Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problem z klatką

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Problem z klatką

Postautor: SwinekDuduś » 2 maja 2016, 16:06

Mam otóż fajną klatkę. Została ona zakupiona w dniu zakupienia Duśka. Ma ona ok.60x40 cm. Świnka jest malutka, mierzy około 10 cm. Na razie nie ma problemu, ma ona 2-3 godziny wybiegu w ciągu dnia. Wiem, że będzie mała gdy dorośnie a chce mieć jeszcze drugą świnkę.
Ale moja mama i babcia nie zgadzają się na setkę.
'' Za duża!''
''Za duże wydatki!'''
''Wiesz, ile karmy trzeba było dla dwóch świń?''
''Wyobraź sobie ile ściółki i ile pieniędzy by było na to wydać!'' Eh... Czy są jakieś piętrowe klatki które byłyby idealne dla dwóch świnek?
Duduś jest jak na razie sam, ale obawiam się że jest Aspołeczną świnką. Kocha biegać po pokoju, nie lubi być zbyt długo głaskany, ma gojącą się rankę na ramieniu (z powodu tego, ze miał najniższą hierarchię w klatce w zoologu, inne świnki go podgryzały do KRWI). Jest w późnym stanie oswajania.
Fajnie by było, gdyby były to tanie ale solidne klatki. Moja rodzina jest po środku i dużo oszczędza.
Spędzam z nim około 5 godzin dziennie.
Proszę o pomoc, nie chce by moja gwiazdeczka z wiekiem, gdy ja będę iść do gimnazjum, było same!


Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Problem z klatką

Postautor: Konto usunięte » 2 maja 2016, 17:46

Mama i babcia mają rację. 2 prośki kosztują i to sporo. Oczywiście latem można zaoszczędzić zrywając trawę i zioła, ale zimą wydatki rosną przy prawidłowej diecie. Nie można kupować w kółko jabłka i marchewki albo karmić 1-2 razy dziennie pojedynczym warzywem. Tanie klatki są na allegro. Dla 2 świnek odpowiednia będzie 100 lub 120cm. Piętrowych klatek nie polecam. U mnie 750g Cavii Nature 16zł starcza na 2 świnki ok miesiąc. Za siano płacę ponad 30zł za 5kg. Średnio starcza im to na 2,5-3mieś. Trociny tanio można kupićod stolarza tyle, że nie będą odpylone.


Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Re: Problem z klatką

Postautor: SwinekDuduś » 2 maja 2016, 18:49

U mnie dla jednego prośka Beaphar Xtra Vital starcza na... miesiąc.
Trocin nie zamierzam używać, miałam chomika który dostał zapalenia spojówek przez te śmiecie.
Wiem, że są takie fajne solidne klatki ale 200 zł.
Moja sama kosztowała 100 zł, a w zoologu świnka - 75 złotych. To widać już, że znają się na świnkach i kupują od tych hodowców. U mnie w zoologicznym dostają beaphar, mają specjalne pellety, samiczki i samce są oddzielone, a skinny ma wydzielony wybieg z grzałką by się nie rozchorowała.
Ehhh, na początku Dusiek miał mieszkać w klatce dla chomika o wymiarach ( o zgrozo) 20x 30 cm.
Uratowałam go tą klatką.
Dasz może jakieś linki z klatkami z zabudowanymi pięterkami?



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas