Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Klatka dla świnek morskich

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Klatka dla świnek morskich

Postautor: Darom » 13 marca 2017, 20:50

Chciałem kupić jakąś dobrą klatkę dla moich 3 świnek morskich. Szukam i nie mogę znaleźć nic rozsądnego.
Czy ktoś może mi coś dobrego polecić ? żebym był zadowolony. Proszę o pomoc w tej sprawie.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Klatka dla świnek morskich

Postautor: Peggy » 13 marca 2017, 23:23

Co znaczy dobra? Masz jakies konkretne wymogi??

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Klatka dla świnek morskich

Postautor: Darom » 14 marca 2017, 6:48

Nie mam jakiś wyspecjalizowanych wymogów, ale chciałbym klatkę normalną dla świnek morskich. Żebyście mi polecili jakąś sensowną. Bo nie dawno kupiłem przez internet taką dużą klatkę z plastikową kuwetą i metalowymi prętami na 120 cm długości i otwieraną od góry. Ale ona miała pokrzywione pręty i jak otwierałem tę klapę od góry to była ona pod wielkim ukosem - taka była krzywa, że jak zamykałem to się nie domykała. Przez co też się tłukła jak świnki po niej biegały. Więc spakowałem tę klatkę i oddałem bo mnie to złościło. Dlatego właśnie szukam czegoś lepszego. Możecie mi pomóc ?


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Klatka dla świnek morskich

Postautor: Caviova » 14 marca 2017, 12:13

Hmm... nie wiem jaką klatkę Ci doradzić, ale mam pytanie - gdzie teraz prosiaki mieszkają, skoro wydałeś klatkę? xD


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Klatka dla świnek morskich

Postautor: Peggy » 14 marca 2017, 12:29

Klatka ktora zamawiales to pyko?
Ja zamawialam raz z innej firmy i bardziej mi odpowiadala. Z pyko juz raczej nie wezme, tym razem mnie zawiedli:(
I tez wlasnie lekko pokrzywiona...
Sa takie na allegro , jakby z naroznikami gumowymi/plastikowymi przy kuwecie i te sa lepsze niz od pyko. Postaram sie jak wroce z pracy podrzucic linka :)

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Klatka dla świnek morskich

Postautor: Darom » 14 marca 2017, 13:59

Caviova pisze:gdzie teraz prosiaki mieszkają, skoro wydałeś klatkę? xD

Mieszkają w tej klatce małej dla jednej swinki tylko ze mieszkają tam 3 swinki. Bo nie mam innej klatki na razie.
Peggy pisze:Klatka ktora zamawiales to pyko?

Dokładnie, to była ta klatka. I już nie wytrzymałem nerwowo i ją oddałem.
Czytałem tutaj na forum, że podobno klatki firmy Castii są bardzo dobre i dużo ludzi jest z nich zadowolonych.
Prawda to ?


Papi
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwietnia 2017, 15:37
Kontaktowanie:

Re: Klatka dla świnek morskich

Postautor: Papi » 13 kwietnia 2017, 15:56

Dopiero zaczynam czytać na temat świnek i na początku ogarniam temat klatki. Rozumiem, że taka klatka http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... kow/320762 lub taka http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... kow/320762 nie nadaje się dla 2 świnek?
Jaką klatkę więc polecacie, ferplast, coś jeszcze ?


Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Klatka dla świnek morskich

Postautor: Kotone » 13 kwietnia 2017, 16:34

Papi pisze:Dopiero zaczynam czytać na temat świnek i na początku ogarniam temat klatki. Rozumiem, że taka klatka http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... kow/320762 lub taka http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... kow/320762 nie nadaje się dla 2 świnek?
Jaką klatkę więc polecacie, ferplast, coś jeszcze ?


Absolutnie nie. Klatkę wybierasz wedle własnego gustu pamiętając jedynie o koniecznych wymiarach. Dla dwóch świnek min. 100cm i to samiczek bo dla samców takie minimum to 120 cm choć z własnego doświadczenia wiem że i te 120 cm przy dwóch samczykach to za mało gdyż są bardzo terytorialne i na małych przestrzeniach często dochodzi do bójek. Ja dla swoich panów musiałam kupić dwie setki dopiero jako tako ze sobą żyją. Zasada jest jedna, im większa klatka tym lepiej dla świnek i Ciebie. Możesz oczywiście kupić mniejszą ale wtedy konieczny będzie stale udostępniony dla nich wybieg, czyli powiedzmy klatka 80 cm plus spory wybieg dołączony do klatki lub po prostu klatka otwarta 24h na dobę na pokój. Tak żeby klatka służyła im tylko i wyłącznie do jedzenia bądź załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych, ew. do spania.


Papi
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwietnia 2017, 15:37
Kontaktowanie:

Re: Klatka dla świnek morskich

Postautor: Papi » 13 kwietnia 2017, 18:17

Dziękuję za odpowiedz. Czyli muszę kupić nową klatkę :-)


Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Klatka dla świnek morskich

Postautor: KasiaKK » 13 kwietnia 2017, 21:00

Możesz też zerknąć na klatki modułowe tupu otwartego Cavia Creative - ja polecam i sobie chwalę :)

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas