Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kompletnie chora świnka :(

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
MajaB
Użytkownik
Posty: 193
Rejestracja: 16 lipca 2013, 17:01
Lokalizacja: Jaworzno
Świnki morskie: Chrumcia z dzieciaczkami [*] 1993-1994
Korasek [*] 1999-2003
Chips [*] 2007-2013
Kontaktowanie:

Re: Kompletnie chora świnka :(

Postautor: MajaB » 7 lutego 2014, 14:09

Z tego co czytam świnkę masz od niedawna, nie wprowadzaj jej zbyt dużych nowości w diecie bo nie będziesz wiedziała co jej zaszkodziło jeśli dostanie silnej biegunki.Świnka może mieć wewnętrzne pasożyty trzeba podać coś przeciw pasożytom doustnie. Skoro widzisz że świnka choruje powinnaś odizolować ją od zdrowej świnki na czas rekonwalescencji. Zawsze po kupieniu nowej świnki powinno parę dni trzymać się je osobno, aby sprawdzić czy nie pojawią się właśnie pasożyty czy jakaś inna choroba.


Awatar użytkownika

tinulinka
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 7 lutego 2014, 7:41
Kontaktowanie:

Re: Kompletnie chora świnka :(

Postautor: tinulinka » 7 lutego 2014, 15:23

Pierwszy raz mam świnki - nie wiedziałam, że powinnam z początku trzymać je osobno. Też mi się wydaje że ma pasożyty wewnętrzne ale wet powiedział, że "może tak być' i jak do jutra taka kupka będzie to mam znowu przyjść z nim.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 692
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Kompletnie chora świnka :(

Postautor: Renika » 9 lutego 2014, 12:44

Jeżeli jesteś z Krakowa to jedź do Arki ( tam przyjmuje specjalista dr Baran ), napewno postawi odpowiednią diagnozę dla maluszka. Rzeczywiście to wygląda na pasożyty.http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... f=21&t=105
W miseczce widzę kukurydzę, pestki słonecznika i ziarno - nieodpowiednie dla świnek, kup więc dobrej jakości karmę : Versele laga Cavia Complete, warzywny ogródek Vitapol lub Karma ziołowo - warzywna dla świnek morskich Herbal pets, możesz zrobić sama mieszankę suszonych warzyw (są w sprzedaży): marchew, buraczek, pietruszka + pestki dyni, na zatwardzenie świeży ogórek, natka pietruszki, jabłuszko, marchewka, cykoria. Można podać jakiś probiotyk (lakcid, bio-protect itp.), koniecznie świeża woda i dużo pachnącego sianka. Trzymam kciuki za prosiaczka


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Kompletnie chora świnka :(

Postautor: vagina_denata » 9 lutego 2014, 23:47

tinulinka pisze:Umyłam wszystko mam nadzieje że jest ok :)

Niestety on nie ma biegunki... niestety dlatego że ma właśnie chyba za twardy stolec i nie może sobie zrobić tej kupki i widzę, że wyjmuje ją buzią...:/

Jejku... biedak mały. Nie mam pojęcia jak mu pomóc.

Świnka nie wyjmuje kupy buzią, tylko zjada część swoich odchodów, to akurat zupełnie normalne i prawidłowe zachowanie.
I sugerowałabym modyfikację podłoża w klatce - pellet sam w sobie jest twardy, przez co może ranić łapki i piekielnie pyli, więc powinno się na niego położyć matę łazienkową albo dry-bed. Ewentualnie przejść na trociny.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Cavialina
Hodowca
Posty: 199
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 21:52
Lokalizacja: Szprotawa
Świnki morskie: Macho, Winona, Amadea, Amid the falling snow
Kontaktowanie:

Re: Kompletnie chora świnka :(

Postautor: Cavialina » 10 lutego 2014, 0:09

Kolejny przykład chorej świnki ze sklepu, przykro się to czyta jak mała się męczy. Bardzo duży plus dla Ciebie za szybką interwencję i dobrego weterynarza, jest szansa że z tego wyjdzie. Leczenie oczka w taki sposób może potrwać trzy tygodnie, bądź wytrwała :)

Zgadzam się z przedmówczynią, że pellet strasznie pyli, to niewskazane zwłaszcza z infekcją oka. Pył dostaje się do wszystkich otworów ciała świnki co jest bardzo nieprzyjemne. Możesz chociażby pellet posypać warstwą odpylonych trocin, już będzie lepiej.

Obrazek

tinulinka
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 7 lutego 2014, 7:41
Kontaktowanie:

Re: Kompletnie chora świnka :(

Postautor: tinulinka » 11 lutego 2014, 20:30

Niestety świnka nie przeżyła dzisiejszego dnia. A wydawało się, że jest z nią już lepiej - oczko już otwarte było. Zrobiła się tylko coś osowiała strasznie, słabo jadła (próbowaliśmy karmić strzykawką) i nic nie kwiczała. Jakiś paraliż ją złapał na kręgosłup chyba, i mimo że szybko do weta pojechaliśmy, który podał jej adrenaline i antybiotyk, i potem próbowaliśmy ją ogrzać jak zalecił weterynarz, to i tak nic nie pomogło. Biedna świnka nie pożyła za długo... :( Staraliśmy się jak mogliśmy, żeby ją odratować, ale niestety nie dała rady.

Co do tego pelletu to właśnie słyszałam, że jest lepszy od trocin dla świnek bo troty są drobniejsze i zdecydowanie bardziej mogą wejść śwince do oczu. Ale już też się zaczęłam zastanawiać nad taką matą łazienkową, bo ponoć to najlepsze rozwiązanie.


Awatar użytkownika
merida91
Zasłużony
Posty: 504
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 16:30
Lokalizacja: Krosno
Świnki morskie: Mikołaj, Marcel, Gabryś

(*) Fafik
(*) Duduś
Kontaktowanie:

Re: Kompletnie chora świnka :(

Postautor: merida91 » 11 lutego 2014, 21:24

Biedny maluszek... :( Szkoda bardzo


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 692
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Kompletnie chora świnka :(

Postautor: Renika » 11 lutego 2014, 23:29

Biedna świneczka :sad:


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Kompletnie chora świnka :(

Postautor: GalaxySparkle » 12 lutego 2014, 1:06

Biedne maleństwo. :( Płakać się chce...
Bitwa myśli: Nie powinno się kupować zwierzątek w zoologicznych, żeby nie wspierać sprzedawców doprowadzających je do takiego stanu. Ale z drugiej strony chciałoby się je wszystkie stamtąd zabrać.


Awatar użytkownika
Cavialina
Hodowca
Posty: 199
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 21:52
Lokalizacja: Szprotawa
Świnki morskie: Macho, Winona, Amadea, Amid the falling snow
Kontaktowanie:

Re: Kompletnie chora świnka :(

Postautor: Cavialina » 12 lutego 2014, 3:08

Szkoda świnki, miała dobrą opiekę. Zależy jakie trociny, ja mam grube wióry z drzew liściastych. Pellet wystarcza na dłużej, nie trzeba tak często sprzątać.

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas