Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Moja świnka nie chce chodzić po pokoju

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka nie chce chodzić po pokoju

Postautor: Fafka123 » 20 marca 2013, 20:44

Ja zazwyczaj puszczam świnki w łazience lecz zanim to zrobie dokładnie odkurzam i myję podłogę ;) W końcu to łazienka, różne rzeczy mogą lbyć na tej podłodze. Dobrze byłoby też położyć coś na ziemi kiedy świnka biega - na zimnych kafelkach odizoluje ją to trochę od chłodu a na panelach zapobiegnie ślizganiu.

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
ania i kasia
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 12 stycznia 2013, 11:30
Świnki morskie: Tuptuś
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka nie chce chodzić po pokoju

Postautor: ania i kasia » 21 marca 2013, 20:58

No ja mam w pokoju parkiet i świnka trochę się ślizga ale już chętnie chodzi po pokoju :tooth: . Podłoga jest czysta.(codziennie odkurzana) :D :lol:


czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka nie chce chodzić po pokoju

Postautor: czikuczikulinka » 13 kwietnia 2014, 17:29

mam do was pytanie odnośnie puszczania świnki po pokoju. moje poprzedni podopieczni uwielbiali latać po pokoju - mój nowy adoptowany synek - nie. nawet nosa poza klatkę nie wyściubi, ale myśle, że z czasem bedzie sam wychodził. ale nie to jest mój problem.
chodzi mi o wchodzenie pod łóżko/za łóżko.. myślicie, że jak niuniuś tam wejdzie to wyjdzie gdy zgłodnieje, prawda? bo nie chciałabym czołgać się pod łóżkiem albo odsuwać go, żeby prosiaczka nie przygnieść.. z tego co wiem u poprzedniego właściciela zawsze jak puszczali Georgea (robili to rzadko) to uciekał za kanape i nigdy sam nie wyszedł, a jak był głodny to piszczał ale nie wychodził. myślicie, że to się u niego zmieni? chce zeby miał swobodę i mógł sobie biegac po pokoju jak jestem na uczelni, żeby mu się w klatce samemu nie nudziło - a tak to ruchu troche na zdrowie mu wyjdzie. :]


monika20511
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 5 października 2013, 17:11
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka nie chce chodzić po pokoju

Postautor: monika20511 » 13 czerwca 2014, 14:19

Mój prosiak zachowuje się podobnie i w zasadzie nie lubi zwiedzać. Ponieważ mam świnkę Skinny, bezwłosą, a podłoga jest zimna, kładę ją zawsze na kocyku. Ten kocyk to chyba dla niej azyl, bo potrafi tak przesiedzieć dwie godziny i nie zejść z niego, poza szybkim biegiem za potrzebą. Praktycznie nigdy nie siusia na koc i chyba tylko dlatego z niego schodzi. Dziwne to stworzenia, bo wydawałoby się, ze robię mu przyjemność wypuszczeniem z klatki, a tu klops :confused:


Awatar użytkownika
Nejvii
Hodowca
Posty: 137
Rejestracja: 18 maja 2014, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: hodowla Nejvii Cavia
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka nie chce chodzić po pokoju

Postautor: Nejvii » 13 czerwca 2014, 15:29

Post wprawdzie z kwietnia ale odpowiem - może komuś się przyda. Czikuczikulinka, najprostszym rozwiązaniem jest odgrodzenie łóżka tak, aby prosiak nie mogł pod nie wejść. Świnka nie czuje się pewnie w nowym otoczeniu przez co znajduje sobie miejsce do zamelinowania i udaje, że jej nie ma. Proponowałabym postawić jej domek/karton, gdzie będzie mogła się schować.

Monika, kocyk jest bardzo dobrą opcją. Jeżeli świnka biega za potrzebą, watro ustawić w jej zasięgu kuwetę z naturalnym żwirkiem. Martwi mnie jednak to co piszesz o zachowaniu prosiaka. Przyjrzyj mu się dokładnie, czy to przypadkiem nie objawy depresji. Świnka może zwyczajnie cierpieć na brak towarzystwa. Prosiaki to zwierzęta stadne i żaden inny gatunek nie stworzy z nią stada, dlatego powinno się je trzymać parami.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Dołącz do nas