Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

nowa świnka kicha

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Kyokochan
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 10 lutego 2014, 9:08
Świnki morskie: [*]Qui-Qui,[*]Tonks,[*]Tessy,[*]Kadi, Timon
Kontaktowanie:

Re: nowa świnka kicha

Postautor: Kyokochan » 12 lutego 2014, 19:08

Timon kwiczy jakby go zażynali i nie wiem o co biega O.o jeść dostał wszystko ma a czasem idzie i głośno kwiczy i skacze jakby coś go użarło w tyłek xd a bobki ma w kształcie księżyca, czy to normalne? Nie wiem czy ma ADHD po prostu i jest niegrzeczny i głośny czy coś mu rzeczywiście jest xd

Obrazek

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: nowa świnka kicha

Postautor: vagina_denata » 12 lutego 2014, 23:05

Zabierz go szybko do weterynarza, ta świnka jest chora.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Cavialina
Hodowca
Posty: 199
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 21:52
Lokalizacja: Szprotawa
Świnki morskie: Macho, Winona, Amadea, Amid the falling snow
Kontaktowanie:

Re: nowa świnka kicha

Postautor: Cavialina » 13 lutego 2014, 1:27

Bobki ma normalne, kwiczenie też może być normalne np. ubieganie się o coś do jedzenia. Ale kichanie tak często nie jest normalne. Sprawdź czy Twoje trociny pylą, czy w sianie też nie ma pyłu. Posłuchaj jaki ma oddech, cichy czy świszczący ? Najlepiej by było gdybyś zabrała go do weterynarza.

Obrazek

Awatar użytkownika
Kyokochan
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 10 lutego 2014, 9:08
Świnki morskie: [*]Qui-Qui,[*]Tonks,[*]Tessy,[*]Kadi, Timon
Kontaktowanie:

Re: nowa świnka kicha

Postautor: Kyokochan » 13 lutego 2014, 9:10

Dawno bym poszła z nim na sprawdzenie ale w okolicy jest tylko jeden weterynarz przez którego złą diagnozę i nieumiejętność wyczucia wielkiego guza musiałam się pożegnać z moją świnką. Nie mam zamiaru iść do niego ponownie a następny jest dopiero w centrum miasta do którego musiałabym jechać autobusem, a widzicie jaka jest pogoda Q_Q Dlatego się z tym wstrzymuję bo nie jestem pewna czy wogóle mu coś jest a nie chciałabym go taszczyć tak daleko w zimnicę jak jest zdrowy. Jak mówicie że bobki normalne to chyba nic mu nie jest :P Odkryłam że kwiczał wczoraj dlatego że poczuł pietruszkę którą miałam na szafce bo jak ją schowałam to przestał :P Trocin nie ma a sianko ma w paśniku i szybko je zjada, oddycha normalnie ale dziwne ma kwiczenie nie wiem czy to jego naturalny głos czy ma jakieś problemy z gardłem bo pierwszy raz wogóle kwikał :/ Nie wiem czy po prostu bym nie zrobiła gorzej jakbym go wzięła w taką podróż

Obrazek

Awatar użytkownika
Kyokochan
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 10 lutego 2014, 9:08
Świnki morskie: [*]Qui-Qui,[*]Tonks,[*]Tessy,[*]Kadi, Timon
Kontaktowanie:

Re: nowa świnka kicha

Postautor: Kyokochan » 13 lutego 2014, 19:42

Możliwe że te jego kwiczenie to ze strachu np. Jak mu puszczam jego własny głos to kwiczy jeszcze głośniej za każdym razem sobie odpowiada :lol: i na inne świnki z youtube też reaguje :P jak myślicie co oznacza jego kwicznie na tym filmiku? Jakiś alarm? :D

Filmik
http://kyokochan.wrzuta.pl/film/9PHAYcKT5GP/mov_0516

Obrazek

Lukasz9300
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 lipca 2009, 23:31
Lokalizacja: KrK
Świnki morskie: Chrumcio - rozetka
Kontaktowanie:

Re: nowa świnka kicha

Postautor: Lukasz9300 » 14 lutego 2014, 14:06

Nawołuje inne świnki, chce pogadać sobie. Pewnie troszkę samotny jest.


Awatar użytkownika
Cavialina
Hodowca
Posty: 199
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 21:52
Lokalizacja: Szprotawa
Świnki morskie: Macho, Winona, Amadea, Amid the falling snow
Kontaktowanie:

Re: nowa świnka kicha

Postautor: Cavialina » 14 lutego 2014, 14:18

Ja mam tak samo, dojeżdżam do innego miasta do weterynarza. Zapytaj przez telefon, opisz zachowanie i weterynarz powinien Ci powiedzieć czy trzeba przyjechać czy to nic niepokojącego. Każda świnka ma inny głos, moje nauczyły się że szelest folii albo moje kroki to sygnał zbliżającego się jedzenia i wszystkie się drą :)

Głos, który słychać na filmiku to wołanie innych osobników. Młode świnki tak wołają mamę na przykład.

Obrazek

Awatar użytkownika
Kyokochan
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 10 lutego 2014, 9:08
Świnki morskie: [*]Qui-Qui,[*]Tonks,[*]Tessy,[*]Kadi, Timon
Kontaktowanie:

Re: nowa świnka kicha

Postautor: Kyokochan » 14 lutego 2014, 15:08

Pewnie woła pana królika z którym był w klatce :( biedny Timon, a tak się staram żeby nie był samotny. Ciekawe kiedy będzie mnie uznawał za członka stada bo widocznie jeszcze tak nie jest skoro woła inne świnki a siedzi obok mnie :sad: mam nadzieję że wkrótce będę w stanie dokupić mu Panienkę ;) za jakieś pare miesięcy albo chociaż że zaprzyjaźni się z kotem mojej siostry który siedzi obok klatki codziennie i czuwa. Mają takie same ubarwienie powinni się zaprzyjaźnić :P

Obrazek

Awatar użytkownika
Cavialina
Hodowca
Posty: 199
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 21:52
Lokalizacja: Szprotawa
Świnki morskie: Macho, Winona, Amadea, Amid the falling snow
Kontaktowanie:

Re: nowa świnka kicha

Postautor: Cavialina » 14 lutego 2014, 15:26

Nie do końca, świnka przywiąże się do Ciebie ale nic nie zastąpi jej towarzystwa drugiej świnki. Po pierwsze, może się zarazić jakimś choróbskiem od królika albo kota. Po drugie nie kupuj mu samicy. Adoptuj albo kup mu młodszego samca. Skąd pomysł aby kupić dziewczynę ?

Obrazek

Awatar użytkownika
Kyokochan
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 10 lutego 2014, 9:08
Świnki morskie: [*]Qui-Qui,[*]Tonks,[*]Tessy,[*]Kadi, Timon
Kontaktowanie:

Re: nowa świnka kicha

Postautor: Kyokochan » 14 lutego 2014, 16:10

żeby mieć kiedyś małe świnki :P żeby się kochali :P a potem ewentualnie wysterylizuje lub wykastruje jednego z nich. A co zły pomysł? :< dlaczego?
Królik był w klatce z nim w zoologicznym i sprzedawca mówił że się bardzo lubili, a kotu nie ufam więc może leżeć z daleka i się paczeć :P

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości

  • Dołącz do nas