Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

dwie świnki jedna klatka

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
zuziabasia2
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 7 maja 2016, 15:25
Kontaktowanie:

dwie świnki jedna klatka

Postautor: zuziabasia2 » 7 maja 2016, 16:01

Witam serdecznie. Mam na imię Ania. Od miesiąca jestem posiadaczką Zuzi - teraz już 4 miesięcznej świneczki, i od tygodnia drugiej świnki - Basi. Obie dziewczynki sa w podobnym wieku, obie z zoologika. Zuzia była bardzo zagrzybiona. Leczyłam ją prawie 1.5 miesiaca, teraz jest cudna, siersć odrosła, wygląda jak lew:). Waży 400dkg. Może niezbyt dużo, jak na jej wiek, ale przybiera w zastraszającym tempie - na domowym wikcie :). Spróbuję wkleić jej zdjecie, choć jstem amatorką w tej dziedzinie i ne bardzo umiem ;)
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/t3 ... 8265_o.jpg

Miesiąc później do Zuzi dołaczyła Basia. spotkanie dziewczyn przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Duża zuzia podeszła do Basi, "wrzuciła" ją sobie na plecy i ... podreptała z nią do klatki :).
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/t3 ... 7847_o.jpg

I w ten sposób stalismy sie szczęśliwymi posiadaczami tych przecudownych zwierzątek :0).
Świneczki sa bardzo różne, zachowują sie inaczej, mają inne charaktery i temperamenty, ale kochamy je bardzo.
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=57A9FFE3

Jesli te zamieszczone zdjecia sie tu otworzą, będzie super:0.
Pewnie z miłości do świneczek, zaszalałam z klatką :0. Chciałam, aby miały wygodnie. Tak więc kupiłam klatke 120/50cm. Niestety, troche ją zagraciłam - w klatce jst hamak, dwa domki, jeden narożny, drugi drewniany (ale i tak przewaznie siedza w jednym), tunel, który uwielbiają, taki polarkowy, kupiony w sklepie. Do tego kuwetka, miseczka z jedzeniem, poidełko i pasnik są umocowane na zewnątrz. Jutro dojdzie pięterko i drabinka wykonane przez moja koleżankę.
Jest super pod względem atrakcji. niestety, mam wrażenie, ze świnkom jest ciasno. Zastnawiam sie nad zmianą czy powiększeniem tej klatki. Mam jeszcze druga klatkę 80, ale mimo prób na wszelkie sposoby, nie wiem, czy i jak mogłabym je połączyć.
Stąd moje pytanie - czy istnieją w ogóle klatki większe niz 120 ? Szukam dzis od rana w necie, ae nie widzę. A moze można gdzies zamówić taką klatkę do zrobienia na wymiar? Większa świnka bardzo popcornuje, skacze prawie do sufitu, przeskakuje kuwetkę (najczęściej lądując w niej pupskiem - ale próbuje;)). Uwielbia przebiegać przez tunel, który jest zamieszczony na niewielkiej, ale jednak, wysokości. Nie chce pozbawiać świnki żadnego z akcesoriów - wręcz dorobiłabym im więcej, ale musze chyba zmienic klatkę... Co byście proponowali? Pozdrawiam serdecznie. A.


Awatar użytkownika


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: dwie świnki jedna klatka

Postautor: madzia0902 » 7 maja 2016, 16:28

Witaj :) piękne masz prosiaczki :) Zdjęcie prośków widać, ale klatki już nie :( A co do klatki z gotowców to 120 jest chyba największa i jeśli codziennie wypuszczasz świnki żeby sobie pobiegały po pokoju to nie ma potrzeby żebyś zmieniała ją na większą, dziewczyny są młode więc teraz brykają ale jak będą miały około roku to już nie będą takie chętne do popcornowania :( Więc fajnie jeśli klatka jest ich azylem do wypoczynku i jedzenia a żeby wyszaleć się mogły poza klatką. No a jeśli się uprzesz że jednak chcesz dużą klatkę (tak jak ja się uparłam :D ) to polecam Ci klatkę C&C do składania samodzielnie, możesz kupić już gotowy zestaw albo każdą część osobno i samemu stworzyć sobie wielkość, długość, szerokość, pięterka jakie tylko chcesz tylko jest to bardzo kosztowne, ja na moją klatkę która ma 140 cm x 70 cm plus pięterko 35cm x 70 cm wydałam około 500 zł :/ i sporo nerwów przy próbie zrobienia kuwety z polipropylenu kanalikowego :D No ale klatka jest i stoi i świnie są zadowolone i ja (w przyszłości planuję jeszcze ją powiększyć) W Polsce te kratki do klatek C&C możesz kupić tylko na tej stronie: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl/ka ... dla-swinek ,ja tam kupowałam swoją, a jakbyś była ciekawa to tak wygląda moja klatka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


zuziabasia2
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 7 maja 2016, 15:25
Kontaktowanie:

Re: dwie świnki jedna klatka

Postautor: zuziabasia2 » 7 maja 2016, 17:00

piękna jest :). A trudno sie składa taką klatkę?


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: dwie świnki jedna klatka

Postautor: madzia0902 » 7 maja 2016, 20:07

samą klatkę nie bo zamawiasz te takie plastikowe złączki co widać na zdjęciu i tylko te kratki nimi łączysz więc to łatwizna, najgorzej jest z kuwetą bo masz duży arkusz polipropylenu i musisz to tak powycinać i dopasować żeby się rogi zeszły itd więc to wyższa szkoła jazdy u mnie z tym się mój chłopak bawił i i strasznie był wściekły jak to robił :D ale na tej stronie co Ci podałam można zamówić już gotowe powycinane tylko że maksymalny ich rozmiar to mają 4 kratki na 2 (tak jak moja klatka) tylko jak ja kupowałam to jeszcze nie mieli tych zestawów w ofercie.


Monika966
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 17 listopada 2016, 11:26
Kontaktowanie:

Re: dwie świnki jedna klatka

Postautor: Monika966 » 2 grudnia 2016, 12:05

http://allegro.pl/ferplast-krolik-140-k ... 86275.html Klatka 140 cm. Ja osobiscie ostatnio usunęłam z klatki domki, hamaki i inne rzeczy i swinki są o wiele szcześliwsze, ze maja wiecej miejsca i są o wiele bardziej ufne i nie uciekają. Mają w misce tylko paśnik, miske z jedzeniem i poidło z wodą. Caly czas biegają , jak mialy domki i inne zabawki byly trochę dzikie, siedzialy i uciekaly ciagle do domków. No i tez w kwestii sprzątania jest lepiej. Takie polarowe mebelki musialam często prać, a teraz mi się szybko i latwo sprząta no i swinki bardziej zadowolone. Mam klatkę 120 i w niej mieszkają trzy panny.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas