Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Chora świnka

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Roksana.
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 lipca 2015, 18:13
Kontaktowanie:

Chora świnka

Postautor: Roksana. » 29 lipca 2015, 18:42

Moja świnka jest w bardzo złym stanie. :( Ma około 7 miesięcy, jest rasy Rozetka Trójkolorowa. Przejdę do rzeczy. Świnka leży na boku i nie daje rady utrzymać się na łapkach. Ciąga się po klatce żeby się "poruszać'. Oddycha spokojnie i głęboko. Nie dała rady pogryźć marchewki, ale jak dałam jej lubczyk, to powoli wcinała. Robi kupki i siusia, więc nie wiem, to chyba dobrze ? Ssikała się na mnie, więc poczułam, jej mocz jest zimny :( Byłam z nią u weterynarza, ważyli ją i dali jej witaminy, dałam jej to trochę ją to wzmocniło. Druga świnka siedzi obok i jej pilnuje, tuli się do niej. Jeśli chodzi o wagę, jest źle, bo świnka waży 300g, (druga waży 500g, obie świnki są w tym samym wieku) jak ją głaskałam, to czuć jej wszędzie kości (wszystkie, kręgosłup, łapatki). Świnka jest chłopcem. Jeszcze dzisiaj jak rano patrzyłam, to stał. A teraz przyszłam dać prosiakom marchewkę, to leżał oparty o pręty. Świnka wygląda jakby miała połamane wszystkie nóżki. Jak chce się ruszyć to macha łapkami jakby pływał. Ma mętne oczka. Co ze świnką? Mogę jej jakoś pomóc? Konieczny jest weterynarz? Jeśli tak to wytrzyma do jutra? A jeśli umrze to co z drugą świnką? Jak są oddalone od siebie od metr, ta już go nawołuje, albo stuka w klatkę. A więc co? Świnka umrze, czy mogę jej pomóc? A jeśli nas opuści, druga świnka da sobie radę? Błagam o pomoc! :sad:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Seth
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 23 czerwca 2015, 1:47
Lokalizacja: Polkowice
Świnki morskie: Geralt
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka

Postautor: Seth » 29 lipca 2015, 19:10

Po pierwsze powinnaś nakarmić świnkę papką warzywną (takim np. gerberem) przez strzykawkę, kilka razy dziennie. Po drugie weterynarz JEST KONIECZNY - najlepiej któryś z podanych: http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... &Itemid=92 . Czy świnka dostawała odpowiednie dawki witaminy C? Staraj się obserwować świnkę cały czas. Niestety nie potrafię powiedzieć co z nim jest. Z drugą świnką po stracie kolegi/koleżanki jest różnie, to głównie zależy od nich.


Wiczka123
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 30 lipca 2015, 16:03
Świnki morskie: Torii
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka

Postautor: Wiczka123 » 30 lipca 2015, 16:21

Może dawaj jej jakieś też owoce sałatę ale nie lodową jakieś ogórki pomidora bez skórki i może arbuza moja świnka je arbuza i jakieś owoce leśne ale nie grzyby

Kocham świnki morskie ;) <3 :love: :love4: :love3: :love2:

Ahrianka
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 30 grudnia 2015, 16:36
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka

Postautor: Ahrianka » 9 lutego 2016, 20:11

Radze ci pójsc do weterynarza bo mozliwe ze ma zlamane konczyny lub jest ''sparalizowana''.Karm go gerberkami oraz podawaj co najmniej raz w tygodniu witC.Nie martw sie :]


Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka

Postautor: ita79 » 9 lutego 2016, 21:03

Jak długo masz tą świnkę? Jak to możliwe, że dopiero teraz zareagowałaś na to, iż czuć jej wszystkie żebra ? Nie zaniepokoiło Cię to wcześniej ? Może gdybyś tego nie zignorowała, to nie doszło by do tego co opisujesz :/


Tientay
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 29 stycznia 2016, 21:11
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka

Postautor: Tientay » 9 lutego 2016, 21:16

minelo pol roku wiec chyba ciezko bedzie o informacje z jej strony


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka

Postautor: GalaxySparkle » 17 lutego 2016, 22:10

Obrazek

PS: W wątku wspomniano kilka razy te nieszczęsne Gerbery. Będę to powtarzać przy każdej okazji do znudzenia:
Gerber - producent: Nestle - firma odpowiedzialna za okrutne testy na zwierzętach. Miłośnicy zwierząt nie kupują produktów firm z czerwonej listy i tym samym nie wspierają testów na zwierzętach.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas