Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jaką klatkę kupić/zrobić?

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
zuziabasia2
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 7 maja 2016, 15:25
Kontaktowanie:

Jaką klatkę kupić/zrobić?

Postautor: zuziabasia2 » 19 maja 2016, 17:05

A tę klatkę to jakiej wielkości kupic?.... Zwłaszcza, jesli myślę docelowo o 3 świnkach? Teraz mam taką 120/55 cm. Niby duża, ale "zapchana". Stoją tam dwa domki, hamak, kuweta, miseczka na pokarm no i dołączone poidełko. Mam wrażenie, ze im ciasno, tym bardziej, jak Zuzia popcornuje i szaleje pod sufitem.
To pięterko do klatki C&C osobno sie dokupuje?. Widziałam takie 144/70cm. Może taka byłaby ok....?


Awatar użytkownika

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: czy to prosiątko jest w ciązy?

Postautor: madzia0902 » 19 maja 2016, 18:09

Ja dla 3 prosiaczków mam właśnie 140x70 cm czyli 4 kratki na 2 plus pięterko 35x70 cm czyli 1 kratka na 2 i ta klatka jest ogromna i 100 % wystarczająca dla 3 świnek, mają w niej dużo rzeczy norek, kuwetę jakieś tunele a i tak jeszcze dużo miejsca do skakania, więc ja polecam bardzo :) Nie wiem jak to jest z tym pięterkiem czy się dokupuje osobno czy jak bo ja sama sobie wyliczyłam ile czego potrzebuję i nie kupowałam kompletów tylko pojedyncze kratki i sama montowałam, kuwetę z polipropylenu kanalikowego też sama robiłam, ale jeśli masz możliwość to lepiej zamówić cały komplet od razu bo się mniej narobisz bo wycinanie samemu, składanie i klejenie tej kuwety to mordęga. Pewnie gdzieś już wklejałam to zdjęcie ale moja klatka wygląda tak :

Obrazek

Obrazek

Obrazek


zuziabasia2
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 7 maja 2016, 15:25
Kontaktowanie:

Re: czy to prosiątko jest w ciązy?

Postautor: zuziabasia2 » 19 maja 2016, 19:51

Cuuuudna jest ta klatka. Z internetu ją kupowałas? Jak to wygląda cenowo? Słyszałam, że to koszt 500zł., ale jak patrzyłam na stronie internetowej to 280zł. piszą. A jesli same kratki sie kupuje i tę podstawę, to jest taniej, niż w komplecie? Kuwetę skombinuję sobie sama, nawet kupować jej nie muszę, bo moje świnki mają ją głęboko gdzieś. Mimo 2 miesiecy prób, nie udało sie zuzi przyzwyczaić do załatwiania sie w jednym miejscu. Stawiałam kuwetę, wysypywałam innym materiałem niż klatka, przestawiałam w bezpośrednim sąsiedztwie poidelka i karmidełka. I nic. Cała klatka była zabobkowana, a jedynie kuweta była czysta. Poddałam się. zmieniam 2 razy w tyg. trociny i sianko i juz. Będę czekała na jakies wieści w związku z tą klatka. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie, jest sliczna!
Tu jest moja, jak teraz patrzę to strrrrrrrrrrrasznie zawalona jest. Dziewczyny naprawde nie mają gdzie biegać :(

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/t3 ... 4477_o.jpg


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: czy to prosiątko jest w ciązy?

Postautor: Dona » 20 maja 2016, 5:25

Tu znajdziesz takie klatki. Oddzielnie podstawa , oddzielnie piętro. Razem z przesyłką wyjdzie rzeczywiście około 500 zł
http://sklep.swinkamorska.com.pl/katego ... a-creative


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: czy to prosiątko jest w ciązy?

Postautor: madzia0902 » 20 maja 2016, 9:30

Dokładnie kupowałam na tej stronie którą podała Ci Dona, tylko wtedy jeszcze nie było gotowych kompletów więc musiałam kupić wszystko oddzielnie. Klatka faktycznie wyniosła mnie 500 zł, ale radość i wygoda prośków bezcenna :D A co do tej kuwety to chodziło mi o dno klatki a nie taką kuwetkę do siusiania :D


Awatar użytkownika
Olicjaaa
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 17 lipca 2016, 20:21
Kontaktowanie:

Re: Jaką klatkę kupić/zrobić?

Postautor: Olicjaaa » 19 lipca 2016, 12:52

Ja polecam (jak kupujesz) tą klatkę --> http://allegro.pl/ferplast-casita-120-k ... 18179.html

Obrazek

Świniaki!!! :love:

Prosiaczek_ZZ
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 19 lipca 2016, 21:52
Lokalizacja: Bytom
Świnki morskie: Musia
Kontaktowanie:

Re: Jaką klatkę kupić/zrobić?

Postautor: Prosiaczek_ZZ » 19 lipca 2016, 21:55

Próbowaliście kiedyś luzem trzymać świnkę? To znaczy normalnie jest w klatce, a gdy jesteście w domu puszczacie je luzem?


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Jaką klatkę kupić/zrobić?

Postautor: befana30 » 19 lipca 2016, 22:06

Prosiaczek_ZZ pisze:Próbowaliście kiedyś luzem trzymać świnkę? To znaczy normalnie jest w klatce, a gdy jesteście w domu puszczacie je luzem?


Oczywiscie, ze tak..! proski to nie chomiki i codziennie sie wypuszcza przynajmniej na godzinke, by sobie pochodzily i rozprostowaly nozie. Moje wypuszczam ok.4-6 godz podczas dnia dziewczyny, a samiec z kolei ma klatke otwarta przez cala noc i zapewniam cie, ze taki ruch jest im potrzebny- nie kazdy ma mozliwosc puszczania wieprzkow samopas tyle godzin dziennie, ale ta wspomniana godzine musza sobie pochodzic. No chyba ze ktos ma obszerny wybieg lub klatki c&c rownie duze to rozumie, ze sa rzadziej wypuszczane. Juz nie wspominajac o mozliwosci wyniesienia swiniakow na dwor jesli ktos ma ogrodek- zagroda, slonce, cieplo i trawy pod dostatkiem, wiec niech korzystaja.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Jaką klatkę kupić/zrobić?

Postautor: GalaxySparkle » 25 lipca 2016, 19:24

Kable w górę i świnki mogą wgl nie mieć klatki, tak jak u mnie. :)

EDIT:
Tak właściwie, to nie one mieszkają w moim pokoju, tylko ja w ich chlewiku. XD


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas