Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ile litrów pelletu na 100-150cm??

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Ile litrów pelletu na 100-150cm??

Postautor: Żaneta_Radom » 5 listopada 2016, 10:34

Sakshony pisze:Aha, czyli ot tak mam sobie świnki wywalić? No Way :no:


Oczywiście, że nie ma co dramatyzować i od razu komuś polecać chomika. To też zwierze i też potrzebuje pewnych nakładów pracy i pieniędzy.
W przypadku świnek tej pracy jest trochę więcej i każdy powinien sobie z tego zdawać sprawę. Za to i frajda duuuużo większa.
Prawda jest taka, że oczywiście zainwestowanie w vetbed, żwir drewniany (pelet) i inne udogodnienia powoduje, że tej pracy jest mniej. Ale ona ciągle jest. Może stosuj inny podkład (tańszy). Po prostu codziennie bedziesz musiała wykonać więcej pracy o 10 minut, ale nie jest prawdą że się przy tym zarobisz :tooth:
Każdu uważa, że jego rozwiązanie jest najlepsze i nikt nie ma lepszego. A prawda jest taka, że każdy ma inna sytuację - czy to materialną, czy zwyczajnie fizyczną (jak u ciebie, że sama musisz to dzwigać) i nic w tym złego. TO wspaniale, że bierzesz na siebie tą odpowiedzialność, a nie pozostawiasz sprawy rodzicom.

Rozważ wszystko sama biorąc pod uwage kilka askepktów:
Wiórki są tańsze, ale zuzywa się ich więcej
Pallet jest droższy, ale nie ma tak intensywnego zapachu drzewa jak wiórki, za to jest cięższy.
Sianko jako podłoże potęguje zapach moczu i to okrutnie :(

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Sakshony
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 15 sierpnia 2016, 14:06
Lokalizacja: Leszno
Świnki morskie: Xantos - 23.02.2015
Chitu - 26.05.2015
Kontaktowanie:

Re: Ile litrów pelletu na 100-150cm??

Postautor: Sakshony » 6 listopada 2016, 19:04

Żaneta_Radom pisze:
Sakshony pisze:Aha, czyli ot tak mam sobie świnki wywalić? No Way :no:


Oczywiście, że nie ma co dramatyzować i od razu komuś polecać chomika. To też zwierze i też potrzebuje pewnych nakładów pracy i pieniędzy.
W przypadku świnek tej pracy jest trochę więcej i każdy powinien sobie z tego zdawać sprawę. Za to i frajda duuuużo większa.
Prawda jest taka, że oczywiście zainwestowanie w vetbed, żwir drewniany (pelet) i inne udogodnienia powoduje, że tej pracy jest mniej. Ale ona ciągle jest. Może stosuj inny podkład (tańszy). Po prostu codziennie bedziesz musiała wykonać więcej pracy o 10 minut, ale nie jest prawdą że się przy tym zarobisz :tooth:
Każdu uważa, że jego rozwiązanie jest najlepsze i nikt nie ma lepszego. A prawda jest taka, że każdy ma inna sytuację - czy to materialną, czy zwyczajnie fizyczną (jak u ciebie, że sama musisz to dzwigać) i nic w tym złego. TO wspaniale, że bierzesz na siebie tą odpowiedzialność, a nie pozostawiasz sprawy rodzicom.

Rozważ wszystko sama biorąc pod uwage kilka askepktów:
Wiórki są tańsze, ale zuzywa się ich więcej
Pallet jest droższy, ale nie ma tak intensywnego zapachu drzewa jak wiórki, za to jest cięższy.
Sianko jako podłoże potęguje zapach moczu i to okrutnie :(

Veta używałam, masakra w praniu, przez to popsulam pralkę i odkurzacz :rotfl: Mimo codziennego odkurzania i prania kocyka co 4-5 dni - nadal smierdzialo. Przetestowałalam już chyba wszystko, nawet "supermegawchlaniające" carefreshe. Nie testowalam maty łazienkowej, bo wiem że będzie z nią lipa. Zostanę przy pellecie :yes:


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Ile litrów pelletu na 100-150cm??

Postautor: Dona » 6 listopada 2016, 22:21

Sam pelet nie nadaje się jako podłoże dla świnki. Coś musi jeszcze na nim być, mata, drybed lub zwykłe trociny. Pelet jest za twardy, może pokaleczyć łapki. Poza tym śwince jest zwyczajnie niewygodnie.


Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Ile litrów pelletu na 100-150cm??

Postautor: Żaneta_Radom » 7 listopada 2016, 3:47

Sakshony jesteś świetnym przykładem na to, że każdy ma inne upodobania i potrzeby :)Ja równiez wyczuwam zapach moczu, ale juz wiem, że to z kuwety.
Drybed u mnie nie smierdzi, juz sprawdzałam. Oczywiscie jest problem z sianem, ale ja paśnik powiesiłam nad kuwetą. Więc to co spadło od razu zostaje wyrzucone przy codziennym czyszczeniu kuwety. Odkurzam takim małym odkurzaczem akumulatorowym. Przyznam ze szczególnie wlasnie na okazję sprzątania świnkom go kupiłam, a dodatkowo wykorzystuję go na co dzień do sprzątania okruchów po synku. Mam duzy odkurzacz, taki z funkcją prania. A że jestem w ciąży codzienne dzwiganie, nie jest wskazane :( dlatego kupilam mały. Dużo lepiej się go czyści bo jest prosty jak konstrukcja cepa.
https://www.mall.pl/odkurzacze-akumulat ... AiJQ8P8HAQ
Przed praniem vetbeda płukam go recznie - raz na tydzień.
Wszystko to kwestia zorganizowania oraz możliwosci.

No i zapomniałam wspomnieć, że wiele osób kupuje niedrogie kocyki polarowe z ktorych siano dobrze odchodzi i ktore piorą cześciej, ale za to jaka różnorodność w kolorystyce :)

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

lemonochan
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 11:40
Kontaktowanie:

Re: Ile litrów pelletu na 100-150cm??

Postautor: lemonochan » 16 listopada 2016, 18:59

Sakshony pisze:
lemonochan pisze:
Sakshony pisze:Witam :) Zastanawiam sie nad nową klatka dla wieprzow :naughty: Chcę mieć klatkę od 100cm do 150cm :) pytanie brzmi: ile litrów potrzebuje? Czy 10l starczy? :| Mam dostęp tylko do 10-tki, więcej nie udzwigne, a muszę ze sklepu do domu dojść z tym zwirkiem + plecak :/ Z góry dziękuję za pomoc


jeśli nie masz kasy to rozsądniej mieć chomika w mniejszych klatkach mieszkają= mniej podkładu.


Aha, czyli ot tak mam sobie świnki wywalić? No Way :no:


A hehe myślałam że dopiero planujesz zakup. :tooth: ale wyszło


Awatar użytkownika
Myszka11011989
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 5 stycznia 2016, 22:03
Lokalizacja: Świdnica
Świnki morskie: Dasty
Kontaktowanie:

Re: Ile litrów pelletu na 100-150cm??

Postautor: Myszka11011989 » 3 grudnia 2016, 20:15

A ja używam peletu na to mata łazienkowa niedawno kupilam kuwete prosiak sxybko nauczyl sie xalatwiac tam potrzeby i teraz wymieniam caly pelet raz w tygodniu i co 3-4dni zmieniam pelet w kuwecie mam klatke 70x40 i 10litrowy worek peletu wystarczy mi na dobry miesiac


Awatar użytkownika
Karolina.G
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 17 kwietnia 2016, 10:53
Kontaktowanie:

Re: Ile litrów pelletu na 100-150cm??

Postautor: Karolina.G » 4 grudnia 2016, 13:43

Kup ściółke konopna, jest trochę droższa od trocin, ale o wiele mniej czuć zapach i sama w sobie nie ma charakterystycznego zapachu jak np trociny. Mam też vet bed, ale często nie mam czasu na codzienne wybieranie bobkow, wiec kładę im kawałek pod hamak ( tam jest ich ulubione legowisko, co zabawne nie wskakuja na niego, tylko leżą pod nim hahhaha). Używam żwirku cat's best i na ta właśnie ściółke konopna, jeszcze bawełniana, w miejsca w które najczęściej leżą, żeby było im miękko i jestem bardzo zadowolona, spokojnie taki układ wytrzymuje tydzień. Moim zdaniem bezsensu wykładać całą kuwete zwirkiem, swinki zazwyczaj siusiaja w rogi klatki. Przynajmniej u mnie tak jest.


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Ile litrów pelletu na 100-150cm??

Postautor: madzia0902 » 5 grudnia 2016, 19:03

Myszka11011989 pisze:A ja używam peletu na to mata łazienkowa niedawno kupilam kuwete prosiak sxybko nauczyl sie xalatwiac tam potrzeby i teraz wymieniam caly pelet raz w tygodniu i co 3-4dni zmieniam pelet w kuwecie mam klatke 70x40 i 10litrowy worek peletu wystarczy mi na dobry miesiac


Malutką masz tą klatkę, wymagane minimum dla jednej świnki to 80 cm. Proponuję więc zakupić większą, najlepiej od razu 120 cm bo widzę że szukasz kolegi dla swojej świnki :)


Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Ile litrów pelletu na 100-150cm??

Postautor: Żaneta_Radom » 5 grudnia 2016, 20:01

Oj ja też z niewiedzy przez 2 tygodnie trzymałam swojego świniaczka w klatce 60cm :( na szczęście był malutki.

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

Awatar użytkownika
Myszka11011989
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 5 stycznia 2016, 22:03
Lokalizacja: Świdnica
Świnki morskie: Dasty
Kontaktowanie:

Re: Ile litrów pelletu na 100-150cm??

Postautor: Myszka11011989 » 5 grudnia 2016, 21:58

Spoko klatka wieksza juz jest 100x50 jak sie uda znalezc towarzysza to fajnie, jedni pisza ze 70 starczy inni ze 80 a co poniektorzy nawet w 50 trzymaja nie ma reguly grunt zeby mial wybieg, latem ganial po dworze od rana do poznego wieczora na wybiegu, mysle ze moja swinka jest heppy :D


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas