Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jak zabezpieczyc podlogę?

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
wiolaaa124
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 21 października 2013, 13:52
Kontaktowanie:

Jak zabezpieczyc podlogę?

Postautor: wiolaaa124 » 23 czerwca 2014, 12:27

Witam serdecznie :)
Mam dwie świnki morskie, ktorych nie trzymam w klatce. Zwierzaki mogą swobodnie poruszać się po całym domu, w pokoju mają wydzielony kącik, gdzie stoi klatka, do ktorej (zwykle!) załatwiają swoje potrzeby lub idą się napić. Jednakże ta ich sielanka nie będzie długo trwała, ponieważ wyprowadzam się do wynajmowanego mieszkania. Tamtejsi właściciele nie zgadzają się, żeby moje swinki chodziły po całym mieszkaniu. Niestety, prosiaczki nie umieją przebywać w klatce, gryzą pręty i przeraźliwie piszczą.
Chciałabym w tamtym mieszkaniu zrobić swiniakom ogrodzony kącik, niestety nie wiem czym mam zabezpieczyć podłogę, bo przyznam szczerze, że w dotychczasowym mieszkaniu panele są zniszczone od moczu świnek, a nie chcę żeby to się stało w tamtym mieszkaniu. Czy macie jakieś pomysły? Co sądzicie o położeniu na podłogę drewnianej deski polakierowanej kilkukrotnie?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Nejvii
Hodowca
Posty: 137
Rejestracja: 18 maja 2014, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: hodowla Nejvii Cavia
Kontaktowanie:

Re: Jak zabezpieczyc podlogę?

Postautor: Nejvii » 23 czerwca 2014, 13:33

W sklepach medycznych można kupić 'gumowe' prześcieradła dla osób leżących. Mam niepełnosprawną osobę w rodzinie i przyznam się, że kupując pokusiłam się o dodatkowe prześcieradło dla prosiaków. Rewelacyjna sprawa! Nie przemaka, nie łapie zapachów, pierze się w pralce i schnie szybko. Faktem, że kosztują troszkę ale gwarantuję, że są długowieczne.

Deska będzie przesiąkała. Mocz wygryzie lakier, a gdy przesiąknie to nie dość, że woń na całe mieszkanie, to jeszzcze może ściekać na właściwą podłogę.


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Jak zabezpieczyc podlogę?

Postautor: GalaxySparkle » 23 czerwca 2014, 17:14

Może zdecyduj się na klatkę C&C? Do nich są specjalne podłoża, które nie przemakają. Niestety, klatki te są mało popularne w Polsce i trudno je zdobyć.
Na jakimś filmiku na YT widziałam też duży wybieg dla świnek zorganizowany na zasłonie prysznicowej (na tym oczywiście był jakiś kocyk dany).


Awatar użytkownika
Nejvii
Hodowca
Posty: 137
Rejestracja: 18 maja 2014, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: hodowla Nejvii Cavia
Kontaktowanie:

Re: Jak zabezpieczyc podlogę?

Postautor: Nejvii » 24 czerwca 2014, 0:33

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden sprawdzony przeze mnie sposób. Na działce mamy kojec zamiast klatki i stawiamy go na gumie z bagażnika samochodu. :) Czyścimy wężem ogrodowym lub w wannie, schnie równie szybko jak prześcieradło.


wiolaaa124
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 21 października 2013, 13:52
Kontaktowanie:

Re: Jak zabezpieczyc podlogę?

Postautor: wiolaaa124 » 24 czerwca 2014, 12:56

Nejvii pisze:Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden sprawdzony przeze mnie sposób. Na działce mamy kojec zamiast klatki i stawiamy go na gumie z bagażnika samochodu. :) Czyścimy wężem ogrodowym lub w wannie, schnie równie szybko jak prześcieradło.

O! Dziękuję za pomysł, akurat mam taką niepotrzebną gumę z bagażnika :)



Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Dołącz do nas