Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka chudnie

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
yanian
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 10 sierpnia 2013, 0:04
Kontaktowanie:

Świnka chudnie

Postautor: yanian » 9 marca 2014, 9:54

Witam.

Rysio jest u nas od końca września. Gdy go kupiliśmy miał podobno 2 miesiące, był zagłodzony i bardzo chudy. Podpaśliśmy go, ale ostatnio nam bardzo schudł. W tej chwili to sama skóra i kości, waży 350 g. Wydaje mi się, że to bardzo mało. Jego kolega z klatki, który jest młodszy, urodził się u nas w domu na początku września waży 900 g. Dzisiaj dałam mu ogórka i nie chciał, próbował go gryźć, ale nie dawał rady. Obejrzalam ząbki o okazało się że jeden ma długi, drugi krótki. Dałam mu suchy chlebek i zjadł cały, potem bułkę suchą i znów to samo, potem zjadł ziarno. Ząbki ma już równiejsze, ale jeszcze są tak na skos. Druga sprawa to to, że ma rany na szyji. Ciągle się gryzie. Co to może być i jak mu pomóc?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Moranghinia
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2012, 13:34
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Re: Świnka chudnie

Postautor: Moranghinia » 9 marca 2014, 12:46

Ząbki rosnące na skos to najprawdopodobniej efekt problemów z zębami trzonowym
Nie wiem ile teraz ma miesięcy świnka ale waga jest bardzo niska
Proponuje w poniedziałek do weterynarza
Niejedząca świnka długo nie pożyje a w przypadku problemów z zębami interwencja weta konieczna


asianicol
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 20 lutego 2010, 11:28
Kontaktowanie:

Re: Świnka chudnie

Postautor: asianicol » 9 marca 2014, 12:48

Witam,

trzeba udać się jak najszybciej do weterynarza!
Jeśli chodzi o to, że świnka się gryzie...najwyraźniej ma wszoły lub inne pasożyty.

Yanian napisz proszę co stwierdził lekarz i nie zwlekaj z wizytą... taka waga i zachowanie świnki to bardzo poważny stan!!!


Awatar użytkownika
yanian
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 10 sierpnia 2013, 0:04
Kontaktowanie:

Re: Świnka chudnie

Postautor: yanian » 9 marca 2014, 13:34

Jutro zapiszemy się do weta.
Wychodzi na to, że świnka ma około 6 miesięcy.
Zaczęła nam jeść od rana, odkąd starła sobie ząbki na chlebku. Zęby chyba jej nie rosną krzywo, tylko jakby starła sobie na skos.


Awatar użytkownika
merida91
Zasłużony
Posty: 504
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 16:30
Lokalizacja: Krosno
Świnki morskie: Mikołaj, Marcel, Gabryś

(*) Fafik
(*) Duduś
Kontaktowanie:

Re: Świnka chudnie

Postautor: merida91 » 9 marca 2014, 13:46

Moja 4-miesięczna świnka waży 650 gram :( Koniecznie go weź. Proponuję przepatrzyć sierść, może zdołasz wypatrzyć robaczki, albo ich kupki - czarne drobinki. Zobacz też, czy ma gdzie indziej ranki. Jeżeli nie je, a zęby ma krzywe to duże prawdopodobieństwo, że przerosły mu trzonowce. Musisz go zacząć dokarmiać - zrób karmę ratunkową - Rozwal granulat, zrób z niego papkę i strzykawką (oczywiście bez igły) podawaj do pysia... Świnka musi trawić w sumie cały czas...


Awatar użytkownika
yanian
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 10 sierpnia 2013, 0:04
Kontaktowanie:

Re: Świnka chudnie

Postautor: yanian » 9 marca 2014, 14:08

merida91 pisze:Moja 4-miesięczna świnka waży 650 gram :( Koniecznie go weź. Proponuję przepatrzyć sierść, może zdołasz wypatrzyć robaczki, albo ich kupki - czarne drobinki. Zobacz też, czy ma gdzie indziej ranki. Jeżeli nie je, a zęby ma krzywe to duże prawdopodobieństwo, że przerosły mu trzonowce. Musisz go zacząć dokarmiać - zrób karmę ratunkową - Rozwal granulat, zrób z niego papkę i strzykawką (oczywiście bez igły) podawaj do pysia... Świnka musi trawić w sumie cały czas...


Troszkę je, ale nie za dużo. Dam mu jeszcze chlebka.
Przepatrzyłam mu sierść. Jest cały w strupkach, gdzieniegdzie ma świeze rany, gryzie się cały czas. Czy jest coś co mogę mu kupić coś szybko w aptece? Jakby miał wszoły to i Tiger by się zaraził, a on nic nie ma.


Awatar użytkownika
merida91
Zasłużony
Posty: 504
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 16:30
Lokalizacja: Krosno
Świnki morskie: Mikołaj, Marcel, Gabryś

(*) Fafik
(*) Duduś
Kontaktowanie:

Re: Świnka chudnie

Postautor: merida91 » 9 marca 2014, 14:49

jeżeli ma wszędzie rany to może być świerzb. Chleba nie podawaj, jest ciężkostrawny. Skuś go czymś zielonym.


Awatar użytkownika
yanian
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 10 sierpnia 2013, 0:04
Kontaktowanie:

Re: Świnka chudnie

Postautor: yanian » 9 marca 2014, 15:18

Nie chce trawki, ani ogórka.
Wykąpałam go i dostał dreszczy. Widać teraz że ma wszędzie rany :( Jak go wycierałam to spadło mi coś na spodnie. Takie jasne, podużne, około milimetra.


Awatar użytkownika
merida91
Zasłużony
Posty: 504
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 16:30
Lokalizacja: Krosno
Świnki morskie: Mikołaj, Marcel, Gabryś

(*) Fafik
(*) Duduś
Kontaktowanie:

Re: Świnka chudnie

Postautor: merida91 » 9 marca 2014, 15:31

Oj nie powinnaś go kąpać :/ przy rozognionej skórze. Jeżeli nie chce jeść to zrób tą karmę ratunkową o której wspominałam i karm co dwie godziny.


Awatar użytkownika
yanian
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 10 sierpnia 2013, 0:04
Kontaktowanie:

Re: Świnka chudnie

Postautor: yanian » 9 marca 2014, 15:37

Czy znacie w Warszawie weta czynnego w niedziele?
W necie wyczytałam, żeby kąpać w Nizoralu.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

  • Dołącz do nas