Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Polecacie klatke c&c?

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Nusiaczka
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 9 maja 2017, 16:36
Kontaktowanie:

Polecacie klatke c&c?

Postautor: Nusiaczka » 9 maja 2017, 19:30

Witam :D. Jestem nowa, więc się przedstawię, siebie i moje świnki :D Jestem Wiktoria i mam 2 świnki, rozetkę- Nuśkę i teddy- Dyzie, ale do rzeczy :D Pytam posiadaczy klatek c&c czy są one warte ceny i czy opłaca się kupić tą klatkę dla 2 prosiaczków?


Awatar użytkownika

chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Polecacie klatke c&c?

Postautor: chocolate Monster » 9 maja 2017, 20:01

Cóż.Mi nie podoba się w tej klatce to,że świnkę wyciąga się od góry,przez co może się stresować.Osobiście bym nie kupiła


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Polecacie klatke c&c?

Postautor: Dona » 10 maja 2017, 10:32

Cena jest rzeczywiście bardzo wysoka, natomiast ja osobiście polecam zrobić klatkę w stylu c&c, ale nie koniecznie z tych elementów. Można wykorzystać płotki wybiegowe takie jak np w tym linku: http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/koj ... owe/299667 i wychodzi wtedy znacznie taniej. Sam polipropylen kanalikowy nie jest taki drogi, ale niestety nie jest zbyt trwały. Ja mam go od roku i myślę już nad wymianą na nowy. Podobno jest jakiś materiał na kuwetę bardziej trwały, ale niestety nie znam jego nazwy. Co do wyjmowania świnek od góry, to ja osobiście uważam to za plus. Mam bardzo dobry dostęp do wszystkiego.


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Polecacie klatke c&c?

Postautor: Kluzka » 10 maja 2017, 11:00

Od dawna marzę o tej klatce, jednak cena rzeczywiście jest kosmiczna jak za kilka kratek, łączniki i kawałek plastiku ;)
Uważam że są to naprawdę dobre klatki, świnki mają w nich dużo miejsca do biegania, a samo ułożenie klatki można dostosować do swoich potrzeb, dowolnie "skręcać" klatką.
Przymierzam się do zrobienia czegoś podobnego sama, bo koszt takiego DIY jest niższy niż cena nowej c&c. Jak będę bogata to z pewnością kupię oryginalną c&c i zrobię moim dziewczynom prawdziwy pałac :D myślę że jest to klatka godna polecenia, a problem wyciągania świnki od góry nie wydaje mi się aż tak spory, tym bardziej, że zaraz przy klatce można zrobić wybieg, gdzie świnki będą mogły wychodzić same :) widziałam wiele filmików z c&c i świnki nie wyglądają w nich na przerażone, kiedy się je wyciąga.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Nusiaczka
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 9 maja 2017, 16:36
Kontaktowanie:

Re: Polecacie klatke c&c?

Postautor: Nusiaczka » 10 maja 2017, 14:18

A jeszcze mam pytanie dotyczące dostawy tej klatki ze strony http://www.sklep.swinkamorska.com.pl czy przy zamówieniu wynoszącym ok. 500 zł dostawa będzie tańsza?


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Polecacie klatke c&c?

Postautor: madzia0902 » 10 maja 2017, 19:23

Ja mam C&C i ją uwielbiam i bardzo polecam :) Nie wyobrażam sobie wrócić do normalnej klatki :)


strzyga
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 maja 2017, 11:32
Kontaktowanie:

Re: Polecacie klatke c&c?

Postautor: strzyga » 10 maja 2017, 21:10

Jak często ją przebudowujesz?


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Polecacie klatke c&c?

Postautor: madzia0902 » 10 maja 2017, 21:25

a po co miałabym to robić? jedyne co to dodaję pięterko a po czasie mnie denerwuje i je likwiduję :D ale podstawa jest cały czas taka sama


strzyga
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 maja 2017, 11:32
Kontaktowanie:

Re: Polecacie klatke c&c?

Postautor: strzyga » 11 maja 2017, 0:48

No to po co wydawać kupę kasy na klatkę łatwą w przebudowie, jeśli się tego nie robi...
Tego jakoś nie rozumiem.
Jakie ma ona inne zalety, że przeważa nad zwykłą klatką? (moja 120 cm z wyposażeniem kosztowała niecałe 120 zł)


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Polecacie klatke c&c?

Postautor: Batman » 11 maja 2017, 1:28

Taki domek barbie dla świnek :D
Bezużyteczna zabawka. Tylko pręcików zmieniających kolor brakuje :D
Różnica podobna pewnie do tej między tymi produktami:
https://www.zdrowyzwierzak.pl/product-p ... -dach.html i
http://allegro.pl/kojec-klatka-wybieg-k ... 11687.html


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas