Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

taka klatka dla 3-4 świnek?

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
zuziabasia2
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 7 maja 2016, 15:25
Kontaktowanie:

taka klatka dla 3-4 świnek?

Postautor: zuziabasia2 » 21 czerwca 2016, 21:20

Witam serdecznie. Kochane moje, powiedzcie, czy taka klatka, jak prezentuje poniżej, będzie dobra dla 3 świneczek (może 4?). Okazało się, ze moja Basieńka nie jest jednak w ciąży. Była po prostu bardzo maleńka i chudziutka jak ją kupiliśmy (w zoologiku powiedziano nam, ze ma 3 miesiące, ale wygląd i waga - 20dkg. wskazywały, że 3 to ona ma, ale co najwyżej tygodnie, może miesiąc).
Dzieci już tak przyzwyczaiły sie do myśli, ze skarbów będzie wiecej, że postanowiłam rzeczywiście wziać jeszcze 1-2 świneczki. Tylko najpierw chcę im zapewnic warunki, klatkę, akcesoria, by czuly sie jak najlepiej. znalazłam taka klatke, i ciekawa jestem, czy można z niej zrobić pięterko?... Chyba jdnak nie. Będę próbowała jakos połączyć dwie klatki - te 140cm i 95 jaka mam w tej chwili i z mniejszej jakos zrobić pięterko, bo szkoda klatki.
Już kocham te Maluszki, w życiu nie pomyslałam, ze w wieku prawie 43 lat tak mi odbije na punkcie świnek, ale... naprawdę nigdy nie znałam TAKICH CUDOWNYCH ZWIERZĄTEK. Moje kochane dziewczyneczki....

http://animalcity.pl/product-pol-4684-F ... 7f92302f57


Awatar użytkownika

loriain
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 9 czerwca 2016, 15:14
Lokalizacja: Hassloch / Niemcy
Kontaktowanie:

Re: taka klatka dla 3-4 świnek?

Postautor: loriain » 21 czerwca 2016, 21:23

Dla trzech swinek, ktore maja tez dostep do wybiegu bedzie ok, dla czterech za mala moim zdaniem.


zuziabasia2
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 7 maja 2016, 15:25
Kontaktowanie:

Re: taka klatka dla 3-4 świnek?

Postautor: zuziabasia2 » 21 czerwca 2016, 21:54

a jaki wymiar byłby dobry dla 4? Chciałabym aby byłoim najwygodniej. Mam miejsce, cała ściana w pokoju :). Ta ma 140cm długości. nie widziałąm większych :9, ale jesli sa, to spróbuję znaleźć...


zuziabasia2
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 7 maja 2016, 15:25
Kontaktowanie:

Re: taka klatka dla 3-4 świnek?

Postautor: zuziabasia2 » 21 czerwca 2016, 21:59

A jakbym tak nie robiła pięterka tylko po prostu połączyła jakoś te klatki 140 i 95 ?.... Tak mi wpadło teraz do głowy . Byłoby 235 cm....


loriain
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 9 czerwca 2016, 15:14
Lokalizacja: Hassloch / Niemcy
Kontaktowanie:

Re: taka klatka dla 3-4 świnek?

Postautor: loriain » 22 czerwca 2016, 6:46

Nie jestem jakis specjalista,nigdy nie mialam wiecej niz dwie swinki na raz i dla takiego stadka uzywalam klatki 120 plus wolny wybieg caly dzien. Teraz mi sie troche pozmienialo i wybieg nie bedzie mogl byc wolny, ale za to zrobie jakis staly ;-)
Ale polaczenie klatek chyba nie jest takim zlym pomyslem, swinki czasami choruja, moze sie tez zdazyc, ze bedziesz miec problem z laczeniem i wtedy rozdzielenie mieszkanek moze byc przymusowe.
Wiem, ze swinki sa kochane i ah ah ale czy nie rzucasz sie od razu na gleboka wode myslac o 4 sztukach na poczatek?


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: taka klatka dla 3-4 świnek?

Postautor: madzia0902 » 22 czerwca 2016, 9:22

Super że postanowiłaś powiększyć świnkową rodzinkę :D ale faktycznie zastanów się czy chcesz aż 4 świnki? bo powiem Ci szczerze że ja mam 3 i roboty i sprzątania jest przy nich mnóstwo, niestety ale te gadziny w takiej ilości sikają na potęgę :D a co do klatki jak bym ci proponowała klatkę C&C gdyż możesz zrobić ją jak Ci się podoba i w każdej chwili ją pomniejszyć albo powiększyć, tutaj można ją kupić http://www.sklep.swinkamorska.com.pl/ka ... a-creative co prawda koszt jest duży :/ ale tą klatkę co pokazałaś w sumie też jest droga to może warto dołożyć :) ja mam klatkę 140cm x 70cm i dla 3 świnek jest idealna :) ale i tak planuję ją powiększyć i to jest właśnie fajne w tej klatce że mogę to zrobić bez żadnego problemu :D


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: taka klatka dla 3-4 świnek?

Postautor: befana30 » 22 czerwca 2016, 9:24

Takie 140cm polaczone z pieterkiem 90cm bedzie odpowiednie wielkosciowo zarowno dla 3 jak i 4 swinek, beda mialy ponad 2 metry powierzchni, a to wcale nie malo. Roznica pomiedzy posiadaniem 2 swinek, a 4 jest znikoma- wiadomo, ze wtedy pojdzie wiecej pieniedzy na jedzenie, wiecej czasu na sprzatniecie 2 klatek zamiast jednej, ale jesli kogos stac na zwiekszone wydatki to zaden tam problem ;) Swinki beda mialy wesolo :) oczywiscie poswieca sie wtedy wiecej czasu na wymizianie takiej czworki :D

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

zuziabasia2
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 7 maja 2016, 15:25
Kontaktowanie:

Re: taka klatka dla 3-4 świnek?

Postautor: zuziabasia2 » 22 czerwca 2016, 12:13

Czas na mizianie to czas najpiękniejszy - nigdy go nie szkoda. Jedzenie.... 3 świnki nie zjedzą dużo więcej niż dwie. Moje dzieci po wczorajszej dłuuuuuuugiej rozmowie poprzestały na 3 i to KONIEC. Klatkę tę, o której pisałam, zamówiłam. Cenowo lepiej mi sie opłaci, bo mogę tutaj wziać na raty - na 48 miesiecy rata wychodzi 9.50, więc spokojnie - nawet nie spostrzegę sie, jak spłacę. Dziś rozmawiałam z panią z zoologika, która sprowadza swinki z zarejestrowanej hodowli, nie z giełdy. Zawsze ma ich 2-3 w sklepie, nigdy nie wiecej. I idą jak ciepłe bułeczki. Wczoraj przywiozła dwóch chłopców i poszli w ciągu pierwszej godziny po dostarczeniu do sklepowej klatki. Ja umówiłam się, ze przywiezie mi prosto z hodowli peruwiankę lub rozetkę. Na przyszły tydzień na pewnoi będzie.
Dziewczyny, gdybym kupowała te zwierzątka TYLKO dla dzieci, to bardzo bym uważała na ilość i jedna swinka to byłby max. ale ja NAPRAWDĘ BARDZO KOCHAM te sierściuchy i zajmowanie sie nimi to DLA MNIE sama przyjmność. Mogłabym ich miec nawet 5, gdybym miała na to warunki. Myśle jednak, że 3 najzupełniej wystarcza. miejsce w serduchu już dla niej jest, imię jest (Tosia, chyba ze moja córcia wymyśli cos innego), klatka jedzie....

CZEKAMY NA CIEBIE TOSIENKO <3 <3 <3


loriain
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 9 czerwca 2016, 15:14
Lokalizacja: Hassloch / Niemcy
Kontaktowanie:

Re: taka klatka dla 3-4 świnek?

Postautor: loriain » 22 czerwca 2016, 12:57

No to super:-) Gratuluje powiekszenia sie rodziny :-P ja z utesknieniem czekam na sierpien, kiedy to w koncu sie przeprowadze, kompletuje tak samo wyprawke i poszukuje proskow :-)


kocham moją świnkę
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 22 czerwca 2016, 12:58
Lokalizacja: LEGNICA
Świnki morskie: Niunia
Kontaktowanie:

Re: taka klatka dla 3-4 świnek?

Postautor: kocham moją świnkę » 22 czerwca 2016, 13:39

super naprawde fajna klatka :yes:


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

  • Dołącz do nas