Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Co sadzicie?

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Awatar użytkownika
MarW
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 21:18
Lokalizacja: Liverpool
Świnki morskie: + Hamster + na teczowym moscie
+ Miska + na teczowym moscie
Misiek I Pysiek obecnie
Kontaktowanie:

Re: Co sadzicie?

Postautor: MarW » 28 stycznia 2017, 20:56

Nic nie szkodzi, naturalna sprawa tylko kurde cholernie bolesna.

MarW

Awatar użytkownika

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Co sadzicie?

Postautor: Caviova » 28 stycznia 2017, 21:00

Tak, wiem co czujesz. Z (tego) Sylwestra na Nowy Rok odeszła Cola.. Miała zaledwie 2 miesiące... Chociaż minął już miesiąc, ja dalej jak głupia na myśl o niej i o tym, co mogłyśmy jeszcze razem przejść, mam łzy w oczach albo się rozklejam (pisząc to też...) :sad:


Awatar użytkownika
MarW
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 21:18
Lokalizacja: Liverpool
Świnki morskie: + Hamster + na teczowym moscie
+ Miska + na teczowym moscie
Misiek I Pysiek obecnie
Kontaktowanie:

Re: Co sadzicie?

Postautor: MarW » 28 stycznia 2017, 21:11

Ojej. To dopiero przykre...... Sorrki ze niechcacy Ci to przypomnialem
Wszyscy znamy historie o teczowym moscie, wkoncu maja pod dostatkiem mleczy I innego zielska I cieszy mnie to ale za kazdym razem tez rycze.....
Miska miala pare slabszych chwil zawsze wychodzila calo z podniesionym pyszczkiem I podwojna broda, spaslak. Nasz wet powiedziala ze to jej naturalny czas na pozegnanie sie...

MarW

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Co sadzicie?

Postautor: Caviova » 28 stycznia 2017, 21:21

Eh... no tak. Przykry temat. Ale może nie rozpisujmy się tu tak o tym, bo Galaxy nam tu zaraz da po uszach :lol:


Awatar użytkownika
MarW
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 21:18
Lokalizacja: Liverpool
Świnki morskie: + Hamster + na teczowym moscie
+ Miska + na teczowym moscie
Misiek I Pysiek obecnie
Kontaktowanie:

Re: Co sadzicie?

Postautor: MarW » 28 stycznia 2017, 21:38

Ok. Jak cos jeszcze wymysle a propos klatki, bede pisal I prosil o zdanie.
A co polecacie na tego typu pulki w klatce?

MarW

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Co sadzicie?

Postautor: Caviova » 28 stycznia 2017, 21:48

Chodzi Ci o materiał półki czy czym ją wyłożyć?
Do 1: Większość osób ma drewniane. Jednak jeżeli Twoje świnki będą sikać na nią (a tego nie wiesz, bo jak dobrze zrozumiałam, jeszcze ich u Ciebie nie ma, tak?) to może warto pomyśleć o plastikowej? Choć to z kolei też nie takie najlepsze, bo co jak będą to obgryzać?
Do 2: Vet-Bed, Dry-Bed, kocyki polarowe itp. :D

Ps. Z tego co widzę, to prośki będą miały u Ciebie raj :tooth:
A najlepsze, że pomyślałeś od razu o 2. To się chwali! :yes:


Awatar użytkownika
MarW
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 21:18
Lokalizacja: Liverpool
Świnki morskie: + Hamster + na teczowym moscie
+ Miska + na teczowym moscie
Misiek I Pysiek obecnie
Kontaktowanie:

Re: Co sadzicie?

Postautor: MarW » 28 stycznia 2017, 22:16

Chodzi o material na polki same w sobie. No Miśka sikala tam gdzie stala nawet na mnie he he poprostu miala potrzebe I malo sie orzejmowala gdzie to robi, tylko po 4 5 dniach bylo po niej widac,, no wez mi sprzatnij,, mielismy wtedy dyskusje ze fajnie by bylo jakby zalatwiala te potrzeby w jednym miejscu, taaa. I chociasz dbalem o chigiene I raz na jakis czas czyscilem drewniane czesci to jednak nie wygladaly nailepiej.
Taka plastykowa polka która w komplecie z klatka byla odrazu zrzerala I hamak z materialu tez dlatego drewno bylo dobrym pomyslem I nigdy z zebami nie miala problemow. Nie wiem jak chlopaki beda podchodzic do rzeczy w tych kwestiach, mysle ze bedzie trzeba z nimi to obgadac jak cos bedziemy kombinowac

MarW

Awatar użytkownika
MarW
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 21:18
Lokalizacja: Liverpool
Świnki morskie: + Hamster + na teczowym moscie
+ Miska + na teczowym moscie
Misiek I Pysiek obecnie
Kontaktowanie:

Re: Co sadzicie?

Postautor: MarW » 28 stycznia 2017, 22:18

No mam nadzieje ze bedzie im dobrze napewno bede sie staral, przy okazji. Klatka o wymiarach 60/120 myślicie ze ok dla dwojki? Miska miala sie dobrze z dodadkowymi polkami na jadalnie I sypialnie dol miala do dyspozycji na rirzucanie zabawek po kontach

MarW

Makwiatka
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 5 stycznia 2017, 22:47
Świnki morskie: Waldek i Franek
Kontaktowanie:

Re: Co sadzicie?

Postautor: Makwiatka » 29 stycznia 2017, 2:22

Co do półek, to chyba najlepsze będą z plastiku, bo najłatwiej jest je utrzymać w czystości, a żeby świnki się na niej nie ślizgały to wystarczy na niej położyć matę łazienkową, albo Vet Bed. Ja niestety nie pomyslalam i kupiłam moim prośkom drewnianą i za kazdym razem szlag mnie trafia gdy ją czyszczę. -.-


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Co sadzicie?

Postautor: befana30 » 29 stycznia 2017, 10:00

@MarW
Klatka o takich wymiarach na 2 prosiaki jak najbardziej wystarczy- do tego dojda poleczki, pieterka, domki i wyjdzie istny palac :lol: tylko pamietaj by sie potem w galeri klatek pochwalic :naughty:
Osobiscie sklaniam sie ku idei drewnianych pieterek, choc owszem- jest problem w utrzymaniu czystosci. Kiedy sama takie mialam czyscilam co 4 dni cala klatke i jej elementy lacznie ze zmiana sciolki, wtedy co prawda sam fakt czestego sprzatania jest nużący, ale bylo czysto. Poza tym na drewnie widac jakiekolwiek posikane plamy i nijak nie mozna sie ich pozbyc, wiec decyzja nalezy do ciebie- postapisz tak, by ci bylo wygodnie.
Plastikowe pieterka, jak dziewczyny sugerowaly, tez sa fajne + mata czy drybed i bedzie super, ale ta siateczke o ktora pytales bym calkowicie odrzucila- jak juz madzia0902 wytlumaczyla, moglyby haczyc pazurkami i sie zranic.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas