Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

klatka skinny

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Grobas
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 października 2014, 18:03
Kontaktowanie:

klatka skinny

Postautor: Grobas » 24 października 2014, 18:13

Witam was wszystkich!
Mam jedno pytanko i mam nadzieję ze pomożecie odpowiedzieć na to pytanie.
A więc chciałbym zakupić świnka rasy skinny i pojawia się problem
gdyż wiem ,że te świnki potrzebują ciepła większej temperatury w pokoju.
I ja posiadam jedną klatkę(zwykła duża klatka z kratami) dla prosiaczka lecz wiem że mieszkam w kamienicy i już taką porą jak i zimą jest dość zimno w mieszkaniu i wiem że świnka raczej by nie wytrzymała takiego zimna.
I mam do was prośbę abyście Cie sie wypowiedzieli w tej sprawie co mam zrobić :sad:
Myślałem ja nad:
- podgrzaniem jakoś klatki tylko nie wiem co by było najlepsze gdyż nie znam się za bardzo na tym czy może klatkę owinąć czy zasłonić czymś dookoła ale raczej to nic nie da czy może by jakaś lampa pomogła ale znów boję się by nie zaszkodziła śwince
-albo może kupić taką klatkę szklaną nie wiem jak to wytłumaczyć ale chyba rozumiecie o co chodzi ze dookoła ze szkła a z góry bedzie czymś przykryte by ciepło zostawało w środku i wtedy tą "klatkę" świnka będzie miała na zimę i jesień a tą dużą zwykłą na lato i wiosnę
Bardzo was proszę o pomoc w doradzeniu co zrobić gdyż nie chcę by świnka zamarzła na śmierć :(
Jeżeli nic wykombinujecie żadnego dobrego sposobu to chyba odpuszę sobię świnkę gdyż ne chcę ją na nic narażać


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
amack
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 13 października 2014, 18:50
Świnki morskie: Świnek
Kontaktowanie:

Re: klatka skinny

Postautor: amack » 24 października 2014, 19:18

Ojej żadnej szklanej, bo nie będzie cyrkulacji powietrza i prosiaczek może wdychać opary swojego moczu i w ogóle. Wiesz co ja mam co prawda peruwiańską, chłopak wychodzi często na balkon palić, więc ja od strony balkonu przykryłam jedną ścianę klatki kocykiem - żeby nie miał przeciągu (ale klatka i tak stoi dobrych parę metrów od balkonu :P) Na skinny to się nie znam niestety :-)


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: klatka skinny

Postautor: GalaxySparkle » 24 października 2014, 21:56

Też mieszkam w kamienicy, tylko ja mam krótkowłosą. W czasie poprzedniej zimy podłożyłam stary płaszcz pod klatkę. Kawałek styropianiu powinien jeszcze lepiej izolować od zimna, tylko żeby świnka go nie gryzła...


Awatar użytkownika
Hahnoto
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 13 lutego 2014, 12:49
Lokalizacja: Słubice
Świnki morskie: Gina & Cinka
Kontaktowanie:

Re: klatka skinny

Postautor: Hahnoto » 2 listopada 2014, 10:51

Polarowa norka i butelka z ciepłą wodą owinięta ręcznikiem, żeby nie parzyło, załatwi sprawę ;)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Dołącz do nas