Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy moja świnka boi się swojej klatki?

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
maartuss5
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 marca 2013, 15:56
Kontaktowanie:

Czy moja świnka boi się swojej klatki?

Postautor: maartuss5 » 18 marca 2013, 16:21

Od kilki dni mam w domu 5- tygodniową świnkę morską. Po przyjeździe do domu oczywiście dałam jej czas na zapoznanie się z nowym otoczeniem. Kiedy zaczęła być odważniejsza zaczęła uciekać z klatki. Klatka jest dosyć duża i przerwy pomiędzy szczebelkami są wieksze niż w normalnej klatce, a świnka jest na tyle mała, że się przez nie przeciska. Jak ją wezme na ręce to wszystko jest okej, zje z ręki i nawet zaśnie. Jak tylko włoże ją znowu do klatki to głosno piszczy i za chwilkę z niej wychodzi. Jak już wyjdzie to chowa się pod łózko, albo w inną szczelinę i może siedziec tam cały czas. Oczywiście pozwalam jej pobiegać po pokoju, ale niestety nie mogę sobie pozwolić, aby cały czas była poza klatką. czy ona nie czuje się bezpiecznie we łasnej klatce, ze cały czas z niej ucieka? Co robić??


Awatar użytkownika

Kocixu

Re: Czy moja świnka boi się swojej klatki?

Postautor: Kocixu » 18 marca 2013, 21:05

Moze po prostu woli sobie pobiegac niz siedziec "w niewoli". Kazda swinka tak ma. Kiedy jest w klatce wkladaj jej jakies smakolyki, oraz glaszcz, napewno sie przyzwyczai. Moze pora kupic taka klatke zeby nie mogla z niej sama wychodzic? Tak nie powinno byc ze swinka miesci sie miedzy pretami. Co kiedy bedzie starsza i nadal bedzie tego probowac? Swince moze stac sie krzywda.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

  • Dołącz do nas