Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

kilka pytan odnosnie swinek

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
noktel
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 20:23
Kontaktowanie:

kilka pytan odnosnie swinek

Postautor: noktel » 15 sierpnia 2013, 21:36

Witam wszystkich iż to mój pierwszy post na forum. Chciałbym adoptować 2 świnki , żeby było im raźniej i mogły sobie szaleć w swoim towarzystwie. I mam kilka pytań które mnie nurtują . Na początek przymierzam się do samej klatki o wymiarach 120x60x43. czy dla dwóch zwierzaków wystarczy? Wybieg był by prowizoryczny - biegały by po pokoju. na czas jak będę w pracy.Idźmy dalej, czy dla 2 prosiaków potrzebuje dwa domki i 2 poidełka i miseczki z karma? Bo ciągle myślę ,że jedna klatka to mało i myślę na połączeniu jakoś 2 klatek najlepiej na płasko. Następna sprawa , która mnie meczy , mieszkam w domu z ogrzewaniem na piec kaflowy na węgiel. Co czasem utrudnia utrzymanie stałej temperatury i czasem w zimie przez chwile jest chłodniej niż w normalnym domu zanim wrócę do domu i napalę. Czy był by to problem dla świnek?
I kolejna sprawa jak długo sie czeka na adopcje świnek ? Bo człowiek to niecierpliwe stworzenie.
Edit:
mała zmiana znalazłem większą klatkę na allegro. Czy będzie odpowiednia ?
oto link
http://allegro.pl/klatka-dla-krolika-sw ... 14110.html


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: kilka pytan odnosnie swinek

Postautor: vagina_denata » 15 sierpnia 2013, 21:54

Klatka 120 spokojnie wystarczy, nawet na 3 świnki. Ta z allegro jest jak najbardziej ok, sama taka mam i sobie chwalę.
Wybieg - zabezpiecz kable, nie zostawiaj papieru na podłodze i miej oko na świnki w trakcie ich spacerów, nie powinny zostawać same poza klatką.
Dublowanie przedmiotów - to zależy od tego na ile świnki się lubią. Jeżeli są zgodną parką nie koniecznie trzeba wszystko podwajać, ale powinny zawsze dostawać dwie porcje jedzenia, żeby nie musiały o nie konkurować.
Piec kaflowy - o ile temperatura nie spada poniżej rozsądku to nie powinno to być problemem. Poza tym, szczerze mówiąc, mało kto w domach wolnostojących utrzymuje stałą, wysoką temperaturę.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

noktel
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 20:23
Kontaktowanie:

Re: kilka pytan odnosnie swinek

Postautor: noktel » 15 sierpnia 2013, 22:03

Dzięki za szybką odpowiedź, wybieg zamierzam zabezpieczyć , tylko nie bardzo wiem czym , jakiś ogrodzony kawałek by im się przydał by biegały sobie. Tylko na razie nic nie znalazłem w "odpowiedniej cenie" Teraz tyko ustawic sie w kolejce do adopcji i czekać...


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: kilka pytan odnosnie swinek

Postautor: Sensibles » 16 sierpnia 2013, 1:12

Zacznij kompletować rzeczy, żebyś - jak już znajdzie się dla Ciebie świnka - mógł ją szybko wziąć do siebie : )

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

noktel
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 20:23
Kontaktowanie:

Re: kilka pytan odnosnie swinek

Postautor: noktel » 16 sierpnia 2013, 21:36

Klatkę już zamówiłem, jak przyjdzie , zacznę szukać reszty. Świnki już także "zlokalizowane" , krok po kroczku...


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: kilka pytan odnosnie swinek

Postautor: vagina_denata » 16 sierpnia 2013, 21:43

No to trzymamy kciuki :) I koniecznie pochwal się świnkami jak już je przygarniesz :)
Jeszcze odnośnie tej klatki - jest do niej dołączony paśnik, ale niestety w praktyce do niczego się nadaje, więc dokup jeszcze kulę na siano albo normalny paśnik zewnętrzny.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

noktel
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 20:23
Kontaktowanie:

Re: kilka pytan odnosnie swinek

Postautor: noktel » 17 sierpnia 2013, 22:45

Oglądałem wcześniej rożne paśniki , i najbardziej odpowiada mi , chyba montowany na zewnątrz - taki cały plastikowy. Oglądałem jak to wygląda w klatce i chyba najbardziej praktyczny dla zwierzaków. Poidełko i resztę poszukam w sklepach na mieście. Teraz tylko czekam na odpowiedz od osoby z forum , która ma dwie fajne świnki może się odezwie.


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: kilka pytan odnosnie swinek

Postautor: Sensibles » 18 sierpnia 2013, 1:16

Co do praktyczności paśników - co prawda nie miałam nigdy zewnętrznego, ani wewnętrznego, ale od zawsze mam kulę na siano i sprawdza się znakomicie. Oprócz tego, że mieści się tam naprawdę dużo siana, to nic wokół klatki nie jest zapaskudzone (no ja akurat mam budowaną przeze mnie, więc nie ma co wylecieć, ale w poprzedniej klatce nic nie wylatywało poza, a była taka "sklepowa), a do tego świnka bawi się kulą - turla itd. Naprawdę polecam kulę, przemyśl to. I napełnianie nie jest ani kłopotliwe, ani nic takiego.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: kilka pytan odnosnie swinek

Postautor: vagina_denata » 18 sierpnia 2013, 10:37

Plastikowy paśnik jest ok, ale osobiście też polecam kulę :)

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

noktel
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 20:23
Kontaktowanie:

Re: kilka pytan odnosnie swinek

Postautor: noktel » 20 sierpnia 2013, 16:52

Dziś przybyła do mnie klatka , darmo dostałem , miseczkę dla psa , ale wymiary chyba dla kota. poidełko wymiarami chyba pasujące dla chomika. trochę siana i trocin w komplecie. Teraz zacznę kompletować resztę, I mam pytania kolejne. Jeśli dwie swinki to powinienem dwa domku wsadzic do klatki i dwa hamaki? Co do miseczki to czytałem ze najlepiej ceramiczne , żeby jej zwierzaki nie wywróciły. A poidełko dla dwóch to jaka pojemność najlepiej wybrać?
Obrazek
Wybaczcie , ale nie potrafię zamieścić miniaturki na forum, wiec może moderator by to zrobil.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas