Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka nie korzysta z wybiegu

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Awatar użytkownika
Lawliett
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 31 stycznia 2014, 11:30
Świnki morskie: Misaki
Kontaktowanie:

Świnka nie korzysta z wybiegu

Postautor: Lawliett » 13 marca 2014, 22:08

Witam :)
Kilka dni temu pisałam ( tu : viewtopic.php?f=79&t=7347 ) , że chciałabym wypuszczać świnkę podczas mojego pobytu w szkole , i właśnie dziś zrobiłam to pierwszy raz. Na wszelki wypadek , poprosilam siostrę żeby co godzinę lub dwie wchodziła do mojego pokoju i sprawdzała czy z świnka wszystko ok ( czy nie zaklinowała się gdzieś , nie zrobiła sobie krzywdy lub nie pozjadała mi mebli :lol: ). Później siostra powiedziała mi , że za każdym razem jak sprawdzała to proś siedział albo w klatce albo na wybiegu w tym samym miejscu przez cały czas ( wtulona w misia pluszowego ). Wcześniej też tak robiła , jak miała wybieg podczas którego ja byłam z nią - siedziała wtulona w misia i tylko spała lub obserwowała. Zawsze myślałam , że to dlatego że sie mnie boi ( Misaki nie jest jeszcze w 100 % oswojona , i nadal jest strachliwa ) ale zdziwiłam się gdy okazało się , że prawdopodobnie jak jest sama to tez tylko siedzi. Od razu sprawdziłam łapki , czy wszystko z nimi w porządku. Nie jestem specjalistą ale wydają się zdrowe ( nie są opuchnięte ani nie mają żadnych ran ).
Zastanawiam się czy świnka jest chora , czy po prostu ma taki charakter ( czyli jest leniwa xd ). :unsure:
Może po prostu przesadzam ale zawsze wolę się upewnić co to zdrowia ( mojej świnki ) .

W świnkowym świecie , o świnkowych zasadach

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Moranghinia
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2012, 13:34
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie korzysta z wybiegu

Postautor: Moranghinia » 14 marca 2014, 11:45

Myślę że gdybys poza klatką zostawiła jakieś smaczne rzeczy :) to by ją zmotywowało do wyjścia
A tak wogóle to wydaje mi się że jedna świnka jest mniej mobilna :/
Ja mam 2 i one nawzajem się motywują do biegania bo się gonią nawzajem


Awatar użytkownika
Carmen
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 1 marca 2014, 16:18
Świnki morskie: Carmen i Vanilla
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie korzysta z wybiegu

Postautor: Carmen » 14 marca 2014, 13:29

Może jeszcze nie czuje się pewnie na wybiegu, spróbuj zachęcić ją jakimiś smakołykami, porobić dodatkowe kryjówki itp. :)


Awatar użytkownika
Lawliett
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 31 stycznia 2014, 11:30
Świnki morskie: Misaki
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie korzysta z wybiegu

Postautor: Lawliett » 14 marca 2014, 16:42

Moranghinia pisze:Myślę że gdybys poza klatką zostawiła jakieś smaczne rzeczy


Zostawiam zawsze jej ulubionego ogórka i pietruszkę :) Problem w tym , że świnka wychodzi z klatki ale nie biega po niej / nie szaleje a jedynie siada w kącie i obserwuje albo śpi ;)


Carmen pisze:porobić dodatkowe kryjówki


To jest pomysł , ale jak i z czego moge coś takiego zrobić ? Na razie nie moge jej kupić ponieważ zbieram kase na większą klatkę. Szukałam w necie i na forum pomysłów ale jedyne jakie znalazłam to te z materiału które trzeba szyć a ja niestety szyć w ogóle nie potrafie :c

W świnkowym świecie , o świnkowych zasadach

Awatar użytkownika
merida91
Zasłużony
Posty: 504
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 16:30
Lokalizacja: Krosno
Świnki morskie: Mikołaj, Marcel, Gabryś

(*) Fafik
(*) Duduś
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie korzysta z wybiegu

Postautor: merida91 » 14 marca 2014, 19:34

Wybierz się na grzebacz - poszukaj poduszek, kocyków. Zaglądnij do szafy, poszukaj starej czapki w której nikt nie chodzi :) u mnie w klatce i po kątach takich rzeczy jest mnóstwo


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie korzysta z wybiegu

Postautor: GalaxySparkle » 14 marca 2014, 21:47

Moranghinia pisze:A tak wogóle to wydaje mi się że jedna świnka jest mniej mobilna :/
Ja mam 2 i one nawzajem się motywują do biegania bo się gonią nawzajem
A ja mam jedną i sama biega po całym pokoju tam i z powrotem, popiskując przy tym z ekscytacją. :D Czasami biega też za mną. :D

Lawliett pisze:
Carmen pisze:porobić dodatkowe kryjówki


To jest pomysł , ale jak i z czego moge coś takiego zrobić ? Na razie nie moge jej kupić ponieważ zbieram kase na większą klatkę. Szukałam w necie i na forum pomysłów ale jedyne jakie znalazłam to te z materiału które trzeba szyć a ja niestety szyć w ogóle nie potrafie :c
Wystarczy pudełko. Mojej dałam do zabawy taki kartonik z rodzaju ekologicznych i uwielbia pod niego wchodzić. Poza tym, przed klatką ma legowisko ze starego płaszcza. Nie bawiłam się w żadne szycie, bo złożyłam ten płaszcz i leżał pod klatką w czasie mrozów, gdy podłoga była zimna. Później, gdy go wyjęłam i zostawiłam przed klatką, stał się legowiskiem, a ostatnio wykombinowała jak się w niego wkopać niczym w norkę. Lubi też mój kocyk. :)

Pomocna może też być informacja, że moja przez ponad miesiąc nie chciała wychodzić z klatki. Dopiero po tym czasie zaczęła robić pierwsze wycieczki, a od tamtego czasu wychodzi gdy tylko zechce, czyli przez większość dnia. Może Twoja po mału bada otoczenie i na razie nie jest jeszcze gotowa śmiało się po nim poruszać?


Awatar użytkownika
Lawliett
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 31 stycznia 2014, 11:30
Świnki morskie: Misaki
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie korzysta z wybiegu

Postautor: Lawliett » 15 marca 2014, 12:46

merida91 pisze:Wybierz się na grzebacz - poszukaj poduszek, kocyków. Zaglądnij do szafy, poszukaj starej czapki w której nikt nie chodzi u mnie w klatce i po kątach takich rzeczy jest mnóstwo


Tak , przed chwilą skończyłam. Dałam stary śpiwór na podłogę ( ma zepsuty zamek więc jak będzie obsiusiany to po prostu go wyrzucę ) , z kartonu zrobiłam domek i na ten domek położyłam jej ulubionego misia , no i poduszka ^^
A teraz , jak na złość , zamiast bawić się na wybiegu - biega po pokoju. Nie no , zwariuje z tą świnią ! :lol: :lol:

GalaxySparkle pisze:Pomocna może też być informacja, że moja przez ponad miesiąc nie chciała wychodzić z klatki. Dopiero po tym czasie zaczęła robić pierwsze wycieczki, a od tamtego czasu wychodzi gdy tylko zechce, czyli przez większość dnia. Może Twoja po mału bada otoczenie i na razie nie jest jeszcze gotowa śmiało się po nim poruszać?


Może tak ^^ mam nadzieje , że niedługo zrobi się bardziej śmiała :)

W świnkowym świecie , o świnkowych zasadach

Oliwka
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 7 maja 2014, 19:12
Świnki morskie: Kubuś :*
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie korzysta z wybiegu

Postautor: Oliwka » 7 maja 2014, 19:22

wiesz moja świnka też nie chce chodzić po pokoju ponieważ może też masz ślizką podłogę taki mi się zdaje więc może jakiś stary ręcznik lub coś to połóż na ziemi i wtedy nałurz smakołyki i może pomoże :tooth: :unsure:


Paula
Użytkownik
Posty: 1226
Rejestracja: 17 lutego 2013, 14:31
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie korzysta z wybiegu

Postautor: Paula » 18 maja 2014, 0:04

Moj kocha wybieg, ma całodobowy, ponieważ w pokoju w którym jest, jest tylko on (nikt nie śpi w tym pokoju), zero przewodów na ziemi, więc Roki ma tam raj :P a jak próbuje przekroczyc próg pokoju to kwiczy :P Ucze go wychodzic z pokoju do kuchni za pietruchą itp. jak poprzednią swinke, ale Roki to dzikusek i tylko w ,,swoim'' pokoju sie czuje dobrze, ale to w sumie ok bo mam psa i moze by sie wkurzal jakby Roki zaczal sie rzadzic po calym domu, tak to jest ok, dziwne ze pies tak zaakceptowal swinke, tylko go wącha, czasem chce sie bawic i tak smiesznie lapkami zaczepia, ale lekko, dobrze ze sie lubią, ale jak wychodze z domu to zamykam Rokiego w klatce, zeby nie latał po domu jak mnie nie ma, albo jak zostaje z psem to zeby nic sie nie stało.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas