Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

jak urzadzic klatke

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Awatar użytkownika
cornice
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 18 lutego 2015, 11:42
Lokalizacja: wielkopolskie
Świnki morskie: Rozi, Hela, Fenia, Korso
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: cornice » 8 maja 2015, 18:05

Sprawdź dokładnie czy świnka jest zdrowa! I czy to oczekiwana płeć ;)


Awatar użytkownika

gucci7
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 6 maja 2015, 20:01
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: gucci7 » 9 maja 2015, 9:23

a jak mam spr czy swinka jest zdrowa, jesli na pierwszy rzut kazda jest ok?


Olafowa <3
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 8 lutego 2015, 14:31
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: Olafowa <3 » 9 maja 2015, 10:31

np. popatrz na nią dłuższą chwilę i zobacz czy się nie drapie :)


Awatar użytkownika
Arya90
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 16 stycznia 2015, 11:39
Lokalizacja: Września
Świnki morskie: Rico i Teddy
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: Arya90 » 9 maja 2015, 15:12

nie każda jest zdrowa na pierwszy rzut oka :) często widać już po brakach w sierści, drapaniu się, czy wydzielnie z oczu lub nosa


gucci7
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 6 maja 2015, 20:01
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: gucci7 » 9 maja 2015, 23:26

niestety to nie takie proste. poszlam za radami z internetu, kupilam klatke, urzadzilam ja itd, a pozniej zabralam sie za kupno. tu gdzie meiszkam maja jakis problem ze sprzedaza jednej swinki. tam, gdzie juz chcieli sprzedac, to swinie byly chore. mialy ''wiatr w oczach''. sa odizolowane i pod kontrola weterynarza. maja dzwonic kiedy beda zdrowe. teraz to ja sie boje kupowac. nie wiem czy klatki nie zloze i dam sobie spokoj. juz nie mam nerwow. nie wezme 2 swinek, nie teraz.


Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: Bibu » 9 maja 2015, 23:59

Dlaczego nie chcesz wziąć dwóch świnek? Maluchy od razu będą lepiej się czuły, bo są to zwierzęta stadne. Wiem, że w niektórych krajach nie chcą sprzedać właśnie pojedynczo świnek. Po drugie, chorych ze sklepu bym w ogóle nie brała. Postaraj się poszukać hodowli, ale nie pseudo, bez certyfikatow tylko prawdziwej. Na pewno gdzieś jest. Wtedy świnki będą na bank zdrowe.

Za dwoma swinkami przemawia fakt, że we dwójkę szybciej się oswajaja, są bardziej szczęśliwe - a to przecież bardzo ważne, nikt nie kupuje zwierzaka żeby go skazać na skutek i samotność - no i ekonomicznie nie ciągną więcej kasy jakoś specjalnie. Żwirek ten sam kupujesz, jedzenie tez trochę więcej tylko. Sianko x2, ale jest tanie, ale takie warzywa i tak musisz mieć, żeby dać prosiakowi, to już drugiemu nie m problemu dodać. Dodam jeszcze, że świnki często biorą z siebie przykład i gdy jedna się odważy podejść do człowieka, druga powtarza po niej, dzięki czemu szybciej robią ee wszystkim postępy.


Ale ja tu gadu gadu, a nie znam prawdziwej przyczyny niechęci posiadania dwóch świnek :) ale jeżeli to tylko jakieś małe obiekcje, to polecam brać dwa prosiaki.


Awatar użytkownika
cornice
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 18 lutego 2015, 11:42
Lokalizacja: wielkopolskie
Świnki morskie: Rozi, Hela, Fenia, Korso
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: cornice » 10 maja 2015, 8:18

Zgadzam się z Bibu. Klatkę masz odpowiednią dla dwóch zwierzaków a to ogromna krzywda trzymać jednego. Posiadając jedną świnkę obowiązki są takie same jak przy dwóch a nie zawsze można siedzieć przy klatce cały dzień i noc żeby "rekompensować" brak towarzysza. Może jednak warto na razie zrezygnować i jeszcze raz przemyśleć decyzję, świnki są długowieczne a żadna nie chciałaby musieć zostać oddana po pół roku, to ogromny stres dla zwierzaka.


Awatar użytkownika
wie-kot
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 20:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Niko & Nesquik
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: wie-kot » 10 maja 2015, 10:40

Podpusuje się obiema rękoma... właśnie z tego powodu nie sprzedają pojedyńczo świnek.

:tooth: Nulla vis maior pietate vera est!!!!! :tooth:
K+B=A

gucci7
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 6 maja 2015, 20:01
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: gucci7 » 10 maja 2015, 12:42

swinka latalaby luzem. musimy to przemyslec.


Awatar użytkownika
wie-kot
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 20:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Niko & Nesquik
Kontaktowanie:

Re: jak urzadzic klatke

Postautor: wie-kot » 10 maja 2015, 16:57

Moja świnka przez pierwsze 2 tygodnie jak była sama wcale nie chciała latać luzem... ba, nawet nie chciała wyjść z klatki. Szybko sprawiłam drugą i pierwsza stała się innyn prośkiem. Razem jedzą, śpią, bawią się itp. Nie zauważysz prawie drugiej świnki w utrzymaniu, a patrzeć na nie dwie można godzinami! Jak był sam to spał i jadł, albo siedział w kącie klatki.

:tooth: Nulla vis maior pietate vera est!!!!! :tooth:
K+B=A

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas