Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

jak urzadzic klatke

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
gucci7
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 6 maja 2015, 20:01
Kontaktowanie:

jak urzadzic klatke

Postautor: gucci7 » 6 maja 2015, 23:10

Witajcie. Mam pare pytan,zanim swinka trafi do naszego domu. To nasza pierwsza swinka w zyciu. Klatke juz zamowilam 100/50. Zastanawiam sie, jak mam ja urzadzic? Wiem, ze sianko potrzebne(juz mam, bedzie w pasniku), ale co dalej? Mamy tez poidelko i karme(teraz sie zastanawiam czy dobra). Jakie miseczki na jedzenie? Jakiej maja byc glebokosci? Prosze o wskazowki od a do z. Od czego zaczac. Czytalam na temat mat lazienkowych, co pod spod? Prosze o pomoc.


Awatar użytkownika

VooDoo
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 6 kwietnia 2015, 21:28
Lokalizacja: Warszawa/Pułtusk
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: VooDoo » 7 maja 2015, 7:43

Ja osobiście polecam żwirek drewniany niezbrylający "Pinio", do tego dokupić drybed (mata która przepuszcza siuśki). Rozsypujesz żwirek tak, aby przykrył dno klatki. Na to kładziesz drybed. Standardowa mała miseczka którą kupisz w każdym zoologu wystarczy. Co do karmy to polecam Cavia Nature.

Żwirek - http://allegro.pl/super-benek-pinio-35l ... 56712.html
Drybed - http://allegro.pl/drybed-dry-vet-bed-sw ... 80829.html

Co do reszty, to koniecznie domek. Świnka musi mieć swój azyl. Ja osobiście kupiłem taki domek, można go rozmontować na dwie części. Mój prosiak uwielbia biegać z domku do domku.

Domek - http://allegro.pl/trixie-domek-dla-swin ... 75504.html


gucci7
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 6 maja 2015, 20:01
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: gucci7 » 7 maja 2015, 8:30

Dziekuje za odp. Nie wiem ,gdzie te zwirki kupie,bo nie meiszkam w Polsce, ale przynajmniej wiem juz czego szukac. Jedzenie,ktore kupilam to Perfecto Nager. Nie znalazlam w necie nic na jego temat. Zaraz zabiore sie za szukanie domku dla swinki. aia jeszcze jak z nia postepowac, jak przywioze ja do domu? Dac jej spokoj na 2 dni, czy brac na rece?


Awatar użytkownika
Arya90
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 16 stycznia 2015, 11:39
Lokalizacja: Września
Świnki morskie: Rico i Teddy
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: Arya90 » 7 maja 2015, 9:43

Ja naszej dałam spokój. Przez kilka dni nie męczyłam jej. Jak zauważyłam, że mniej się płoszy, to zaczęłam jej podawać z ręki jedzenie, za którąś próbą przyszła i jadła. Póżniej pozwoliła się głaskać przy jedzeniu, a potem wziąć na ręce :)


gucci7
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 6 maja 2015, 20:01
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: gucci7 » 7 maja 2015, 11:35

dzieki. tez tak wlasnie zrobimy.


Awatar użytkownika
cornice
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 18 lutego 2015, 11:42
Lokalizacja: wielkopolskie
Świnki morskie: Rozi, Hela, Fenia, Korso
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: cornice » 7 maja 2015, 12:13

Ważną rzeczą według mnie jest żeby miseczka była stabilna. Może być nawet głęboka, świnki sobie radzą. No i z doświadczenia mówię: drybed nie! Niestety.. Sprzątanie go, pranie, suszenie zbrzydnie Ci w miesiąc- tak było u mnie. Mata łazienkowa to jednak najlepsze rozwiązanie pod względem łatwości utrzymania higieny. Dla komfortu zwierzaka zawsze można mu dać jakieś miękkie podusie ale przecież bez przesady, mata też jest mięciutka :)


gucci7
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 6 maja 2015, 20:01
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: gucci7 » 7 maja 2015, 18:05

miseczki kupione, stabilne :) kupilam mate lazienkowa i specjalne podloze dla gryzoni. doszedl tez tunel i kuweta . nie mam jeszcze domku. moze na poczatek tunel wystarczy? czekam teraz na klatke :)


Awatar użytkownika
cornice
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 18 lutego 2015, 11:42
Lokalizacja: wielkopolskie
Świnki morskie: Rozi, Hela, Fenia, Korso
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: cornice » 8 maja 2015, 10:16

U mnie domek nie był potrzebny, świnki czują się dobrze i bardzo szybko zaczęły się oswajać. Domek podobno utrudnia zwierzakom aklimatyzację w nowym miejscu


Awatar użytkownika
Arya90
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 16 stycznia 2015, 11:39
Lokalizacja: Września
Świnki morskie: Rico i Teddy
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: Arya90 » 8 maja 2015, 13:09

ja też nie miałam domku. Kupiłam teraz dopiero po 4 msc, ale taki z siana do zjedzenia :)


gucci7
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 6 maja 2015, 20:01
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: gucci7 » 8 maja 2015, 14:02

no to tunel jej wystarczy :) jutro jedziemy do sklepu po swiniaka


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas