Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

co mam zrobić? proszę pomóżcie :(

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Róziaczek
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 10 grudnia 2011, 21:52
Świnki morskie: Rózia <3 † 17.04.14 ;(
Kontaktowanie:

co mam zrobić? proszę pomóżcie :(

Postautor: Róziaczek » 16 kwietnia 2014, 18:26

Mam 6 letnią świnkę Rózię. Około miesiąca temu przyjmowała antybiotyki i miała smarowaną łapkę maścią, bo spuchła jej łapka. Stan się poprawił jednak świnka miała rozwolnienie po lekarstwach i dużo schudła. Po kilku dniach wszystko wrociło do normy. Łapka wyzdrowiala, świnka też. Od ok. 2 tygodni zaczęła dużo pić (dziwne, bo nigdy aż tyle nie piła), jednak była normalna, zdrowa, ruchliwa. Wszystko było w porządku. Wczoraj jeszcze świnka normalnie jadła, mruczala, chrumkała... Dzisiaj rano była troszkę osowiała, ale jadła, nieraz tak się zachowywała, więc się nie martwiliśmy, wrociłam do domu o 15 i cos się działo ze świnką, leżała, nie ruszała się, nie jadła, nie piła, jak ją położyłam, tak leżała, nie miala siły nawet się ruszyć, ale wciąż żyje. Natychmiast wzięłam ja do weterynarza. Dostała 2 zastrzyki; wzmacniający i przeciwzapalny. Pani powiedziala, że wszystko wygląda ok, że to mogą być dolegliwości żołądkowe, tylko świnka jadła to co zwykle, więc od czego? :O Zalecila pojechać na USG jutro, tylko problem jest taki, że stan świnki miał się polepszyć po zastrzykach a JEST CORAZ GORZEJ! :( nie wiem co mam już robić, nie wiem nawet czy przeżyje do jutra... nic nie je, nie chodzi, leży, jak ją dotknę to gada sobie pod nosem cichutko, nic po za tym. Może to ze starości, ale w takim razie, czemu wczoraj była całkowicie zdrowa i pelna życia? PROSZĘ POMÓŻCIE, nie wiem co mogę dla niej jeszcze zrobić :(

Przepraszam, że tak chaotycznie napisane, ale po prostu każda minuta się liczy

Prawdziwy charakter człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta :)

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: co mam zrobić? proszę pomóżcie :(

Postautor: GalaxySparkle » 16 kwietnia 2014, 18:43

Czy ta pani doktor ma specjalizacje w gryzoniach? Karm swineczke papka ze zmielonej karmy. Musisz to robic na sile, niestety, swinka nie moze dlugo nie jesc.


Awatar użytkownika
Róziaczek
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 10 grudnia 2011, 21:52
Świnki morskie: Rózia <3 † 17.04.14 ;(
Kontaktowanie:

Re: co mam zrobić? proszę pomóżcie :(

Postautor: Róziaczek » 16 kwietnia 2014, 18:47

No właśnie ta pani jest nowa.
Dałam już śwince probiotyk i wody przez strzykawkę. Papkę dam jej za pół godziny, żeby jej tak nie męczyć

Prawdziwy charakter człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta :)

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 692
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: co mam zrobić? proszę pomóżcie :(

Postautor: Renika » 16 kwietnia 2014, 23:15

Doświadczenie mnie nauczyło, że jak ze świnką jest bardzo źle to od razu jadę do najlepszej kliniki weterynaryjnej i robię wszystkie badania aby odpowiednio zdiagnozowac chorobę (USG w tym samym dniu!) i podjąć leczenie. Już nieraz jechałam w nocy, czasami świnka zostawała w szpitalu. Ale o tym niestety trzeba pomyśleć przed chorobą...Mam nadzieję, że Twój prosiaczek przetrwa noc i rano będzie można znaleźć odpowiednią pomoc, póki co trzeba dokarmiać i podawać probiotyk, masować brzuszek jak jest wzdęty.


Awatar użytkownika
Róziaczek
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 10 grudnia 2011, 21:52
Świnki morskie: Rózia <3 † 17.04.14 ;(
Kontaktowanie:

Re: co mam zrobić? proszę pomóżcie :(

Postautor: Róziaczek » 17 kwietnia 2014, 8:18

Świnka nie przeżyła, jestem zrozpaczona. Nie wiem nawet, z jakiego powodu odeszła...

Prawdziwy charakter człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta :)

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 692
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: co mam zrobić? proszę pomóżcie :(

Postautor: Renika » 17 kwietnia 2014, 23:47

Szkoda... :sad: bardzo Ci współczuję...


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: co mam zrobić? proszę pomóżcie :(

Postautor: GalaxySparkle » 21 kwietnia 2014, 0:36

Jejku. :( Wspolczuje.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Dołącz do nas