Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy klatka wystarczy?

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Zielik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 sierpnia 2015, 0:21
Kontaktowanie:

Czy klatka wystarczy?

Postautor: Zielik » 20 sierpnia 2015, 15:28

Witam! Mam zamiar kupić świnki morskie, a mianowicie dwie. Nie mam zbyt dużo miejsca w pokoju, a remont dopiero za 2 lata :/ . Czy klatka Ferplast Casita 120 wystarczy, czy powinienem zrobić jakiś wybieg, albo kupić większą klatkę?
Pozdrawiam


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
baixoo
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 9 marca 2015, 14:51
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Abi i Franklin
Kontaktowanie:

Re: Czy klatka wystarczy?

Postautor: baixoo » 20 sierpnia 2015, 15:59

Myślę, że spokojnie wystarczy dla dwóch swinek :)


Zielik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 sierpnia 2015, 0:21
Kontaktowanie:

Re: Czy klatka wystarczy?

Postautor: Zielik » 20 sierpnia 2015, 16:06

Ok, dzięki za szybką odpowiedzieć :).


Jusia
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 26 stycznia 2015, 8:33
Kontaktowanie:

Re: Czy klatka wystarczy?

Postautor: Jusia » 21 sierpnia 2015, 8:14

Mysle ze 120 to nawet na trzy z tym ze trzeba je wypuszczać troche z klatki..


Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: Czy klatka wystarczy?

Postautor: kira » 21 sierpnia 2015, 10:42

Ta klatka jak najbardziej wystarczy, jednak warto od czasu do czasu wypuść świnki na pokój aby sobie pobiegały.

________________________
Pozdrawiam
Julia

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Czy klatka wystarczy?

Postautor: befana30 » 21 sierpnia 2015, 10:52

Dokladnie, dolaczam sie do powyzszych odpowiedzi, beda mialy wystarczajaco duzo miejsca- nie zapomnij o odpowiednim wyposazeniu typu poidelko, kratka czy pojemnik na siano, dodatkowy na granulat i domek- lub po prostu przymocuj jakas deseczke w stylu " zadaszenia" by sie mogly pod nia schowac, no i oczywiscie wypuszczaj by rozprostowaly nozki- zobaczysz jak sie beda cieszyc i ciekawie " zagadywac" ;)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

świnka morska <3
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 sierpnia 2015, 10:46
Świnki morskie: Edek
Kontaktowanie:

Re: Czy klatka wystarczy?

Postautor: świnka morska <3 » 21 sierpnia 2015, 11:13

tak, wystarczy :) . Ale czasami powinieneś wypuszczać je z klatki, np. puścić na łóżko na ok. 20 min tak, aby mogły sobie pobiegać czy coś. ;)


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Czy klatka wystarczy?

Postautor: befana30 » 22 sierpnia 2015, 20:45

świnka morska <3 pisze:tak, wystarczy :) . Ale czasami powinieneś wypuszczać je z klatki, np. puścić na łóżko na ok. 20 min tak, aby mogły sobie pobiegać czy coś. ;)


czesc
na lozko..? nowe, nie oswojone swinki..? dodam jeszcze zwierzatka, ktore nie maja wyczucia wysokosci..?
bron boze tylko nie na lozko czy cos o podobnych wysokosciach..!
dla takiego swiniaka te 40cm to dosc spora wysokosc (lub wiecej w zaleznosci od lozka)- podam przyklad: mam swinke juz od poltoraroku, czyli oswojona, lubiaca noszenie na rekach, glaskanie itd wiec biore go spokojnie na rece i siadam na 30cm lawie, ni stad ni zowad wyskakuje jak filip z konopii prosto na podloge- no i jest nieszczescie w postaci obitej zuchwy- i dzieki ci panie ze tylko obitej, bo przy zlamaniu czy peknieciu chyba by sie z tego nie wyskrobal....
no wiec, nigdy- przenigdy... nie usadzajcie swinek na wyzszych "poziomach", anizeli podloga bo naprawde to bardzo ryzykowne, a jak bardzo dowiadujemy sie dopiero po szkodzie- tyle o bezpieczenstwie, a piszac "rozprostowac nozki" mam na mysli swobodne i samowolne "hasanie" po podlodze, gdzie moga powariowac, poskakac, pobiegac "ze zrywami" i wesolo pokwiczec eksplorujac teren ;)
Ostatnio zmieniony 15 września 2015, 10:30 przez befana30, łącznie zmieniany 1 raz.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

świnka morska <3
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 sierpnia 2015, 10:46
Świnki morskie: Edek
Kontaktowanie:

Re: Czy klatka wystarczy?

Postautor: świnka morska <3 » 23 sierpnia 2015, 17:36

Podałam tylko przykład. Moja świnka np lubi jak się ją puści na łóżko. I nie wszystkie są takie szalone jak twoja.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Czy klatka wystarczy?

Postautor: befana30 » 24 sierpnia 2015, 9:00

świnka morska <3 pisze:Podałam tylko przykład. Moja świnka np lubi jak się ją puści na łóżko. I nie wszystkie są takie szalone jak twoja.


hehe Gacek szalony..? :lol:
moj samczyk jest tak rozdziadowany pod wzgledem pieszczot ze hej, spokojny, rozumny i ufny i nigdy nie mial takich odruchow zeby uciekac lub skakac- dlatego sytuacja byla chyba bardziej szokiem dla mnie, anizeli dla niego co sklania do myslenia, ze wszystko sie moze zdarzyc.
Sugestia by jednak nie dawac swinek na wyzsze poziomy byla po to, by zapobiec jakiemus nieszczesciu, kazdy robi jak uwaza jednak cene za ewentualny blad zaplaci swiniaczek, a nie my.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas