Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Płochliwa świnia czy leniuch ?

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Serwus
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 23 sierpnia 2013, 13:36
Świnki morskie: Nicky(?.06.2013-2.072015) Truśka(?-20.07.2015)
Kontaktowanie:

Płochliwa świnia czy leniuch ?

Postautor: Serwus » 14 czerwca 2014, 15:31

Moja świnka nie lubi biegać po pokoju. Kiedy ją wypuszczałam zawsze chowała się pod stołkiem tam ma swoją bezpieczną bazę. Tylko śpi i obserwuje nic więcej. Przychodzi tylko kiedy usłyszy, że wyciągam smakołyk albo jakieś warzywo. Przy tym nie można się przy niej gwałtownie poruszyć bo zaraz biegnie pod ten swój stołek, smakołyk to tak ciągnie że bierze go w pysk i już jej nie ma. Bobczy się wszędzie jak popadnie. Teren poznaje tylko wtedy jak ludzie ją zostawią w spokoju i przy tym jak zobaczy, że się zbliżam to tylko umyka pod stołek. Nie jest energiczna, nigdy nie szalała po klatce ciągle tylko śpi, żre i się bobczy. Codziennie ją wyciągam i kładę na kolanach. Nie znosi łapania za tyłek co okazuje wydawanymi dźwiękami. Ja nic na to poradzić niestety nie mogę bo gdybym łapała go tylko za łepek mogłaby się udusić. Jest wybredna nie je wszystkiego co jej się da. Nie chce wychodzić z klatki wcale, nawet marchewki ją do tego nie przekonują. Co robić ? Jak ją zmienić ? Czy, to możliwe, że po roku bycia u mnie jeszcze się nie oswoiła ? To skutek braku wit. C ? Da się ją rozruszać jakoś ? Uprzedzam nie mam warunków na drugą świnkę, a mama nigdy się nie zgodzi na drugie knura nie znosi tych zwierząt. Jest leniuchem ?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
BartoszPtb
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 5 czerwca 2014, 9:45
Świnki morskie: Benek
Kontaktowanie:

Re: Płochliwa świnia czy leniuch ?

Postautor: BartoszPtb » 14 czerwca 2014, 18:12

Właśnie w tym szkopuł że może doskwierać jej samotność, teraz po dłuższym czasie od dawnej hodowli prośków kupiłem jednego dla mojej córeczki w ramach tego iż zrezygnuje z psa, bo pies to więcej obowiązków a do tego jestem samotnym ojcem który pracuje, a wracając do tematu świnka będąc w stadzie u hodowcy była dosłownie żywym srebrem a po zamieszkaniu u nas przez dwa miesiące była jak nieobecna. Po jakimś czasie zakupiłem kolejnego samca i w klatce wróciło życie :) teraz wszędzie chodzą razem na wyprawy i robią kocioł w klatce :)


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Płochliwa świnia czy leniuch ?

Postautor: GalaxySparkle » 14 czerwca 2014, 23:41

Leniwego świnka kiedyś miałam. Nie szalał po pokoju, łaził se spokojnie i generalnie więcej czasu spędzał w klatce. Niestety, w Twoim przypadku wygląda to na płochliwość. Też mam jedną świnkę, ale jest baaardzo kontaktowa. Może spróbuj nie trzymać jej w klatce? Zakładam, że masz typową klatkę z dnem i tą cześcią z prętów zapinaną po bokach. Ja tę część całkiem odłożyłam na bok, byle tylko paśnik miał na czym wisieć, bo świnka i tak 24 h/d miała otwarte. Spróbuj tak zrobić, może stanie się bardziej śmiała.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas