Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Stół jako stały wybieg

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Awatar użytkownika
polik1
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 7 sierpnia 2014, 7:32
Lokalizacja: Paproć
Świnki morskie: Geralt i Jaskier!!!
Kontaktowanie:

Stół jako stały wybieg

Postautor: polik1 » 9 sierpnia 2014, 21:24

Witam!

Moje świnki będą stać w moim pokoju na stole, który jest dosyć obszerny (90x150cm) i używany sporadycznie - gdy najdzie mnie ochota na puzzle. Tak więc co myślicie o pomyśle przekształcenia stołu w "stały" wybieg i pozostawienie klatki otwartej? Oczywiście trzeba by jakoś zabezpieczyć boki stołu, żeby świnki nie pomyślały "I believe i can fly" :D Chociaż nie bardzo wiem, co by mogło za takie ogrodzenie posłużyć, przypuszczam, że coś w Bricomarche mnie natchnie. Niestety, nie mam tylu starych, dużych klocków, żeby cały stół okrążyć.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Stół jako stały wybieg

Postautor: GalaxySparkle » 9 sierpnia 2014, 21:45

Skoro tylko będzie zabezpieczony, to nie ma problemu. Widzę to jako po prostu wybieg stojący na stole. Pomyśl o tym, żeby łatwo się ten wybieg sprzątało. W necie, szczególnie na YT, znajdziesz też trochę inspiracji dla wybiegów i wiele z nich umieszczonych jest na jakiejś wysokości, z ogrodzeniem.


Awatar użytkownika
polik1
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 7 sierpnia 2014, 7:32
Lokalizacja: Paproć
Świnki morskie: Geralt i Jaskier!!!
Kontaktowanie:

Re: Stół jako stały wybieg

Postautor: polik1 » 9 sierpnia 2014, 22:03

Przypuszczam, że na blat trzeba by położyć coś nieprzemakalnego, a na to warstwę miękkiego materiału, łatwego w czyszczeniu. Sypanie na stół żwirku drewnianego pewnie doprowadziłoby mnie do bankructwa :)

To może jakieś nieprzemakalne prześcieradło na spód, a na to mata łazienkowa? Ale brakuje czegoś, co by chłonęło siuśki...


Marcelina
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 6 kwietnia 2014, 12:07
Lokalizacja: Góra
Kontaktowanie:

Re: Stół jako stały wybieg

Postautor: Marcelina » 9 sierpnia 2014, 22:05

Hmm, cerata kuchenna? Nie przemaka, a rozmiary akurat na stół. Co do chłonięcia, podkład seni powinien być ok. A na to polarek.


Awatar użytkownika
polik1
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 7 sierpnia 2014, 7:32
Lokalizacja: Paproć
Świnki morskie: Geralt i Jaskier!!!
Kontaktowanie:

Re: Stół jako stały wybieg

Postautor: polik1 » 9 sierpnia 2014, 22:16

I wtedy z polarku zbieram kupki, a podkład seni zmieniam co kilka dni, tak? No to jest jakieś rozwiązanie :)


Marcelina
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 6 kwietnia 2014, 12:07
Lokalizacja: Góra
Kontaktowanie:

Re: Stół jako stały wybieg

Postautor: Marcelina » 10 sierpnia 2014, 11:06

Podkład trzeba chyba wymieniać częściej, ale sam/a (?) uznasz kiedy wypadałoby położyć świeży ;)


Awatar użytkownika
polik1
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 7 sierpnia 2014, 7:32
Lokalizacja: Paproć
Świnki morskie: Geralt i Jaskier!!!
Kontaktowanie:

Re: Stół jako stały wybieg

Postautor: polik1 » 10 sierpnia 2014, 13:12

W takim razie spód jest już zamówiony, gorzej z ogrodzeniem. Kratki C&C byłyby idealne - czy znacie jakieś dobre sklepy z zagranicy, które je sprzedają?

Edit

Znalazłem na Allegro "zamiennik", ruszt do klatek z gołębiami, tyle że jest plastikowy. O np. taki http://allegro.pl/ruszt-do-cel-legowych-podlogowy-czarny-i4445532778.html. Jak myślicie, czy świnki są w stanie to przegryźć, gdybym te ruszty ustawił dookoła w płotek?


Stefka
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 4 lipca 2014, 17:29
Kontaktowanie:

Re: Stół jako stały wybieg

Postautor: Stefka » 10 sierpnia 2014, 15:14

Pręty są z tworzywa, ale wygląda na dość gruby materiał, więc raczej dużo czasu zajęłoby im przegryzienie tego. Chociaż ja bym chyba bardziej była za czymś metalowym. Zawsze jak nie uda ci sie sprowadzić, to mozesz spróbować kupić większą klatkę, albo chociaż sama kratkę na nie i ją wykorzystać :)


Awatar użytkownika
polik1
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 7 sierpnia 2014, 7:32
Lokalizacja: Paproć
Świnki morskie: Geralt i Jaskier!!!
Kontaktowanie:

Re: Stół jako stały wybieg

Postautor: polik1 » 12 sierpnia 2014, 19:51

No i w końcu coś tam zmajstrowałem :) za ładne to to nie jest, ale mam nadzieję, że świnki nie będą wybrzydzać

Na stół położyłem podkład higieniczny nieprzemakający, który kupiłem w sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym za 50 zł. Przykryłem to cieniutkim kocem polarowym z Pepco za 10zł. Obydwie tkaniny wyprałem 3 razy, zgodnie z poradnikiem z guineapigcages.com

Ogrodzenie składa się ze wspomnianych już przeze mnie rusztów dla gołębi (1,50 za sztukę, 34x36 cm), opasek zaciskowych, paru kątowników i kilku kawałków drewna dla zwiększenia sztywności i ciężaru. Wydaje mi się, że batalion świnek by tego nie przewrócił, ale to wyjdzie w praniu. I takim oto prostym sposobem w niecałą godzinkę moje przyszłe świnki otrzymały na wyłączność prawie 1,5m^2 (dokładne wymiary to 90x150).

Oczywiście można by zrobić pełną kratownicę z drewna, ale nie chciało mi się :P Za to planuję umieścić przyszłą klatkę na 4 nóżkach wykonanych z jakiegoś tworzywa, żeby świnki korzystały z całej powierzchni!

Obrazek


Konto usunięte

Re: Stół jako stały wybieg

Postautor: Konto usunięte » 18 sierpnia 2014, 12:45

W środku możesz postawić małą kuwetkę np. po chomikach czy małą po świnkach morskich by tam się załatwiały... to będzie o wiele mniej sprzątania, bo tylko co jakiś czas podłoże będziesz musiała wymieniać a kuweta to nie tak dużo roboty : P ,: )))


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas