Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Wyprawka-ok czy nie?

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Karolinaa
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 22:05
Kontaktowanie:

Wyprawka-ok czy nie?

Postautor: Karolinaa » 18 kwietnia 2017, 22:16

Witam
W przyszłym tygodniu jadę po moje nowe świnki.Docelowo mają to być samice.Czy mogę się dowiedzieć czy wybrałam dobrą wyprawkę?Co jeszcze doradzicie?A co odradzicie?
Klatka:Ferplast Rabbit 140
Podłoże:żwirek drewniany(pellet z Obi)+dry bed z Allegro
Półeczka narożna Ferplast
Miseczka ceramiczna Trixie
Poidło Ferplast Sippy 600ml
Ręcznie szyte:4 norki,2 legowiska,2 hamaki narożne
SnackBall
I to co jest już gotowe do kupienia z klatką
Karma:Cavia Complete+JR Farm Grainless
Ziółka:Różne z Tivo,Herbal Pets i Niezłe Ziółko. sprawdziłam je na stronie SPŚM-u i są ok
Sianko z allegro 20 kg
Kolby JR Farm i Smakers Wiosenny
Akcesoria:Pudełka na karmy,10 strzykawek, szczotka tangle teezer,wit.C,2 saszetki karmy ratunkowej
Coś jeszcze?Albo czego nienpotrzeba?Proszę o pprady
Z góry dzięki


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
CaviaViolet
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 23:12
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka-ok czy nie?

Postautor: CaviaViolet » 19 kwietnia 2017, 0:35

Miseczkę sobie drugą dokup (jedna przypada na jednego świniaka). Jeszcze ewentualnie paśnik - siano nie wala się po klatce, a i wieprzom wygodniej (tylko nie kulę!) ;) Jak chcesz to możesz kupić jeszcze jakieś zabawki, co by prosiakom życie urozmaicić. Tak poza tym to wszystko się nada :D
Szczęścia świniakom :blush:
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2017, 12:13 przez CaviaViolet, łącznie zmieniany 1 raz.

Zwierzęta mają takie samo prawo do świata, skoro na nim są. Świat i do nich należy' :blush:

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka-ok czy nie?

Postautor: madzia0902 » 19 kwietnia 2017, 9:16

Ja mam 3 prośki mają jedną miskę i jedno poidło i się dzielą więc wcale nie musi być podwójnie. Super się przygotowałaś na prosiaczki (kupujesz z zarejestrowanej hodowli? ) Witamina C niepotrzebna, jeśli prosiaki są zdrowo karmione dobrą karmą (a VL CC to bardzo dobra karma ) i mają codziennie porcję świeżych warzyw które zawierają w sobie witaminę C to sztuczne jej podawanie jest zbędne. Podaje się tylko wtedy gdy weterynarz zaleci bo stwierdzi niedobory :) Jak masz możliwość to świnki lubią jeszcze obgryzać gałązki np z drzew owocowych. Jeszcze taka jedna uwaga żebyś zawczasu znalazła sobie dobrego weterynarza od zwierząt egzotycznych, bo tylko taki zna się na świnkach :) no i to chyba tyle :)
A i wcale nie potrzebują żadnych zabawek, jak są we dwie to same dla siebie są "zabawą"


świniaKarol
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 5 listopada 2016, 21:01
Lokalizacja: Chorzów
Świnki morskie: Karol i Marek
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka-ok czy nie?

Postautor: świniaKarol » 19 kwietnia 2017, 11:11

Z mojej strony dodam tylko że poidełko moim zdaniem jest za wielkie. Mam dwa prosiaki Karola (z nicku) i Marka i poidełko 150ml nie jest opróżniane nawet do połowy. Oczywiście nie jest jeszcze super ciepło i jedzą jeszcze ogórka czy pomidora i jakąś tam wilgoć pobierają ze świeżego pokarmu. A ty wybrałaś 600ml. Woda i tak musi być zmieniana codziennie żeby była świeża a nalewanie np. do połowy mija się z celem bo po kiego grzyba trzymać przy klatce tak wielką butle.


Awatar użytkownika
CaviaViolet
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 23:12
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka-ok czy nie?

Postautor: CaviaViolet » 19 kwietnia 2017, 12:12

madzia0902
po prostu, moim zdaniem lepiej by było dwie miseczki, taka ot indywidualna sprawa ;) Zawsze jedna może być na karmę suchą a druga na mokrą. A jeśli chodzi o zabawki, to po prostu, żeby urozmaicić życie podopiecznym :blush: Przepraszam, jeśli coś pomyliłam, to po prostu był mój pierwszy post na forum :)

Zwierzęta mają takie samo prawo do świata, skoro na nim są. Świat i do nich należy' :blush:

Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka-ok czy nie?

Postautor: Kotone » 19 kwietnia 2017, 15:38

Z tymi zabawkami to zależy, nie każde świnki je lubią i z nich korzystają. Moje np wogóle sie nimi nie interesują, wolą podokuczać sobie nawzajem ;) poza tym zabawka jest na liście tzw snackball ;) oprócz drobnych sugestii dotyczących drugiej miseczki czy gałązek to jestes przygotowana na 5+ ;) pozdrawiam


Karolinaa
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 22:05
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka-ok czy nie?

Postautor: Karolinaa » 19 kwietnia 2017, 15:57

Co do miseczek to jeszcze są dołączone do klatki,to samo paśnik ;) Witamina C jest kupiona do apteczki świnkowej.W razie czego do podania.Gałązki na pewno zerwę/zakupię.Jakie świnki najbardziej lubią?
Jako zabawka będzie SnackBall.Jeśli świnkom się spodoba kupię im jeszcze jakieś.
Co do świnek to na początku miały być z zoologa,lecz obejrzałam filmik o drodze do sklepu i zrezygnowałam z tego pomysłu.W międzyczasie koleżanka spytała czy dalej szukam świnek.Okazało się że jej kuzynka ma do oddania świnki.Dwie 3-miesięczne samiczki.Oddaje je z powodu przeprowadzki za granicę.Więc jak dobrze pójdzie to właśnie one trafią pod moje skrzydła :D
E:Czy można świniom dawać już trawę z ogrodu?Chciałabym na powitanie wrzucić trochę trawy,żeby zmniejszyć stres
E2:Przed sekundą znalazlam informację na jakimś blogu,że śwince należy podawać wapno,żeby im się nie łamały zęby i kości.Wcześniej czytałam że wapno szkodzi.Jak jest waszym zdaniem?


Awatar użytkownika
CaviaViolet
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 23:12
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka-ok czy nie?

Postautor: CaviaViolet » 19 kwietnia 2017, 17:38

Jeśli masz ogród obok jezdni i używasz do trawy jakichś nawozów to nie podawaj takiej trawy. Wapno raczej nie jest polecane ze względu na ryzyko kamicy nerkowej. Jeśli świnka ma odpowiednią dietę to raczej nie potrzeba ;) Jeśli chodzi o gałązki to jabłoń, grusza, wierzba, brzoza. Są do kupienia z Herbal Pets ;) Moja świnka była zadowolona ze Snack Balla. Dobra decyzja z tym przyjęciem świnek ;) I zazdro, że masz miejsce na taką dużą klatkę :blush:

Zwierzęta mają takie samo prawo do świata, skoro na nim są. Świat i do nich należy' :blush:

Karolinaa
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 22:05
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka-ok czy nie?

Postautor: Karolinaa » 19 kwietnia 2017, 18:07

Mieszkam na wsi,gdzie samochody jeżdżą..1,2 razy na godzinę?A I tak ogródek jest daleko od jezdni ;)
Musiałam się trochę pomęczyć żeby znaleść idealne miejsce na klatkę 140,ale na szczęście wystarczyło przenieść szafkę w inne miejsce :D


Konto usunięte

Re: Wyprawka-ok czy nie?

Postautor: Konto usunięte » 19 kwietnia 2017, 18:15

Mieszkam w centrum miasta i latem moje prośki korzystają non stop z ogródka (nie mogłabym ich pozbawić świeżej trawy i roślin z powodu miejsca zamieszkania). Żyją, mają się dobrze, więc tym bardziej na wsi możesz podawać trawę :)
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2017, 18:20 przez Konto usunięte, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas