Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dziwne coś na brzuchu świnki.

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Kingazt
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 15 lipca 2016, 20:22
Kontaktowanie:

Dziwne coś na brzuchu świnki.

Postautor: Kingazt » 21 lipca 2016, 12:12

Hej. Moje świnki mają około miesiąc, dzisiaj gdy wzięłam je na wybieg zauważyłam, że w pobliżu maszerują mrówki.
Wzięłam więc świnki na chwilę do siebie i sprawdziłam czy nie maja mrówek we włosach. Jedna świnka rozetka miała 2 mrówki chodzące po niej. Zdjęłam je. Jednak gdy sprawdzałam jej brzuszek zauważyłam pare takich jakby pryszczy, czegoś wbitego? Nie wiem jak to ująć, zobaczcie na zdjęciu.. Druga świnka tez dziewczynka rasy krótkowłosa(miała być teddy) nie ma niczego.
aa.jpg
Tak to wygląda

Maja pozwoliła mi tylko na zrobienie szybkiego filmiku a potem screenu, więc przepraszam za jakość. Jest to dziewczynka rasy rozetka. Nie widzę żadnych zmian w zachowaniu, jedzeniu... Jedynie świnki mało co piją, ale to przez to, że podaję im codziennie syte warzywa i owoce. Jedzą karmę Versele-laga, woda źródlana w miseczce jak i poidle. Niestety z poidła nie piją.
(z miski tez rzadko xD) Dodam jeszcze że świnka się drapie. Więc może jakiś świerzb? Nie... Jakieś pchły? Nie wiem.. Ale zastanawiam się czy świnka jest chora? Czy to po prostu przyszcze? ..
Mam jechać do weterynarza? Wolałabym aby wet okazał się niepotrzebny.
*edit*
Świnka ma dwa większe takie guzki (wielkości tylniej kamerki w telefonie) przy zgięciach przy nóżkach(tylnich) oraz dwa malusie na brzuchu.


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Dziwne coś na brzuchu świnki.

Postautor: befana30 » 21 lipca 2016, 12:50

Jezuuuu... dziewczyno, to sa gruczoly mlekowe, czyli sutki :lol:
Tak na przyszlosc- samce tez je posiadaja.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Kingazt
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 15 lipca 2016, 20:22
Kontaktowanie:

Re: Dziwne coś na brzuchu świnki.

Postautor: Kingazt » 21 lipca 2016, 12:53

Tak myślałam- ale czemu druga świnka ich nie ma? XD
Czyżby zgrywała rolę mężczyzny? :distrustful:


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Dziwne coś na brzuchu świnki.

Postautor: befana30 » 21 lipca 2016, 12:57

Ma napewno, moze mala i dobrze sie w siersci kamufluja, ale zapewniam cie, ze ona rowniez posiada dwa gruczoly mlekowe, jak kazdy osobnik tego gatunku, rowniez samce jak juz wspomnialam posiadaja 2.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Kingazt
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 15 lipca 2016, 20:22
Kontaktowanie:

Re: Dziwne coś na brzuchu świnki.

Postautor: Kingazt » 21 lipca 2016, 12:59

A maja ma 4. XD

EDIT:
Ojoj xD Nela też faktycznie ma, ale ma 2 a nie 4. Maja ma jeszcze dosłownie coś wbite. Aparat tego nie uchywca.

Nie pisz posta pod postem, używaj funkcji Edytuj.
GalaxySparkle


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Dziwne coś na brzuchu świnki.

Postautor: befana30 » 21 lipca 2016, 13:04

Niemozliwe- bylaby jakims mutantem, ma napewno po jednym, kazdy kolo tylnich lapek jak na zdjeciu. Moze ci sie pomylilo z pepkiem i ewentualnym samczym "dzyndzelkiem"..? masz dwie samiczki czy samca i samiczke? zrob zdjecie tych 4, choc ja patrze na fotke i wyraznie widze jeden sutek po prawej stronie, a drugi pewnie pod futrem sie "skitral".
U mlodych swinek kiedy gruczoly mlekowe sie wyksztalcaja i rosna to dokladnie tak wyglada jakby miala cos dlugiego wbite w dolna czesc brzuszka, zreszta swinskie "wymionka" maja wlasnie taka podluzna, paleczkowata forme.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Kingazt
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 15 lipca 2016, 20:22
Kontaktowanie:

Re: Dziwne coś na brzuchu świnki.

Postautor: Kingazt » 21 lipca 2016, 13:06

Okej, Maja miała po prostu takie znamiona :) Nie pepek ;) Dzięki za pomoc ;)


zuziabasia2
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 7 maja 2016, 15:25
Kontaktowanie:

Re: Dziwne coś na brzuchu świnki.

Postautor: zuziabasia2 » 21 lipca 2016, 14:56

petarda dnia - popłakałam sie :)))))))))))))))))). Ale zawsze lepiej zapytać, niż próbowac jej "to" wyjmować, czy lecieć do weta - ten dopiero miałby ubaw :))).
Rozumiem jednak w całej rozciagłosci. Ja pepuszek zuzanki mojej tez oglądałam 100razy i już diagnozę rakową stawiałam, gdy tymczasem mój 12 latek popatrzył, podumał i stwierdził po kilku sekundach obserwacji " mamusia, a to nie będzie pepuszek? ja tez taki mam" :))))))).
Oj kochane te nasze prosiątka <3



Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

  • Dołącz do nas