Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Bobki na dywanie! :O

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Elizabeth
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 23 listopada 2006, 10:54
Lokalizacja: Sucha
Kontaktowanie:

Bobki na dywanie! :O

Postautor: Elizabeth » 12 lutego 2008, 19:16

No więc wpadł mi do głowy taki temat...

Nie ukrywam, że zimą mam WIELKI kłopot z moimi prosiakami, jeśli chodzi o wybieg. Nie mam pojęcia, jak niektórzy mogą wypuszczać kilka świnek na kilka godzin po pokoju... Ja czasem wywalam moją parkę na godzinkę albo dwie i jest sajgon... Wszędzie pełno bobków, rozgniecionych, na wpół zjedzonych, miękkich, zasuszonych, do wyboru, do koloru. Do tego siuśki zalewające parkiet, co jest trochę hmmm denerwujące, szczególnie dla rodziców. oO

Jak Wy sobie z tym radzicie?! :zaglada:


Awatar użytkownika

admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Re: Bobki na dywanie! :O

Postautor: admin » 12 lutego 2008, 19:37

Przyznam, że ja nie mam takiego problemu. Moje świnki kiedy potrzebują się załatwić wracają do klatki. Czasami zdarzy się tylko parę bobków. Może co jakiś czas dawaj je do klatki, a potem z powrotem wypuszczaj?


Awatar użytkownika
motylek1007
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: 4 kwietnia 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Re: Bobki na dywanie! :O

Postautor: motylek1007 » 12 lutego 2008, 19:46

dla mnie to normalka....miliony bobkow xD siusie rzadziej ale tez sie zdarzaja, jednak nie umiem ich trzymac w klatce...po prostu pozniej sprzatam i tyle

Bibi - spokony i zrównoważony kawaler
Czandor - rozbrykany prowodyl ;)

Obrazek

Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: Bobki na dywanie! :O

Postautor: Karena » 12 lutego 2008, 20:17

Skąd ja to znam... Jak miałam jedna świnkę, wracała do klatki załatwić się, ale odkąd mam więcej, masakra...Codzienne odkurzanie to norma. Dywan prałam już kilka razy. Ostatnio zaopatrzyłam się natomiast w odkurzacz ręczny i powiem wam - rewelacja. Super wyjście w momencie kiedy nie masz czasu wyciągać "normalnego". Co do siuśków - cóż, zostaje mop i wiadro :szczerbaty:

Duszek [*]

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Bobki na dywanie! :O

Postautor: Magda_Oska » 12 lutego 2008, 20:28

dlatego ja nie lubię dywanów :D U mnie w domu na szczęście już żadnego nie ma :)
Z paneli i kafelek się łatwiej sprząta :P

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
...Mateusz...
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 25 sierpnia 2007, 12:42
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Re: Bobki na dywanie! :O

Postautor: ...Mateusz... » 12 lutego 2008, 20:43

Jak jeszcze żyła Dropsia to razem z Rudą robiły taki bajzel...ile razy już miałem tapety poogryzane i kawałki poroznoszone po pokoju..a bobki w tamtych czasach to normalka i siuśki też...teraz gdy Ruda jest sama to załatwia się do klatki...czasem zdarzy sie jakiś bobek pod kaloryferem albo biurkiem..nooo chyba że ma jakies miejsce do załatwiania potrzeb o którym ja nie wiem...hmmm..trzeba sprawdzić :P

Pozdrowienia przesyłają Ruda i ja!:*

Kacha
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 18:21
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Bobki na dywanie! :O

Postautor: Kacha » 12 lutego 2008, 21:31

moje tez walą dużo bobków jak sie je wypuści, ale jakoś nie jest mi ciężko to pozamiatać. biegają po dywanie, bo im sie łapki nei slizgają i mogą sobie poskakać, a jak siusiu to wychodzą poza dywan i sikają na panele - ja wpadam z mopem i no problem:P


Awatar użytkownika
kasik
Zasłużony
Posty: 205
Rejestracja: 4 października 2006, 15:22
Lokalizacja: stolnica
Kontaktowanie:

Re: Bobki na dywanie! :O

Postautor: kasik » 13 lutego 2008, 10:22

Moje kiedyś korzystały z klatki jako sikalni.. teraz... hmmm... po co mają się męczyć, jak można zasikać kolana pańci albo panele (o dziwo na dywan nie leją xD )

Może połóż jakąś szmatę na panele, bo nie zawsze się zauważy mokrą plamę a panele się niszczą...

Bo z bobkami to walczę tylko odkurzaczem, bo inaczej nie mam szans.

Obrazek

Awatar użytkownika
frytka
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 16 lutego 2008, 8:43
Lokalizacja: Jasło
Kontaktowanie:

Re: Bobki na dywanie! :O

Postautor: frytka » 16 lutego 2008, 10:42

moja zazwyczaj idzie sie załatwiać do klatki:)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

  • Dołącz do nas