Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Spojówki lekko podpuchnięte i kicha

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
orion.coconut
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 lipca 2022, 20:51
Lokalizacja: hamburg
Świnki morskie: orion, coconut
Kontaktowanie:

Re: Coś złego dzieje się z moją swinka, pomocy!!!

Postautor: orion.coconut » 28 lipca 2022, 13:57

Renika pisze:Tylko weterynarz może pomóc twojej śwince, nie można na własną rękę podawać żadnych leków a już na pewno antybiotyków które w złej dawce i bez wsparcia probiotykami mogą spowodować śmierć. Świnka waży baaardzo mało! To jest niedopuszczalna waga dla dorosłej świnki, od razu należy rozpocząć dokarmianie karmą ratunkową przez strzykawkę (najlepiej insulinówka bez igły) do pyszczka. Co to za rodzice którzy mają gdzieś życie twojego małego przyjaciela? Skoro nie chcą cię zawieźć do weterynarza (20min drogi to prawie nic) to weź taksówkę albo poproś kogoś z przyjaciół. Nie będę komentować zachowania twoich rodziców bo brzydkie słowa mi tylko przychodzą do głowy, nie znoszę takich ludzi. Trzymam kciuki za twoją świnkę, musisz się jakoś dostać do weterynarza.


a można przeczyszczać pyszczek ciepłą wodą z rumiankiem czy to się także podlicza jako podawanie leków? moja świnka morska ciągle kicha i lecą jej śpiki z nosa i myślałam że może to pomoże ale teraz nie jestem pewna.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Coś złego dzieje się z moją swinka, pomocy!!!

Postautor: Renika » 28 lipca 2022, 17:13

Można lekko przetrzeć nosek ale niewiele to da bez podania leków. W przypadku infekcji oddechowych trzeba szybko działać i iść do weterynarza aby choroba nie przeniosła się na oskrzela a potem na płuca. Zapalenie płuc zazwyczaj kończy się śmiercią zwierzątka, przy zapaleniu oskrzeli i przeziębieniu można świnkę odratować. Samodzielnie można podawać wit C do pyszczka przez strzykawkę na wzmocnienie oraz karmę ratunkową bo nie wiem, czy świnka jeszcze sama je...



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

  • Dołącz do nas