Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

świnki zawalczyły

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
zuziabasia2
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 7 maja 2016, 15:25
Kontaktowanie:

świnki zawalczyły

Postautor: zuziabasia2 » 5 listopada 2016, 11:13

Kochani, moje dwie dziewczyny się pokłóciły. Peruwianka ranna. Nie jest to nic dramatycznego. Karolinka (peruwianka) normalnie sie zachowuje, biega, jest aktywna, wiecznie głodna, ale... przy mizianiu porannym zauważyłam na grzbiecie ranę, taką ze 2 cm długości, dosć głęboką, ale już nie sączącą się. Ewidentnie efekt walki (nigdy w zyciu nie walczyły tak dziewczyny, nie wiem, co sie mogło wydarzyc)... Rana w niektórych miejscach jest żywoczerwona, a miejscami ma strupki. Po tym wnioskuję, że do "zbliżenia" mogło dojść kilka dni temu . Kiedy ją głaskałam, nie piszczała, nie pokazywała, zę coś ją boli. Ot, pod palcem wyczułam coś ostrego i twardego - własnie strupek. Jak rozchyliłam sierść, to zobaczyłam właśnie tę ranę. Popsikałam fungidermem, ale... co mogę jeszcze zrobić, żeby to sie zagoiło? Obawiam sie, żeby nie rozdrapała tego :(... Biedna Karunia...


Awatar użytkownika

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: świnki zawalczyły

Postautor: Moreni » 5 listopada 2016, 12:08

Ja bym jeszcze zdezynfekowała octiseptem, ale nie wiem, czy to już nie za późno. Teraz pozostaje obserwować, czy goi się ładnie i ne robi się ropień.


zuziabasia2
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 7 maja 2016, 15:25
Kontaktowanie:

Re: świnki zawalczyły

Postautor: zuziabasia2 » 8 listopada 2016, 10:59

Kochani, już mi ręce opadają. Co robić z tym moim świniaczkiem. Rana na pleckach ciągle otwarta. Psikam tym fungidermem, octaniseptem i ładnie przysycha w ciagu dnia, jak pilnuję. Co rano jednak świeża, rozdrapana rana i Gwiazda sie chochluje ile daje radę... Ranka sie goi, więc podejrzewam, ze swędzi i Mała sie drapie, ale w ten sposób to zamknięte koło mamy.... Może przysypać jej te rankę dermatolem? Co Wy na to? Przecież przy jej stylu zycia i głowce bez móżdżku i myslenia, to sie nie ma prawa zagoić :(


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: świnki zawalczyły

Postautor: madzia0902 » 8 listopada 2016, 11:39

A fungiderm nie jest przypadkiem na grzybicę? A jak rana bardzo otwarta to może to zszyć trzeba? proponuję się przejść do weta pewnie coś poradzi i może da taki mały kołnierz żeby świnka nie mogła się gryźć po tej ranie


Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: świnki zawalczyły

Postautor: Żaneta_Radom » 8 listopada 2016, 13:25

Przychylam się do zdania madzia0902. Idź do weta, oni faktycznie maja kołnierze dla takich gryzoni.

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: świnki zawalczyły

Postautor: Moreni » 8 listopada 2016, 17:21

Fungiderm jest na grzybicę i nie należy go stosować częściej niż raz w tygodniu. Może to on powoduje podrażnienia i świąd? W każdym razie, jak dziewczyny piszą, poszłabym do weta. Przynajmniej opatrunek fachowo założy, żeby się nie drapała.


Konto usunięte

Re: świnki zawalczyły

Postautor: Konto usunięte » 8 listopada 2016, 17:33

Octenisept spokojnie wystarczy, tak samo woda utleniona. Najważniejsze, żeby rana nie była ciągle rozdrapywana, bo dojdzie do zakażenia. Również w takim przypadku wybrałabym się do weta.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas