Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Wyprawka dla świniaczka

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka dla świniaczka

Postautor: chocolate Monster » 26 marca 2017, 11:29

Czemu akurat cavia complete?Są o niebo lepsze karmy (trovet,selective,JR Farm,Beaphar) a tu co krok widzę,że naprzemian polecacie C Complete i C Nature(swoją drogą w CN nie raz znajdowałam nieprzetworzone ziarna np.słonecznika).Ja polecam karmę JR Farm Grainless Complete.Nie ma w niej żadnych ziaren,nawet przetworzonych.Jest zrobiina w 100% z ziół.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka dla świniaczka

Postautor: Peggy » 26 marca 2017, 12:45

Jakoś pierwsza przyszła mi na myśl , bo widziałam , że wielu użytkowników ją poleca ( nie tylko na tym forum, więc wychodzi na to, że jest "mocno sprawdzona", a zatem -bezpieczna-). Ja akurat mam Beaphar Nature ale z tego co słyszałam(później) jest za miękka, no a moje i tak wybrzydzają i mało co ją ruszają.
Poleciłam zatem vlC z tego tytułu, że więcej świnek ją jada. Co do innych karm się nie wypowiadam, bo mam za mało jeszcze informacji na ten temat.

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka dla świniaczka

Postautor: Peggy » 26 marca 2017, 13:23

Slaveq pisze:A tak na marginesie. czy można świnkę nauczyć załatwiania swoich potrzeb do kuwety, zwłaszcza jak wychowuje się pupila od "dziecka"?
Pozdrawiam. SK.

Kasia ładnie przedstawia odpowiedź na to pytanie:
https://www.youtube.com/watch?v=e14gprR ... ubs_digest

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka dla świniaczka

Postautor: KasiaKK » 26 marca 2017, 13:41

Slaveq - my też z Opola :) - przy większych wątpliwościach zdrowotnych jeździmy do Wrocławia do dr. Piaseckiego, kontrolnie egzowet na Kościuszki i jest jeszcze obecnie w Brzegu świetny weterynarz - Damian Rosiński.

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

Slaveq
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 25 marca 2017, 16:37
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka dla świniaczka

Postautor: Slaveq » 26 marca 2017, 15:26

Dziękuję za wszystkie rady. Jak na razie musi zostać jeden prosiaczek. Będzie tak samo kochany jakby było ich 10. A może i mocniej. Klatkę kupujemy 100, tak profilaktycznie, jakby co. Wydaje mi się, że jeśli schodki będą mniej strome to świnka może swobodnie na nie wchodzić. A pięterko można faktycznie dorobić samemu. Np. z drewna. Pomyślałem żeby zrobić schodki przez całą długość klatki prowadzące do hamaka a pod nim domek z paskami. Do tego jeszcze legowisko lub kapciuch oraz rękawek. Paśnik, poidełko i miseczka na pokarm suchy. Podłoże drybed i pomysł z postu powyżej. Zobaczymy. Może jakiś pedant się trafi. A teraz najistotniejsze. Co takiemu maluchowi dawać jeść?. Zwłaszcza na początek. Bo stopniowo można wprowadzać różne jedzonka.
Pozdrawiam. SK.


pyzka26
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 28 sierpnia 2016, 16:06
Lokalizacja: Świecie
Świnki morskie: Figa a.k.a Figgson (teraz już Buła)
Lilo, Lilucha ew. Petarda
Xena
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka dla świniaczka

Postautor: pyzka26 » 26 marca 2017, 15:55

Slaveq pisze:Dziękuję za wszystkie rady. Jak na razie musi zostać jeden prosiaczek. Będzie tak samo kochany jakby było ich 10.

tu nie chodzi o to, jak bardzo będziecie ją kochać. raczej o to, jak się świnka będzie czuła.
gdzieś już przeczytałam (pamięć nie ta, źródła nie mogę znaleźć) wypowiedź posiadacza świnek- 8 godzin człowiek jest w pracy, min. 8 godzin śpi. niech przeznaczy na zakupy, załatwienie spraw różnych powiedzmy te 2 godziny. łącznie wychodzi 18 godzin, które prosiek spędza bez swojego człowieka. i na pewno nie jest wtedy szczęśliwy.
pierwszy z brzegu link, który dobrze opisuje sytuację
http://katldark.blogspot.com/2015/12/na ... przez.html


Slaveq
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 25 marca 2017, 16:37
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka dla świniaczka

Postautor: Slaveq » 26 marca 2017, 16:15

A co w sprawie karmienia takiego maluszka?


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka dla świniaczka

Postautor: Caviova » 26 marca 2017, 16:57

Jest mnóstwo tematów odnośnie żywienia, zapraszam do lektury. ;)

A co do posiadania 1 świnki, cóż... jest wiele powodów, dla których NIE POWINNO trzymać się prosiaka samego, oto kilka z nich:
- swinka może stać się osowiała,
-przestać jeść,
- nabawić się depresji (co jest bardzo prawdopodobne)
- jest po prostu nieszczęśliwa
-może krócej żyć
- można jeszcze wymieniać, i wymieeeniać..

Także naprawdę, zadaj sobie pytanie: czy chcesz skazywać swoje zwierzątko na cierpienie?

Ps. Jest jeszcze inna opcja, jeżeli naprawdę chcesz/musisz mieć 1 prosiaka - weź aspołecznego. Wtedy Ty zyskasz przyjaciela, a śwince nie zrobisz krzywdy. ;)
Ale jeżeli byś się na takowego zdecydował, to musisz mieć ABSOLUTNĄ pewność, że świnek nie toleruje innych "kolegów". Bo często jest tak, że świnka nie dogada się z tym osobnikiem, ale już z innym owszem.


pyzka26
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 28 sierpnia 2016, 16:06
Lokalizacja: Świecie
Świnki morskie: Figa a.k.a Figgson (teraz już Buła)
Lilo, Lilucha ew. Petarda
Xena
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka dla świniaczka

Postautor: pyzka26 » 26 marca 2017, 16:58

maluchy będą jadły to co jadła mama, w zasadzie już pierwszego dnia skubią i próbują tego co ona dostaje. więc siano, karmę a o warzywa i owoce trzeba pytać osoby, od której świniaczka będziesz miał- nie wszystkie jedzą to samo, każda ma swoje gusta i guściki


Slaveq
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 25 marca 2017, 16:37
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka dla świniaczka

Postautor: Slaveq » 2 kwietnia 2017, 17:42

Dzień dobry po krótkiej przerwie.
Przerwa była związane z "przemyśleniem" tematu dwóch świnek. Tak więc do Apollo dołączy braciszek (z tego samego miotu) Rocky. Apollo jest w kolorze czarnym, Rocky w kolorze różowym (świnkowym). Chyba każdy już wie dlaczego tak zostały nazwane. Klatka duża, 120 cm. Wyposażenie już się szyje tj. rurki, domki takie z frędzelkami, hamaki. Dodatkowo miseczki, pojniki, zabawki (kula-smakula, kulka z dzwoneczkiem). Wszystko x2. Zakupiony też vetbed. Rodzeństwo do odbioru w najbliższą niedzielę. Czy jest coś na co powinniśmy zwrócić uwagę odbierając świnki? Ach, wizyta u weta też już zaklepana.
Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas