Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Klatka drewniana - producent

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Awatar użytkownika
arwena_oka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 18 maja 2014, 22:48
Lokalizacja: Ostrołęka
Świnki morskie: Klusek, Kędzior
Kontaktowanie:

Klatka drewniana - producent

Postautor: arwena_oka » 6 lipca 2014, 14:15

Witam serdecznie!

Zaczęłam zastanawiać się nad nową klatką dla mojej pociechy ponieważ rośnie i potrzebuje więcej przestrzeni, a poza tym żeby nie była samotna to już czas chyba dołożyć jej koleżankę ;)

Biorą pod uwagę kilka wariantów i nie wiem na co się zdecydować. Najbardziej podobają mi się drewniane klatki piętrowe. Niestety jedna na którą byłam zdecydowana jest niedostępna chwilowo w sklepie i ciekawe czy jeszcze będzie (http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatki_domowe/kilkupietrowe/inne/348048), natomiast druga przekracza moje fundusze (http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatki_domowe/klatka_dla_swinek_morskich/pietrowe/234136)
Stąd moje pytanie czy nie znacie może kogoś kto wykonuje takie klatki w przystępnej cenie?

Widziałam coś podobnego tylko plastikowego ale mniej do mnie przemawia niż te drewniane no i jest też mniejsza, widziałam też że dużo osób pisze, że takie rampy jak w tej klatce są niebezpieczne dla świnek. (http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=17316&cat=26)

Czy taka wystarczyłaby na dwie świnki: http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatki_domowe/klatka_dla_swinek_morskich/klatka_120/135759 ?

A może wiecie czy ktoś sprowadza klatki C&C (bodajże tak to się nazywa)?

Przepraszam, że tak się rozpisałam, ale proszę doradźcie bo mam dość małe doświadczenie, a chcę jak najlepiej dla mojego zwierzaka.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Klatka drewniana - producent

Postautor: GalaxySparkle » 7 lipca 2014, 0:56

Ta druga jest śliczna, taka klimatyczna. Ale wiesz co? Na moje oko rampy we wszystkich klatkach wyglądają tak samo, bo wszystkie są pod kątem 45°. Ja bym takiej nie dała śwince. Jasne, zdaję se sprawę z tego, że zeskakując z domku kąt zejścia jest jeszcze większy, ale jednak to jest skok, a nie tych kilka susów, które musi zrobić. Niech się jeszcze wypowie ktoś, kto ma wiedzę pewniejszą niż domniemania i wyobrażenia, może ktoś zaznajomiony z anatomią świnki. Może ja przesadzam.
Natomiast ostatnia klatka jest z całą pewnością dobra dla dwóch świnek. Jest odpowiednio duża i jest półka z kryjówką i dużo miejsca na hamaczek, który wiele zwierzątek lubi. :)

Ja tam pozwalam na całodobowe hasanie po pokoju i klatka jest tylko łatwym do posprzątania miejscem pod domek, miseczki i kuwetę. :D No ale skoro pytasz o klatkę, to rozumiem to, że nie masz takiej możliwości.

PS: Nie ma za co przepraszać. :)


Awatar użytkownika
arwena_oka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 18 maja 2014, 22:48
Lokalizacja: Ostrołęka
Świnki morskie: Klusek, Kędzior
Kontaktowanie:

Re: Klatka drewniana - producent

Postautor: arwena_oka » 7 lipca 2014, 13:32

GalaxySparkle pisze:Ja tam pozwalam na całodobowe hasanie po pokoju i klatka jest tylko łatwym do posprzątania miejscem pod domek, miseczki i kuwetę. :D No ale skoro pytasz o klatkę, to rozumiem to, że nie masz takiej możliwości.

Możliwość by była, ale ona nie jest bardzo chętna do spacerowania ;) Zachęcam ją delikatnie żeby wyszła sobie, pomyszkowała, ale ona nie czuje się pewnie. Kiedyś miała okres, że sama wołała żeby ją wyjąć, teraz jej się pozmieniało.

Z ciekawości: jakiego typu masz kuwetę - narożną czy prostokątną?


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Klatka drewniana - producent

Postautor: GalaxySparkle » 7 lipca 2014, 23:00

Narożną, Trixie, jakich pełno w zoologicznych.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas