Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dziwne ubytki futerka na pyszczku i strupki tydzień po zakupie

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Dziwne ubytki futerka na pyszczku i strupki tydzień po zakupie

Postautor: MixQQ » 27 marca 2017, 22:07

@chocolate Monster
I tu masz rację, aczkolwiek w moim mieście Klinika Weterynaryjna zgłasza przypadki zaniedbania z poszczególnych sklepów, wypytują się dokładnie każdego klienta gdzie nabył zwierzaka, w ten sposób sklep ma spore problemy i jeśli właściciel po kilku interwencjach nic z tym nie zrobi, wtedy mają podstawy aby zakończyć taki biznes, a co za tym idzie mogą też się dobrać do głównego hodowcy, który te zwierzaki w takim stanie rozprowadza po danym rejonie


Awatar użytkownika

Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Dziwne ubytki futerka na pyszczku i strupki tydzień po zakupie

Postautor: Dona » 27 marca 2017, 22:58

MixQQ pisze:Tak samo jak napędzane jest pierdylion innych rzeczy przez ludzi.. piractwo, złodziejstwo, narkotyki, nielegalne "biznesy" etc... Jeśli masz coś przeciwko możesz zgłosić dany sklep z zaniedbanymi zwierzakami a z pewnością ktoś się tym zainteresuje, bo z takim podejściem "nie kupuj w zoologach bo chore" nic nie wskórasz, sprawę się zgłasza a nie się "protestuje"

Sprawę nie tylko się zgłasza, ale również "protestuje", tak jak nie kupuje się pirackich płyt, kradzionych rzeczy, narkotyków i innych Twoich przykładów. Sklepy zoologiczne nie zajmują się dobrze zwierzętami, a walka z nimi to walka z wiatrakami. Poczytaj strony spśm które właśnie prowadzą takie akcje. Jak to jest trudne i jak niewiele można zrobić, wiedzą tylko Ci którzy coś z tym próbują robić. Dlatego właśnie nie powinno się napędzać tego interesu.


Czelsi
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 24 marca 2017, 20:43
Kontaktowanie:

Re: Dziwne ubytki futerka na pyszczku i strupki tydzień po zakupie

Postautor: Czelsi » 29 marca 2017, 19:20

Moze tu napisze bo na moim watku nikt nie odpisuje..dzis byla kolejna wizyta u weta...zauwazylam ranki na udach i oczko w gorszym stanie...stwierdzono grzybice! Kazano mi smarowac Czelsiego borosolem (kwas borny)..co o tym sadzicie?? Nie moze dostac innych lekow bo wazy 230gram! Odpiszcie bo musze udac sie do apteki i nie wiem co robic..


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Dziwne ubytki futerka na pyszczku i strupki tydzień po zakupie

Postautor: chocolate Monster » 29 marca 2017, 19:23

Ile waży? O.o W jakim jest wieku?


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Dziwne ubytki futerka na pyszczku i strupki tydzień po zakupie

Postautor: Caviova » 29 marca 2017, 19:26

Czelsi - nie znam tego leku, nie wiem nawet co to jest. Ale wiem, że na grzybice najlepiej działa IMAVEROL (do dostania u veta). Powiem tak - nie radzę się bawić w jakieś słabsze maście, "a może zadziała..", "to poczekajmy jeszcze..". NIE, nie radzę. To się tylko przeciąga. A ta maść jest chyba najlepsza z dostępnych.
Weterynarz powinien już poinstruować co i jak. ;)

Ps. Jezeli chcesz, możesz najpierw smarować Clotrimazolum, albo czymś.. ale.. no, ja mówię - próbowałam, i na moje świnki nie działało. Moożeee na Twoją zadziała, ale nie wiem. Ja osobiście żałuję, że od razu nie sięgnęłam po IMAVEROL. :yes:


Czelsi
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 24 marca 2017, 20:43
Kontaktowanie:

Re: Dziwne ubytki futerka na pyszczku i strupki tydzień po zakupie

Postautor: Czelsi » 29 marca 2017, 21:41

Chocolate Monster ..Czelsi waży 230gram i ma obecnie 9 tygodni....przynajmniej tak powiedziano w sklepie *wtedy miał prawie 8 tyg. Uwazamy ze waga jest zbyt mala lub jest mlodszy...nie mamy ogolnych problemów, oswoil sue,chetnie podchodzi do nas,je z reki , biega,podskakuje i apetyt tez dopisuje......tylko ta cholera grzybica....Borosol stosuje sie u ludzi i psow do leczenia gdzybicy i ran...dlatego z pytam sie Was czy to nie zaszkodzi?? Moj Wet jest zwyklym od psow,kotow...nie mam w pobliżu od gryzoni. .niestety. ..jutro pojde i podam nazwe lekow ktore czytam tu na forum. ...tylko czy masc nie podrazni oka??? Wylysienie jest na dolnej powiece


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Dziwne ubytki futerka na pyszczku i strupki tydzień po zakupie

Postautor: Peggy » 29 marca 2017, 21:51

A nie możesz ZMIENIĆ weterynarza??
Caviova ma już doświadczenia z grzybicą za sobą, wie co poleca. Jeśli chcesz być spokojna, podpytaj o ten lek , co poleciła Caviova INNEGO weta, albo tego samego jak już nie ma innej możliwości... :confused:
No...mało waży. Czym go karmicie? Ile razy dziennie dostaje warzywka i owoce? Jak z sianem i karmą?

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Czelsi
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 24 marca 2017, 20:43
Kontaktowanie:

Re: Dziwne ubytki futerka na pyszczku i strupki tydzień po zakupie

Postautor: Czelsi » 30 marca 2017, 13:28

Peggy, nie mogę zmienić weterynarza poniewaz od gryzoni mam 200km...niestety..przez tydzien przytyl tylko 30gram...sianko ma caly czas w pasniku i luzem,karme ma również caly czas..chce to podchodzi i je...z warzyw robimy mix czyli ogorek,papryka,marchew,natka pietruszki ...podajemy 3 razy dziennie. ..po poludniu czas na owoce np jabłko. ...apetyt ma..zmiata szybko warzywka....dzis dostal troszkę bazylii ..posmakowala mu baaaaaaardzo


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Dziwne ubytki futerka na pyszczku i strupki tydzień po zakupie

Postautor: Peggy » 30 marca 2017, 14:23

Wiesz... EKHM. Jak jest az tak zle to mnie by osobiscie walily kilometry. Sama ze szczurem jechalam 200km do specjalisty od Gryzoni do Lublina. Operacja sie udala i szczurek byl z nami dluzej. A nikt nie chcial sie podjac operacji.

Wiec radze wziac sie w garsc i chociazby pociagiem ale kurde pojechac do specjalisty OD GRYZONI.
Bo tak... to mozesz powoli sie spodziewac , ze lepiej nie bedzie. Twoj wybor.

Ogorka lepiej odstaw. Bo on przeszkadza w syntetyzowaniu wit C. A ona w takich sytuacjach jest potrzebna.
I procz jablka daj drugi raz papryke i cos co lubi.

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Dziwne ubytki futerka na pyszczku i strupki tydzień po zakupie

Postautor: Caviova » 30 marca 2017, 14:33

A ja jeszcze spytam: jaką karmę podajesz?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

  • Dołącz do nas