Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

jak urzadzic klatke

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
gucci7
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 6 maja 2015, 20:01
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: gucci7 » 10 maja 2015, 17:53

myslimy ciagle co zrobic. jest ciezko dostac,taka jaka my bysmy chcieli. poki co klatka schowana. a powiedzcie mi, jakbym wziela 2 samce, ale od 2 roznych osob. kazde bez kastracji, tyle, ze w odstepach 2 tyg? dalabym rade pogodzic je jakos? jedna ponad 8 tyg, a druga niespelna 8tyg. oczywiscie moge je w kazdej chwili wykastrowac, to zaden problem.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Arya90
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 16 stycznia 2015, 11:39
Lokalizacja: Września
Świnki morskie: Rico i Teddy
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: Arya90 » 11 maja 2015, 7:45

Bierz 2 świnki. Pospisuję pod tym co piszą dziewczyny, bo sama miałam jedną świnkę a potem kupiłam towarzysza i zmiana w zachowaniu ogromna, od razu widać chęć do życia świnki, a ja mam tyle radości z obserwacji, bo to nieźli kombinatorzy są :D
Co do tego, że weźmiesz 2 świnki od różnych osób, to czy się polubią jest kwestią charakteru świnek. Powinno się udać, bo obie będą pierwszy raz u Ciebie. Ja kupowałam drugą świnkę jak już Rico mieszkał u nas 3 msc i chłopaki się dogadali, ale wiem, że to różnie bywa, bo mam znajomą, która ma 4 świnki i 2 mieszkają razem, a pozostałe 2 muszą mieszkać osobno, bo się nie potrafią dogadać...


Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: Bibu » 11 maja 2015, 8:32

No z dogadaniem się świnek jest różnie, ale z reguły się udaje :) można też się pokrecic i poszukać rodzeństwa, ja kupiłam dwóch braci i problem z głowy. Tak w ogóle cieszę się, że planujesz wziąć dwie świnki :) bardzo fajnie się obserwuje interakcje między nimi :)


Awatar użytkownika
wie-kot
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 20:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Niko & Nesquik
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: wie-kot » 11 maja 2015, 8:44

Najlepiej tak jak pisze Bibu. Ja brałam właśnie w odstępie 2 tygodni od jednej osoby, ale nieznające się świnki. Umyłam wszystko i bez cackania wsadziłam je razem... dogadali się bezproblemowo, ale niema konkretnego "dominatora" obaj rywalizują kto pierwszy przy misce.

:tooth: Nulla vis maior pietate vera est!!!!! :tooth:
K+B=A

gucci7
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 6 maja 2015, 20:01
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: gucci7 » 11 maja 2015, 9:10

no to tak zrobimy. moze to sie wyda smieszne, ale chcialabym nie takie ''zwykle''. upatrzylam sobie dlugowlose i szukam takich. dzis jedziemy po jedna, za 2 tyg do odbioru druga. takze beda 2 swiniaki :) dziewczynki szybko schodza, w ogole tu problem ze swinkami ogromny. tej chorej mimo,ze kundelek sliczny, nie wezme. niby tylko czerwone oczka byly, ale wszystkie to mialy. a tu obie swinki z prywatnych hodowli i pasjonatow i nawet bym powiedziala, lekko swirnietych na punkcie swiniakow :)
czy wasze swinki sa kastrowane?obydwie?


Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: Bibu » 11 maja 2015, 10:06

Nie, nie ma potrzeby kastracji samca, jest to konieczne ponoć tylko i wyłącznie wtedy, gdy chce się mieć samca z samicą a nie chce się mieć młodych. Tak to nie ma potrzeby męczyć świnki narkozą, stresem itp.


Awatar użytkownika
wie-kot
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 20:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Niko & Nesquik
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: wie-kot » 11 maja 2015, 11:33

Kastracja to ciężkie przeżycie dla świnki... tylko musi być pewność co do płci.

:tooth: Nulla vis maior pietate vera est!!!!! :tooth:
K+B=A

Awatar użytkownika
Arya90
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 16 stycznia 2015, 11:39
Lokalizacja: Września
Świnki morskie: Rico i Teddy
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: Arya90 » 11 maja 2015, 12:57

Byleby to nie byly pseudohodowle :)
Moje świnki nie są kastrowane. Kastracji trzeba unikać jak ognia, jeśli tylko nie ma jakiś wskazań weterynaryjnych :)


gucci7
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 6 maja 2015, 20:01
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: gucci7 » 11 maja 2015, 13:47

hmmm nie wiem czy to pseudohodowla. jak to sprawdzic? maja swoje str, zdjecia itd. jest napisane,ze hodowla i tyle. co do kastracji, czytalam, ze po tym zabiegu swiniaki sa o niebo lepsze, lagodne, takie pieszczochy.


Awatar użytkownika
wie-kot
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 20:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Niko & Nesquik
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: wie-kot » 11 maja 2015, 14:58

I co narażać świnke na nieprzeżycie zabiegu, żeby była łagodniejsza? Świnki są różne i nigdy niema reguły... hodowla musi być zarejestrowana i wydawać rodowody.

:tooth: Nulla vis maior pietate vera est!!!!! :tooth:
K+B=A

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas