Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Wybieg dla dwóch świniaków

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
świniaKarol
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 5 listopada 2016, 21:01
Lokalizacja: Chorzów
Świnki morskie: Karol i Marek
Kontaktowanie:

Wybieg dla dwóch świniaków

Postautor: świniaKarol » 6 listopada 2016, 15:14

Witam serdecznie. Mam świnke Karola od sierpnia tego roku. Chce dokupić lub adoptować mu towarzysza. Klatka jaką posiadam ma 70 na 40 centymetrów. Teoretycznie o 10 cm za mało względem "standardów" dla dwóch świnek. Jednak klatka jest wstawiona do ogrodzonego wybiegu o wymiarach 100 na 120 cm. Klatka jest cały czas otwarta więc przestrzeń jaką dysponuje zwierzak to 1,2m². Czy na takiej powierzchni zmieszczą się dwie świnki? Nie będzie im za ciasno? Obecnie wygląda to tak jak na załączonym zdjęciu (mam nadzieje ze działa). Dodatkowo podczas głaskania może zejść z kolan i przespacerować się po kanapie i wedle własnego uznania wrócić lub schować się pod poduszką czy coś. Druga świnka mogła by podobnie.

Czy widoczny na zdjęciu kocyk mogę zastąpić sztuczną trawą? Płyta jest dość śliska a koc lekki i Karol wchodzi pod spód i po zamelinowaniu się załatwia się pod siebie i w tym leży bo mu wygodnie i nie chce się mu ruszyc.
Załączniki
tmp-cam-1731312631.jpg


Awatar użytkownika

namelessnicol
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 3 listopada 2016, 18:37
Świnki morskie: Tutinka i Gabrysia ^^
Kontaktowanie:

Re: Wybieg dla dwóch świniaków

Postautor: namelessnicol » 6 listopada 2016, 18:02

Według mnie dwie swinki zdecydowanie się zmieszczą :) moja klatka ma 100x54 i swinkom nie jest za ciasno, a nawet nie chce im się wychodzić. Tak więc nie masz czym się martwić :)


Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Wybieg dla dwóch świniaków

Postautor: Żaneta_Radom » 6 listopada 2016, 18:06

Spokojnie, będzie im całkiem dobrze w takim domku :)

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Wybieg dla dwóch świniaków

Postautor: Dona » 6 listopada 2016, 22:33

Tak właściwie to masz klatkę 100x120, a w środku dużą kuwetę z kratkami :tooth: .
Śmiało zmieściły by się tam nawet 3 prosiaczki.
Tak więc nie wahaj się i spraw mu towarzysza, na pewno będzie szczęśliwszy.
Sztuczna trawa to raczej nie jest dobry pomysł. Jak Ci świnki ją zasikają to nie doczyścisz. Jeśli to jest płyta meblowa to lepiej połóż na nią podkłady higieniczne a na to matę łazienkową, lub dyrbed.


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Wybieg dla dwóch świniaków

Postautor: madzia0902 » 7 listopada 2016, 1:56

Tak tylko dla sprostowania, minimalna klatka dla dwóch świnek to 100 cm x 50 cm a nie 80 x 40 cm :) ale że Ty masz klatkę połączoną z wybiegiem to u Ciebie jej wymiar nie robi różnicy i dwa prośki spokojnie na takiej przestrzeni będą szczęśliwe :) . Jedyne co mnie martwi to dość niskie ścianki, niektóre świnki potrafią być bardzo skoczne więc jednak dla bezpieczeństwa wydaje mi się że chociaż te 30 cm powinny mieć, tym bardziej że stoi na wysokim stole więc w razie przeskoczenia byłaby tragedia :(


świniaKarol
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 5 listopada 2016, 21:01
Lokalizacja: Chorzów
Świnki morskie: Karol i Marek
Kontaktowanie:

Re: Wybieg dla dwóch świniaków

Postautor: świniaKarol » 7 listopada 2016, 16:23

Bardzo dziękuje za odpowiedzi. Cieszę się że warunki którymi dysponuje są wystarczające dla dwóch prosiaków. Ściany wybiegu maja co prawda 15 centymetrów ale nie Karol nie jest jakoś wyjątkowo skoczny chociaż nie mam porównania do innych. Popcornujac nie podskakuje wyżej niż krawędź. Łapkami też się nie wspina na brzegi. Czyli sztuczna trawa nie jest dobrym pomysłem? Ta mata łazienkowa to jaka? Taka materiałowa czy gąbczasta? Są gdzieś dostępne maty w takich rozmiarach?


Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Wybieg dla dwóch świniaków

Postautor: Żaneta_Radom » 7 listopada 2016, 18:35

Maty łazienkowe może znajdziesz w sklepach "wszystko po 4 zł" albo cos w ten deseń :) generalnie sklepy z małym AGD i akcesoriami dla domu.
Czy twoje swinki są młode? Bo 15cm to trochę za nisko. Faktycznie może wyskoczyć i stanie się krzywda :(

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

Konto usunięte

Re: Wybieg dla dwóch świniaków

Postautor: Konto usunięte » 8 listopada 2016, 7:05

Obowiązkowo musi być zmieniona wysokość. Całość przemieszczasz na podłogę lub podwyższasz barierkę.


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Wybieg dla dwóch świniaków

Postautor: Dona » 8 listopada 2016, 8:31

Możesz wstawić do środka, dookoła dodatkowy płotek zrobiony np. z kratek wybiegowych :
http://hipcio.sklep.pl/produkt/trixie-z ... sakow-6249,
lub trochę drożej, ale za to elementy dowolnej wysokości możesz zamówić z tej strony:
http://superpreis.pl/dla-hodowcow-ptakow?page=2


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Dołącz do nas