Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Brudząca świnka, brudna kuweta

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Anonymous

Brudząca świnka, brudna kuweta

Postautor: Anonymous » 4 maja 2010, 13:53

Mam problem z moją świnka morską (samiczka), otóż jest ona niewyobrażalnym brudasem, z katą gdzie się załatwia muszę sprzątać 2 razy dziennie, a jak wiadomo taki brudas to i zapachy niezbyt miłe. :zdezorientowany: Używam zwykłych trocin, ale co mógłbym zrobić z problemem? Słyszałem o jakichś podkładkach wchłaniających mocz?
druga sprawa to kamień na kuwecie w miejscu gdzie świnka załatwia się... za nic nie można tego wyczyścić, są jakieś domowe sposoby na ten kamień?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Guffi
Zasłużony
Posty: 918
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 18:37
Lokalizacja: Jaworze
Świnki morskie: Sprite, Coffee, Topanga[*], Amimoto
Kontaktowanie:

Re: Brudząca świnka, brudna kuweta

Postautor: Guffi » 4 maja 2010, 14:10

Co do załatwiania się... Taka już świnek uroda, że często trzeba im sprzątać :D Może drewniany, niezbrylający żwirek faktycznie byłby lepszy- lepiej wchłania zapachy.

Co do kamienia- to nalać ocet wymieszany z wodą. Wyżre osad w kilkanaście minut do pół godziny. Potem wystarczy wytrzeć.


Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: Brudząca świnka, brudna kuweta

Postautor: Karena » 4 maja 2010, 19:20

Niestety, ale ze świnkami tak jest, załatwiają się tam gdzie stoją lub leżą ;-) Same trociny szybko przesiąkają moczem. Zamiast nich albo razem z nimi możesz użyć żwirku np. Pinio na spód klatki, na wierzch trociny. Niektórzy trzymają świnki na matach łazienkowych, pod spód sypią żwirek lub kładą podkłady Seni. Można tez zaopatrzyć się w tzw. dry-bedy.
Przed wyborem któregoś z tych sposobów warto zapoznać się z plusami i minusami każdego z nich, żeby uniknąć rozczarowań. Poszukaj na forum, tematy o typie podłoża już były i na pewno znajdziesz odpowiedni dla swojej świnki.

viewforum.php?f=3&start=50


Awatar użytkownika
swinkomaniaczka
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 8 kwietnia 2010, 19:56
Świnki morskie: Baksio
Kontaktowanie:

Re: Brudząca świnka, brudna kuweta

Postautor: swinkomaniaczka » 5 maja 2010, 17:08

Po co sprzątać 2 razy dziennie, nie potrzebnie się męczysz :)
Każda świnka brudzi i śmierdzi :D Spróbuj dać korka, bo same trociny nie wystarczą, są wilgotne, a to szkodzi śwince.


Awatar użytkownika
Guffi
Zasłużony
Posty: 918
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 18:37
Lokalizacja: Jaworze
Świnki morskie: Sprite, Coffee, Topanga[*], Amimoto
Kontaktowanie:

Re: Brudząca świnka, brudna kuweta

Postautor: Guffi » 5 maja 2010, 18:17

Jeśli jest taka potrzeba, to niech sprząta 2 razy dziennie. I nie namawiaj o do tego, żeby trzymał swoją świnkę w brudzie.


Noemi
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 21 marca 2010, 10:17
Kontaktowanie:

Re: Brudząca świnka, brudna kuweta

Postautor: Noemi » 13 czerwca 2010, 10:00

Moja swinka tez smierdzi, ale to zalezy od sciolki.Moja mama raz pomylila sie i kupila nieodpowiednia: byl niesamowity smrod wtedy! xP


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 19 gości

  • Dołącz do nas