Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Klatka 120 cm, akcesoria i inne

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Awatar użytkownika
CaviaViolet
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 23:12
Kontaktowanie:

Klatka 120 cm, akcesoria i inne

Postautor: CaviaViolet » 21 kwietnia 2017, 17:14

[code][/code]Witam forumowiczów ;)
Przygotowuję się do adopcji dwóch świniaków i mam zamiar kupić klatkę 120.
Co sądzicie o tym modelu?
http://allegro.pl/klatka-dla-krolika-swinki-120-cm-polka-schodki-i6701281961.html
Jednocześnie zastanawiam się także nad Casitą 120, ale cena jest przerażająca :wacko:
Wiem, że na zwierzakach się nie powinno się oszczędzać, ale chciałam jeszcze kupić kilka akcesoriów, a budżet mam ograniczony, więc uznałam, że oszczędzę na klatce :/
Więc co o niej sądzicie (oczywiście zabezpieczyłabym jakoś schodki z boków)?
;)
Ostatnio zmieniony 21 kwietnia 2017, 22:37 przez CaviaViolet, łącznie zmieniany 1 raz.

Zwierzęta mają takie samo prawo do świata, skoro na nim są. Świat i do nich należy' :blush:

Awatar użytkownika

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Klatka 120 cm

Postautor: Darom » 21 kwietnia 2017, 17:47

Ja osobiście nie polecam tej klatki gdyż jest ona od góry otwierana głownie i ma małe otwarcie od boku. Takie okienko małe. Podczas użytkowania klatki przez świnki słychać jak klatka się tucze. Słychać pręty jakby stado świń przebiegało. Najlepsze klatki są z firmy ferplast i casita. Mam klatkę ferplast 120 cm i jestem zadowolony :-) Jest od boku otwierana i nie tucze się.
Także tak. Serdecznie polecam :)
Choć też istnieją klatki dłuższe niż 120 cm ale też przez to niższe. Także, jak chcesz to możesz wypróbować.
Ja mam taką klatkę:
Obrazek


Awatar użytkownika
CaviaViolet
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 23:12
Kontaktowanie:

Re: Klatka 120 cm

Postautor: CaviaViolet » 21 kwietnia 2017, 17:55

Darom, a setka z Casity jest duża i polecana? Bo jest dużo tańsza jeśli chodzi o Zooplus ;) I zalinkowałbyś mi tą klatkę co ty masz? ;)

Zwierzęta mają takie samo prawo do świata, skoro na nim są. Świat i do nich należy' :blush:

Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Klatka 120 cm

Postautor: Peggy » 21 kwietnia 2017, 18:02

CaviaViolet, a jakie masz wymagania co do klatki? Bo może wcale taka droga nie będzie Ci potrzebna...? :)

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika
CaviaViolet
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 23:12
Kontaktowanie:

Re: Klatka 120 cm

Postautor: CaviaViolet » 21 kwietnia 2017, 18:04

Żeby była przestronna (żeby duperelki typu hamak i legowiska się tam zmieściły) i nie za szeroka, no i oczywiście, żeby świniakom się dobrze żyło ;) Moim zdaniem nie za wysokie pięterka są przydatne (oszczędzają miejsca i urozmaicają sinkom życie) :)
Ostatnio zmieniony 21 kwietnia 2017, 18:18 przez CaviaViolet, łącznie zmieniany 1 raz.

Zwierzęta mają takie samo prawo do świata, skoro na nim są. Świat i do nich należy' :blush:

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Klatka 120 cm

Postautor: Darom » 21 kwietnia 2017, 18:10

Klatka setka z casity dla 2 świnek będzie wystarczająca. Klatka, którą ja kupiłem jest tutaj:
http://allegro.pl/ferplast-rabbit-120-e ... 51112.html
Też tam kupowałem całkiem nie dawno bo jakieś 2 tygodnie temu. Także jestem zadowolony :-)


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Klatka 120 cm

Postautor: Peggy » 21 kwietnia 2017, 18:15

Ja tam dałam 100zł za klatkę i jest okey ( fakt, że za 100cm ale za 120 cm dopłacisz nie dużo więcej ) :tooth: Jak Cię stać CaviaViolet, to jasne kup sobie Casitę :)
Ja i tak będę robiła sobie drewnianą, chociazby dlatego, że jednak w ogóle nie chcę góry klatki... no i ubzdurałam sobie zrobić troszkę po designersku :rotfl:

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika
CaviaViolet
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 23:12
Kontaktowanie:

Re: Klatka 120 cm

Postautor: CaviaViolet » 21 kwietnia 2017, 18:20

Chyba zdecyduję się na tą Casitę setkę na Zooplusie, albo jeszcze coś doszukam na allegro, bo czasem można wyłapać fajne okazje na fajne klatki. Jakbym coś znalazła, to zostawię tutaj link do waszej oceny ;) Odkryłam, że mam miejsce na niezbyt szeroką 120, więc chciałabym więcej miejsca do hasania dla świnek szczególnie, że pokój mam nie za duży, więc wybieg codzienny (albo prawie codzienny :rotfl: ) będzie ograniczonej wielkości :wacko:
Ostatnio zmieniony 21 kwietnia 2017, 18:23 przez CaviaViolet, łącznie zmieniany 1 raz.

Zwierzęta mają takie samo prawo do świata, skoro na nim są. Świat i do nich należy' :blush:

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Klatka 120 cm

Postautor: Darom » 21 kwietnia 2017, 18:22

Drewnianej klatki nie polecam. Świnki dużo sikają i potem drewno próchnieje i gnije jak jest zalane sikami świnek :-) CaviaViolet kup sobie tą klatkę co ja za 239 zł i będziesz zadowolona. Na kilka lat wystarczy i świnki i Ty będziecie zadowoleni :D


Awatar użytkownika
CaviaViolet
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 23:12
Kontaktowanie:

Re: Klatka 120 cm

Postautor: CaviaViolet » 21 kwietnia 2017, 18:29

Kurczę, 239 zł to chyba trochę jednak za wiele kasy :/ Naprawdę nie chce oszczędzać na świnkach, ale mam uzbierane pieniądze no i w związku z tym ja raczej będę płacić, rodzice chyba się nie dołożą. Ale spróbuję ich przekonać na to, żeby oni kupili klatkę, a ja resztę, to wtedy zainwestuję w Casitę 120 :rotfl: Ale jeszcze coś pooglądam na Allegro :blush:

Zwierzęta mają takie samo prawo do świata, skoro na nim są. Świat i do nich należy' :blush:

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas