 40x60 dla świnek, ale tylko na okres przejściowy, załóżmy do czasu 1 tygodnia. Jednak jest za mała, aby świnka morska mogła w niej zamieszkać na dłużej bądź na stałe.

elvirka96.n pisze:Bo ja mam jeszcze takie małe pięterko dorobione na którym się sam domek mieści a klatkę mam 29x40.Narazie świnka jest mała i wystarcza klatka,a jak urośnie to też jej wystarczy czy nie?

Klatka 29x40, jak już pisały dziewczyny powyżej, jest stanowczo za mała dla świnki morskiej. Wydaje Ci się, że jest okej, ale ona się tam nie mieści, jest jej ciasno. Jak urośnie to tym bardziej jej nie wystarczy.
Koniecznie zmień klatkę, minimalne wymiary to 70-80 cm.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
elvirka96.n
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 3 października 2012, 21:13
Lokalizacja: Pelplin
Świnki morskie: mały,gładkowłosy milutki Pikuś

Re: Klatka dla Pikusia

Postautor: elvirka96.n » 8 października 2012, 18:17

Aha dziękuję wszystkim za radę,ale mam 11 lat,już wydałam prawie wszystko co miałam na wyposażenie klatki i nie stać mnie na nową klatkę,a mama mówi że mi nie kupi bo taka co mam wystarczy dla mojej świnki :(

Nie każdy kto ma zwierzę,lubi zwierzęta.Niektórzy mają je tylko dla zabawy.PAMIĘTAJ!!!ZWIERZĘTA TO NIE ZABAWKI I NIE MOŻNA SIĘ NIMI BAWIĆ.ONE TEŻ MAJĄ UCZUCIA I CHCĄ BYĆ KOCHANE.NIE RÓB IM KRZYWDY!!!

Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Klatka dla Pikusia

Postautor: kin28 » 8 października 2012, 18:18

A to zapraszamy mamę na forum :) Zawsze można kupić nową klatkę używaną, a tą sprzedać. http://allegro.pl/klatka-dla-swinki-80x ... 49660.html

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
elvirka96.n
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 3 października 2012, 21:13
Lokalizacja: Pelplin
Świnki morskie: mały,gładkowłosy milutki Pikuś

Re: Klatka dla Pikusia

Postautor: elvirka96.n » 8 października 2012, 18:36

a starczy 100x50 cm? bo tylko taką znalazłam na allegro

Nie każdy kto ma zwierzę,lubi zwierzęta.Niektórzy mają je tylko dla zabawy.PAMIĘTAJ!!!ZWIERZĘTA TO NIE ZABAWKI I NIE MOŻNA SIĘ NIMI BAWIĆ.ONE TEŻ MAJĄ UCZUCIA I CHCĄ BYĆ KOCHANE.NIE RÓB IM KRZYWDY!!!

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas