Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

klatka już jest i 3 prosiaczki tez :)

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
zuziabasia2
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 7 maja 2016, 15:25
Kontaktowanie:

klatka już jest i 3 prosiaczki tez :)

Postautor: zuziabasia2 » 5 lipca 2016, 14:01

Właśnie kilka dni temu skończyłam montować klatkę. Zerknijcie, proszę. Połączyłam 140 z 100 . Mam jeszcze 80 i kombinuję, jak by tu pięterko z niej... Musiacżłabym tylko pręty z większej klatki z góry powycinac. Położyłam na dno trociny i na to matę łazienkową - i moje pytanie - jak często wymieniacie trociny i pierzecie mate? Raz w tyg. wystarczy? Prosiaczki mają: 3 hamaki (w tym jeden to niby tunel, ale na leżąco bardzo się zwijał i slizgał, więcpodwiesiłam w klatce i jest najbardziej okupowanym hamakotunelem :)0 ), 3 domki(dwa drewniane większe i jeden taki mniejszy jakby mostek), drewniany wyginany mostek, małe pięterko z domkiem pod nim i miseczką na wierzchu (na wyposażeniu klatki bylo.
Nie wiem, czy nie za dużo tego wszystkiego, nie za mało?
Może domek jakiś czymś zastąpić? myślę o zamowieniu tych norek, i tuneliku od madzi stąd.... Tylko musiałabym jakiś domek wyrzucić. Nie wiem. Miała być wielka klatka, a mam wrazenie, ze i tak cos w niej brakuje.
Załączniki
klatka.jpg


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: klatka już jest i 3 prosiaczki tez :)

Postautor: befana30 » 5 lipca 2016, 14:18

Ja trociny wymieniam zarowno u dziewczyn, jak i u Gacka co 4 dni, no inaczej sie wrecz nie da, bo zaczyna "woniac", tym bardziej teraz w lato. Na macie to samo- codziennie wymiatalam bobki 2x, a zmienialam cala klatke i pralam mate co 4 dni, jedynie na spodzie ze zwirka jaki sie stosuje do kociej kuwety, klatki przetrzymalam do tygodnia czasu.
Pomalu, kobito..! :lol: zrobilas im ponad 2 metrowe lokum i teraz meblowy szal cie dopadl :naughty:
Na razie skup sie na dziewczynach, czego uzywaja i co w konsekwencji nie bedzie im potrzebne, wszystko masz, akcesoriow, mebelkow, lezaczkow itd miski sa, pasnik jest, poidelko rowniez- jak cie tak korci to im kuwete w druga mniejsza klatke wstaw :D pewnie z czasem bedziesz wiele rzeczy wymieniac, upiekszac , kombinowac itd wiec jak na razie klatka super ;)
Z 80-tka zrob jak ci kiedys pisalam, tzn wytnij prety sufitu dolnej klatki i plastikowe dno tej co ma sluzyc za pieterko, polacz rampa i sprawa gotowa :) cazki jedynie ci beda potrzebne, aby prety przeciac, plastikowe dno nawet ostrym nozem, albo takim z zabkami, na rampe wystarczy listewka ok 40-50cm aby nie byla zbyt spadzista- dokrecisz pare mniejszych listeweczek sluzacych za schodki i gotowe, oczywiscie odpowiednio zamocujesz do plastikowego podloza "pieterka" oraz klatki sluzacej za parter i "wsio"- dluzej sie to opisuje, anizeli robi :lol:

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: klatka już jest i 3 prosiaczki tez :)

Postautor: Dona » 6 lipca 2016, 6:51

Klatka cudo. Dziewczyny mają pałac. Rzeczywiście kuweta z peletem drewnianym dobra rzecz. Ja moim powiesiłam nad kuwetą paśnik i 80 % siuśków i bobków ląduje w kuwecie :-).


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: klatka już jest i 3 prosiaczki tez :)

Postautor: GalaxySparkle » 25 lipca 2016, 19:34

Najlepiej tak się paść i bobkować jednocześnie. U mnie też kuweta stoi obok paśnika. Po drugiej str paśnika przydałaby się jeszcze jedna kuweta.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości

  • Dołącz do nas