Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Polecacie klatke c&c?

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Polecacie klatke c&c?

Postautor: madzia0902 » 11 maja 2017, 9:23

Po pierwsze bo mi się podoba wizualnie, po drugie łatwość w sprzątaniu gdyż cała góra jest otwarta, po trzecie w każdej chwili można ją powiększyć, podzielić, pomniejszyć w zależności od potrzeb (np. gdy proś choruje), po czwarte nie dla każdego wydać 500 zł na klatkę to aż tak dużo :O Jak widać strzyga są gusta i guściki, Ty w tym sensu możesz nie widzieć a mnie się podoba i polecam :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Polecacie klatke c&c?

Postautor: Batman » 11 maja 2017, 11:43

Nawet sprzedawca/producent ostrzega przed funkcjonalnością i jakością wykonania:

"Uwaga: po zmontowaniu klatki w danym miejscu nie da się jej przenieść ani przesunąć bez przynajmniej częściowego jej rozmontowania.

Kratki nie są doskonałe - w niektórych egzeplarzach jeden z narożników może zbyt luźno wchodzić w łącznik - w takim przypadku konieczne może być wciśnięcie kratki w łącznik np. ze złożonym papierkiem. Niestety produkt jest robiony ręcznie w niewielkich nakładach, a zmiana grubości kratki o mikrometry już może stanowić o zmianie jej funkcjonalności."

Kontrola jakości produktu i wysoka jakość elementów -poziom odpadów z chińskiej fabryki xD


strzyga
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 maja 2017, 11:32
Kontaktowanie:

Re: Polecacie klatke c&c?

Postautor: strzyga » 15 maja 2017, 0:05

Madzia, dla każdego coś dobrego :)
Z pierwszym nie ma co dyskutować, drugie - fakt, swoją też najczęściej sprzątam przez górę i to jest wygodne :), trzecie - to duży plus, tylko hmmm, to znaczy, że trzeba mieć w zapasie jedno? kilka? kratek?, czwarte - to oczywiste, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja mam masę innych wydatków i coś musiałoby mnie naprawdę urzec, żebym tyle wydała :)
No i funkcjonalność przede wszystkim!
Naprawdę klatki nie da się przenieść tak jak pisze Batman???


2slonca
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2017, 20:23
Kontaktowanie:

Re: Polecacie klatke c&c?

Postautor: 2slonca » 7 czerwca 2017, 19:08

Na polskim rynku są klatki Cavia Creativ oraz oryginalne amerykańskie C&C Modular Cages. Bardzo spodobało mi takie rozwiązanie i zdecydowałam się na Cavia Creativ - nie miałam wtedy świadomości, że to polska "podróbka" amerykańskiego rozwiązania. No i niestety jest to produkt w stosunku do ceny - niskiej jakości. Złącza nie trzymają, rozłażą się, no i rzeczywiście nie dało się klatki przestawić bez demontażu. Demontaż zresztą następował przy każdym, lekkim nawet, oparciu się o kratki. Zdecydowałam się więc na zakup C&C - i to jest objawienie! Łączniki idealnie pasują do kratek, wszystko jest mega stabilne, a co za tym idzie z łatwością się przesuwa. Wersje podstawowe (bez piętra) nie różnią się wiele cenowo, a różnica w jakości jest kolosalna. Różnicę cenową możemy poczuć przy zakupie wersji tzw. delux - czyli z piętrem - tu wersja amerykańska niestety drożeje. Można jednak użyć odrobiny wyobraźni i poszukać oszczędności na kuwecie i rampie - ja tak postanowiłam pokombinować. Kupiłam kratki i łączniki, znalazłam polipropylen kanalikowy na allegro - no i będę kombinowała po swojemu. Jestem również pod ogromnym wrażeniem obsługi C&C Modular Cages - przesympatyczny kontakt.
Dla porównania wrzucam zdjęcia.
Załączniki
20170605_201014_resized.jpg
C&C Modular Cages
20170512_201959_resized_1.jpg
Cavia Creativ


Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Polecacie klatke c&c?

Postautor: KasiaKK » 8 czerwca 2017, 8:52

Już wyjaśniam wszystko u źródła :)
Nusiaczka - całkowicie dostawa jest darmowa od 200zł :)
Klatki cavia creative ze sklepu sklep.swinkamorska.com.pl są bardzo dobre - sama używam od lat na dowód filmik z moją klatką i prosiaczkami: https://youtu.be/ZWNBs56hLbk
Jeżeli zaś chodzi o samą klatkę to Batman - wybrałeś opis z jednego typu kratek (bardzo miło z Twojej strony) - srebrnych, w których przypadku zdarza się faktycznie, że łączniki bywają luźniejsze ale ten model jest wycofywany i jest to też inny producent (niestety) niż tych czarnych- nie dotyczy to każdego typu - klatki czarne są pozbawione wad.
Klatka jest bardzo stabilna - należy ją natomiast prawidłowo zmontować. 2slonca - Pani ma klatkę cavia creative nieprawidłowo skompletowaną - widzę, na zdjęciu, że brakuje u Pani podkładów pod kuwetę oraz jak widać na zdjęciu brakuje również łączników w ogóle - nic dziwnego, że w takiej formie klatka bez łączników (widać sznurek zamiast złączki) trzymać się nie ma prawa. I faktycznie ma Pani wersję srebrną (zakupioną świadomie) - opis jest napisany do tej wersji rzetelnie więc nabywca zdaje sobię sprawę z możliwej wady tego egzemplarza.
Ja osobiście używam wariantu czarnego - i bardzo go polecam. Jeżeli podczas montażu klatka okazuje się niestabilna proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy - jest możliwe, że została nieprawidłowo zmontowana i można to łatwo i szybko zniwelować.
I ostatnie dotyczące możliwości przesuwania i demontażu klatki - my używamy tej klatki ponad 4 lata - była demontowana wielokrotnie - i łączniki po demontażu sprawdzają się nadal fantastycznie - jedyne co wymieniałam to kuwetę z polipropylenu. Także klatkę można modyfikować i demontować wielokrotnie. Natomiast jeżeli chodzi o przesuwanie jej to do tego celu prawdopodobnie może być trzeba ją na chwilkę zdemontować ale bez problemu można ją wielokrotnie składać. :)
Ostatnio zmieniony 8 czerwca 2017, 9:25 przez KasiaKK, łącznie zmieniany 1 raz.

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

2slonca
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2017, 20:23
Kontaktowanie:

Re: Polecacie klatke c&c?

Postautor: 2slonca » 8 czerwca 2017, 9:22

KasiaK - oglądałam Twoje filmy i rzeczywiście zastanawiałam się mocno jak to u Was się trzyma, ale po kolei - masz niezwykłą moc widzenia przez przedmioty i widzisz co jest pod kuwetą?
Czytać ze zrozumieniem umiem i podkłady były zamontowane razem z drutami od spodu. Sznureczek był przez chwilę, ponieważ firma nie wysłała mi odpowiedniej liczby złączy, więc musiałam kombinować. Łącznik dojechał i klatka dalej latała. W opisie jest napisane, ża CZASEM może coś latać, a nie, że to STANDARD. Jeżeli producent ma świadomość, że srebrne nie są idealne, to dlaczego miesiąc temu były w sprzedaży i to jeszcze w takiej cenie?!

Natomiast co do C&C - tam nie musi być podkładów i drutów stabilizujących. Klatkę złożyłam z modułów, bez instrukcji obsługi, bez zwracania mi uwagi, że coś źle zrobiłam - a jestem już wiekową osobą i po prostu sobie nie życzę, żeby bez zapytania coś osądzać. Dlatego tym bardziej polecam C&C Modulars Cages.

P.S. Cavia Creativ nie pójdzie na śmietnik, będzie zastępczą klatką u dziadków moich dzieci.
Ostatnio zmieniony 8 czerwca 2017, 9:36 przez 2slonca, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Polecacie klatke c&c?

Postautor: KasiaKK » 8 czerwca 2017, 9:35

Klatki pozostają w sprzedaży do wyczerpania stanu magazynowego ponieważ zgodnie z opisem jest możliwość złożenia go w sposób prawidłowy i stabilny. Testowaliśmy je również i rzadko zdarzają się kratki "luźniejsze" i można łatwo je dostabilizować co jest opisane. Cena wynika z kosztu produkcji - w Polsce taki właśnie jest koszt wytworzenia tego produktu. Przykro mi i przepraszam, jeżeli Panią uraziłam w jakikolwiek sposób - nie miałam takiej intencji, a jedynie wyjaśnienie krok po kroku ewentualnego problemu z klatką z intencją poprawy montażu, ale jeżeli nie jest Pani tym zainteresowana to oczywiście nie ma o czym mówić. Pozdrawiam serdecznie

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

2slonca
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2017, 20:23
Kontaktowanie:

Re: Polecacie klatke c&c?

Postautor: 2slonca » 8 czerwca 2017, 9:50

Kasiu, klatka była zamontowana prawidłowo. Widocznie trafiło mi się kilka luźniejszych łączników, ale uważam, że firma powinna zadbać o to i sprawdzić przed wysyłką lub zaproponować atrakcyjniejszą cenę. Szanuje to, że spróbowaliście produkcji po polsku, ale szczerze trzeba przyznać, że na chwilę obecną do amerykańskiego/angielskiego odpowiednika jeszcze Wam brakuje - szczególnie w jakości. Poprawa jakości - wciśnięcie papierka w łącznik za prawie 300 zł?! I to nie w jeden, a pięć. No to chyba żart.Cena mogłaby być bardziej konkurencyjna i sprawa byłaby załatwiona. Nie będę wnikała w analizę kosztów produkcji, jednak nie wierzę, że są aż tak wysokie. Życzę Wam wszystkiego najlepszego - przede wszystkim rozwoju firmy - przemyślcie tylko czy warto było sprzedawać buble, no i czy obecne klatki są warte swojej ceny.

Żeby sprawiedliwości stało się zadość - obsługa (właściciele) sklepu w którym kupiłam Cavia Creativ (pomysłodawcy polskich klatek modułowych) jest też przesympatyczna, to pasjonaci żyjący zwierzakami. Trafił mi się kiepski egzemplarz, miałam pecha. Reasumując kupujcie polski produkt - tylko wersję czarną, a nie srebrną :yes: (wierzę na słowo).


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Polecacie klatke c&c?

Postautor: Batman » 8 czerwca 2017, 13:29

Szkoda pieniędzy. Nawet na stronie jest wzmianka o słabej jakości wykonani.


Esthene
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 29 marca 2018, 7:49
Kontaktowanie:

Re: Polecacie klatke c&c?

Postautor: Esthene » 29 marca 2018, 8:17

Tu też chodzi o to, że nie ma aż tak dużych zwykłych klatek. (Max to 120 cm)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas