Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pisk świnki morskiej - przyczyna nieznana

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Miłośniczka_świnek_morskich
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 3 maja 2023, 15:59
Kontaktowanie:

Pisk świnki morskiej - przyczyna nieznana

Postautor: Miłośniczka_świnek_morskich » 3 maja 2023, 16:24

Witam serdecznie,
jestem tu nowa. :)

Mam takie pytanko. Ok. 2 tygodnie temu zaobserwowałam u swojej świnki (samiec, 3 lata), że siedzi i popiskuje praktycznie bez powodu plus nie chce się położyć tylko woli siedzieć. Zdarzało się to również w nocy. Pomyślałam, że może boli go brzuszek i przez 3 dni podawałam mu w kroplach Espumisan (lek ten można podawać, bo kiedyś zalecił mi go weterynarz). Pomogło mu i przeszło. Niestety dzisiaj znowu zaobserwowałam takie popiskiwanie. Podejrzewam, że może być ono związane z wypróżnianiem, a konkretnie z zaparciami. Dodam też, że zaobserwowałam u swojego prosiaczka guzki. :sad: Jeden, mały na podgardlu po prawej stronie pyszczka i drugi, większy na boku, po prawej stronie, nad zadem. Może w tym tkwi przyczyna?

Czy Ktoś miał kiedyś podobny problem u Swojej świnki? W sensie takie popiskiwanie bez powodu jak opisałam na początku.

Po śmierci mojej ostatniej świnki morskiej mam dosyć trudne doświadczenia z weterynarzami dlatego w pierwszej kolejności piszę tutaj.

Pozdrawiam serdecznie i proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami.


Awatar użytkownika

SaIReS
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 listopada 2021, 17:53
Świnki morskie: Moli i Cola
Kontaktowanie:

Re: Pisk świnki morskiej - przyczyna nieznana

Postautor: SaIReS » 4 maja 2023, 9:29

A chodzisz do weterynarza ze specjalizacją zwierząt egzotycznych czy do zwykłego? Skoro wiesz że swinka ma guzy to wystarczający powód do wizyty u specjalisty. Jej zachowanie może wynikać z bólu choćby.


texel
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 4 stycznia 2024, 10:25
Świnki morskie: Aria
Kontaktowanie:

Re: Pisk świnki morskiej - przyczyna nieznana

Postautor: texel » 4 stycznia 2024, 10:34

Zazwyczaj dźwięk ma sygnalizować coś - jeśli się utrzymuje warto skonsultować się ze specjalistami.


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Pisk świnki morskiej - przyczyna nieznana

Postautor: MajaiRosie » 7 stycznia 2024, 17:09

Popiskiwanie nigdy nie jest bez powodu. Na cito do weterynarza od zwierząt egzotycznych i porządny przegląd! Zwierzę cierpi od kilku dni, na co czekasz...



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas