Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

taka klatka dla 3-4 świnek?

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: taka klatka dla 3-4 świnek?

Postautor: madzia0902 » 22 czerwca 2016, 19:16

No ja też mam 3 prośki i uważam to za liczbę idealną i też mam prawie 30 lat i świntuchy kupowałam dla siebie, bo dzieci jeszcze nie mam :D wcale nie uważam że to są zwierzątka dla dzieci, chociaż większość ludzi tak myśli i się dziwią jak dorośli mogą sobie kupować zwierzęta klatkowe, ale jak widać mogą :D Dlatego Cię rozumiem i popieram :) a na 3 świnki ta klatka 140 cm w 100 % Ci wystarczy :)


Awatar użytkownika

zuziabasia2
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 7 maja 2016, 15:25
Kontaktowanie:

Re: taka klatka dla 3-4 świnek?

Postautor: zuziabasia2 » 25 czerwca 2016, 17:41

Nasz trzeci Skarb - Małgosia (jednak to imię wygrało z Tosia) będzie z nami już w piątek :). Nie mogę sie doczekać. Dzieci odliczają godziny... We wtorek mamy sie dowiedzieć, czy przygarniemy peruwianeczkę, czy też inną świneczkę, która potrzebuje serca. Już ja baaardzo kochamy. Pokój przemeblowany, cała ściana wolna, czeka na super mega klatkę:). Koło wtorku powinna być. Powiedzcie mi tylko, bo na ponad 2 m. powierzchni, pójdzie ogrom podkładu. Czym wyłożyć, żeby było taniej? a jednoczesnie, aby świnkowej rodzince było wygodnie? Do tej pory w 100cm. klatce kłądę na dno trociny i na wierzch sianko...


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: taka klatka dla 3-4 świnek?

Postautor: Dona » 26 czerwca 2016, 11:15

Ja do tej pory używałam podkłady higieniczne a na to drybed ale ostatnio zamiast podkładów pod drybed kładę kocyki i wychodzi dużo taniej. Piorę 2x w tygodniu i nic nie śmierdzi.
Ale zastanawiam się teraz na lato nad matą łazienkową bo wydaje mi się że na drybedzie jest im za ciepło. A pod matę też dam kocyki.


zuziabasia2
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 7 maja 2016, 15:25
Kontaktowanie:

Re: taka klatka dla 3-4 świnek?

Postautor: zuziabasia2 » 26 czerwca 2016, 12:23

Kochani, a czym można przeciać pręty w klatce? Będę miała za chwilę dosłownie 3 klatki - 100, 140 i 80. Chcę wykorzystać wszystkie, żeby moje 3 prosiatka miały jak w raju. Połączę 100 ze 140 i zrobię pięterko z 80 (czy 90, jakos tak mam). Własnie rozglądam sie za drybedem i na to chyba postawię w wyposażeniu klatek.
Jestem zmuszona do samodzielnego wykonania tej mega klatki, połączenia, pospinania klatek, zrobienia pięterka... Powiedzmy, że złączenie nie jest ponad moje możliwości, ale... jak zrobić pięterko z 90 cm. klatki?... Jak zrobić wejście na pięterko świniaczkom?... Od jutra biorę sie za łączenie - do pomocy mam tylko 12 letniego syna i 7 letnia córcię, no i dwie dziewczyny w klatce :).
Na razie chwale sie przyobserwowana dzis rano miłością dziewczyn oraz hamakiem, który wczoraj jakos tak naprędce im zrobiłam. Bija sie o niego, więc z niedowierzaniem patrze, zę... chyba jest ok. :). Pomysłów mam mnóstwo, niestety, w tak małej klatce (100), dwa domku, tunel, drewniana drabinka, karmidełko, i hamak powoduje, ze nie ma gdzie palca wcisnąc... :(
Załączniki
hamak.jpg
mój własnoęcznie wykonany hamak ... z ręcznika :)
buziaczki.jpg
sama słodycz :)


Awatar użytkownika
Asisianka
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 1 października 2015, 18:51
Świnki morskie: Luljan ur. 03.2015
Lady ur. 06.08.2015
Kontaktowanie:

Re: taka klatka dla 3-4 świnek?

Postautor: Asisianka » 26 czerwca 2016, 19:18

Ja mam 2 klatki połączone ze sobą tak że oryginalnym otworem można przechodzić z jednej do drugiej, obcięłam górę (z jednej przytwierdziłam drucikiem tak aby góra była otwieralna). Dzięki temu swobodnie otwieram klatki i wymiatam kupy, wyciągam świnki. Całość jest na stoliku ponieważ nie mam innej możliwości na chwilę obecną, takie warunki mieszkaniowe.... Ale prosiaki są wyciągane na wybieganie się.
Załączniki
klatka.jpg


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: taka klatka dla 3-4 świnek?

Postautor: madzia0902 » 26 czerwca 2016, 22:13

zuziabasia2 a więc tak: sianko wyłożone na dno klatki to szczerze mówiąc jeden z najgorszych pomysłów gdyż świnki po nim chodzą depczą i na niego sikają a później będą to jeść :( dlatego siano trzymamy tylko i wyłącznie w paśniku a na dnie lepiej zostawić same trociny :) dla mnie dry bed był udręką bo wyczesywanie go i wydłubywanie wplątanego siana to dużo roboty i ja jestem za mało cierpliwa do takich rzeczy :( ja swoim świnkom poszyłam polarowe kołderki na całe dno klatki z ocieplina w środku i moim zdaniem sprawuje się super przy 3 prośkach, tyle że 70 % siuśków ląduje w kuwecie bo nad nią mam powieszone siano i chcąc nie chcąc skubiąc siano sikają do kuwety :naughty: a co do połączenia klatek to kiedyś widziałam zdjęcie jak zamiast wycinać pręty ktoś wyciął okrągłe dziury w plastikowych kuwetach i połączył dwie klatki rurą tworząc tunel i mnie się wydaje to super rozwiązaniem :) i o wiele prostszym niż wycinanie prętów, robienie mostków itp :)


Henia i jagoda
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 28 lutego 2016, 8:55
Kontaktowanie:

Re: taka klatka dla 3-4 świnek?

Postautor: Henia i jagoda » 30 czerwca 2016, 21:03

Na twoim miejscu wyczepił bym drzwiczki z 100 i 120 i dał je obok siebie . A przejścia z 1 do 2 zrobił z sklejki. ( w castoramie za parę groszy przytną ci sklejke czy deskę na wybrane wmiary . Pieterko zrobił bym tak że dajesz klatkę 80 na setkę czy 120 i ten obszar co ona zajmuje nie usuwasz górnych kratek czy dachu a resztę co jest odkryta to obcinasz . Są specjalne urządzenia którymi to są się obciąć . I kupujesz sklejke o danym wymiarze i robisz z niej półkę tak aby świnka idąc do klatki 80 czyli do pieterka nie szła bezpośrednio tylko miała jakby punkt zatrzymania się i żeby ten podest był lagodniejszy.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas