Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dry Bed/Vet Bed

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Tutka&DoryTeam
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 18:43
Kontaktowanie:

Dry Bed/Vet Bed

Postautor: Tutka&DoryTeam » 14 lipca 2017, 21:14

W poniedziałek mam zamiar zamówić dwa dry bed'y dla świń i mam pytania do posiadaczy.
1. Czy dry bed "łapie dużo kłaków"? Mam jedną długowłosą i się nad tym zastanawiam. :distrustful:
2. Czy ciężko z niego wyjąć siano?
3. Opłaca się ten zakup? Świnkom będzie wygodniej niż na samym pellecie? (Mam w domku kocyk, jest legowisko i hamak)
4. Co ile pirzecie swój dry bed?


Awatar użytkownika

LadyLilyStyle
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 19 czerwca 2017, 8:14
Lokalizacja: Zabrze, Śląsk
Świnki morskie: Kokos [*] 08.2014 - 17.06.2017
Banan, dla przyjaciół Banik ;D
Kontaktowanie:

Re: Dry Bed/Vet Bed

Postautor: LadyLilyStyle » 15 lipca 2017, 8:08

1. Nie szczególnie dużo. Można to łatwo usunąć, po prostu zebrać ręką (w rękawiczkce, przez woreczek itp.)

2. Tak samo jak futro, może nawet trochę łatwiej. Dry bed ma krótkie "futro", więc wyjmowane czegokolwiek nie sprawia większego klopotu. Jeśli jednak coś na nim zostało, to można dodatkowo wyczesać szczotką.

3. To już zależy od ciebie. Miałam pellet i moje prosiaki od razu pokochały dry bed. Na pewno będzie im wygodniej, a świnki lubią wszelkie kocykowate rzeczy.

4. Dry bed trzeba prać przy każdym sprzątaniu klatki. Jeśli robisz to raz na tydzień (jak miałam dwa prosie to tak robiłam), to zdejmując dry bed od razu wytrzepujesz go i wrzucasz do pralki.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Dry Bed/Vet Bed

Postautor: Darom » 15 lipca 2017, 23:02

Więcej zabawy z tym niż to wszystko warte.


LadyLilyStyle
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 19 czerwca 2017, 8:14
Lokalizacja: Zabrze, Śląsk
Świnki morskie: Kokos [*] 08.2014 - 17.06.2017
Banan, dla przyjaciół Banik ;D
Kontaktowanie:

Re: Dry Bed/Vet Bed

Postautor: LadyLilyStyle » 16 lipca 2017, 9:13

Darom, dlatego będę testować matę łazienkową. Kosztuje 5 zł za m², a nie 50 zł jak drybed. Może proś polubi :)


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Dry Bed/Vet Bed

Postautor: Darom » 16 lipca 2017, 16:19

LadyLilyStyle z matą łazienkową wcale też nie jest tak super i fajnie jak Ci się to wydaje.
Świnki lubią gryźć matę i jej kawałki połykać co jest szkodliwe dla świnek.
Jak kupisz jasną matę, to bardzo szybko będą plamy na niej po zieleninie i pomidorach i papryce, które uwierz mi choćbyś stała nad wanną i szorowała to szczotą w occie to nie puści. Poza tym mata lubi śmierdzieć sikami świnek.
Nie myśl, że ja Ci tutaj coś bajeruje ale oczywiście jak najbardziej możesz sprawdzić jak to jest i daj mi znać :)


LadyLilyStyle
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 19 czerwca 2017, 8:14
Lokalizacja: Zabrze, Śląsk
Świnki morskie: Kokos [*] 08.2014 - 17.06.2017
Banan, dla przyjaciół Banik ;D
Kontaktowanie:

Re: Dry Bed/Vet Bed

Postautor: LadyLilyStyle » 17 lipca 2017, 12:03

Kilka godzin temu założyłam matę. Póki co wszystko ok. Proś jest zadowolony, ale nie jest zainteresowany jedzeniem maty :D

Obrazek


Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: Dry Bed/Vet Bed

Postautor: Cavcia » 17 lipca 2017, 12:34

Ja też miałam mate ale po jakimś czasie prosiak zaczął ją skubać i kupiłam vetbed. O wiele lepszy bo nie śmierdzi,jest mięciutki. można prać w pralce. :)


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Dry Bed/Vet Bed

Postautor: Darom » 17 lipca 2017, 18:13

LadyLilyStyle pisze:Kilka godzin temu założyłam matę. Póki co wszystko ok. Proś jest zadowolony, ale nie jest zainteresowany jedzeniem maty :D

No właśnie, pól godziny temu. Jeszcze jest nowa mata i świeżo w klatce poukładane. Prosiak dopiero się zapozna z nowym otoczeniem i na dniach zacznie wcinać matę z ciekawości :D ;) :P


Tutka&DoryTeam
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 18:43
Kontaktowanie:

Re: Dry Bed/Vet Bed

Postautor: Tutka&DoryTeam » 19 lipca 2017, 21:39

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, dry bedy już przyszły, zrobiłam im test i bardzo dobrze przepuszczają wodę. :P Będę musiała je trochę przyciąć i tu nasuwa mi się kolejne pytanie. Bo mam te z zielonym spodem, i czy one się kurczą w praniu? Bo chciałabym uniknąć sytuacji, że przytnę nówki idealnie pod rozmiar kuwety, a potem po praniu bach! I za małe...


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Dry Bed/Vet Bed

Postautor: Darom » 19 lipca 2017, 22:39

Najpierw wypierz a potem przytnij. Podobno po kilku praniach sztywnieje i już nie jest taki ekscytujący jak na początku.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas