Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Drapanie się i kichanie

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
świnkoowa
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 2 lutego 2012, 13:21
Kontaktowanie:

Drapanie się i kichanie

Postautor: świnkoowa » 15 lutego 2012, 15:58

Szukałam tematu, ale żaden nie odpowiada mojej sytuacji. Więc tak: mój prosiak bardzo często się drapie. Miał grzybicę, ale wg mojego weta, już zeszła, chociaż nie jestem pewna, bo nadal ma łyse placki, na których nie rosną włosy :? Przeszukałam mu sierść i nie zauważyłam żadnych niepokojących znaków, czyli nie ma żadnych pasożytów. Dosyć często też kicha i podciera nos. W nosie nie ma żadnej wydzieliny. Czasem kicha przy głaskakaniu. Zawstanawiałam się, że to może być alergia na trociny, ale jednak nie. Przeziębiony to raczej nie jest, ma apetyt, chętnie pije, biega i skacze. Może mieliście taki przypadek? Powinnam z tym iść do weterynarza?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Becia
Użytkownik
Posty: 919
Rejestracja: 4 grudnia 2010, 12:36
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Drapanie się i kichanie

Postautor: Becia » 15 lutego 2012, 16:04

Jak często kicha, to ja bym poszła do weterynarza ze świnką. Nie wiadomo co może mu być. Może ma alergię na coś innego? Może na przykład używasz jakiś drażniących perfum, dezodorantów?


świnkoowa
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 2 lutego 2012, 13:21
Kontaktowanie:

Re: Drapanie się i kichanie

Postautor: świnkoowa » 15 lutego 2012, 16:08

Kicha mniej więcej 3-4 razy na godzinę. Właśnie już nie wiem na co on może mieć alergię :? Perfum i dezodorantów nie używam w pokoju, gdzie stoi mój prosiak.


Awatar użytkownika
Becia
Użytkownik
Posty: 919
Rejestracja: 4 grudnia 2010, 12:36
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Drapanie się i kichanie

Postautor: Becia » 15 lutego 2012, 16:10

Może się przeziębił, ale nie wiadomo w co się to może przerodzić, ja bym poszła do weta.


świnkoowa
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 2 lutego 2012, 13:21
Kontaktowanie:

Re: Drapanie się i kichanie

Postautor: świnkoowa » 15 lutego 2012, 16:12

Możliwe, ale czytałam, że jak świnka jest przeziębiona to jest osowiała, nie chce pić ani jeść. Raczej nie miałby się gdzie i czym przeziębić. Stoi na szafeczce, w pokoju ma ciepło, codziennie dostaje witaminę C.


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Drapanie się i kichanie

Postautor: Sensibles » 15 lutego 2012, 21:08

A po co tutaj te całe dywagacje? Jeżeli zauważasz u świnki niepokojące objawy, to idziesz do weterynarza. A jeżeli nie ufasz wetowi, który rzekomo leczył Twoją świnkę z grzybicy (albo udawał, że leczył i tylko zbierał kasę), to jedynym mądrym rozwiązaniem jest zmiana weta : ) Na pewno masz dostęp jeszcze do jakichś innych oprócz niego.

I jeszcze co do witaminy C - zastanawiałabym się, czy takie codziennie podawanie paru kropelek wit. cokolwiek daje...według mnie o wiele lepiej jest zadbać o odpowiednią dawkę wit. C w warzywach i owocach, które podajesz śwince : )

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

adaczarna
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 23 marca 2011, 17:22
Świnki morskie: Rafka, Czarnuszek
Kontaktowanie:

Re: Drapanie się i kichanie

Postautor: adaczarna » 16 lutego 2012, 22:49

Po pierwsze grzybica lubi się nawracać po drugie jeżeli weterynarz świnkę leczył na grzybice a pozostały łyse placki to znaczy że chyba studia skończył na dopach!!! lepiej zmień weta. Na grzybice najlepszy jest specjalny płyn do smarowania. A jeżeli chodzi o kichanie kup w aptece dla niemowląt juvit c (wit.c w płynie) i do poidełka codziennie po 5 kropelek. Pamiętaj też o tym że w poidełku wodę należy zmieniać codziennie i podawać przegotowaną. Witamina c nie tylko leczy przeziębienia ale i zapobiega. Dodatkowo jak świnka jest przeziębiona kupujesz w tabletkach wit c 100 mg jak dla dzieci rozkruszasz tabletkę i posypujesz sianko lub suchą karmę raz dziennie:) Zawsze tak każe swoim pacjentom i pomaga:)
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2012, 14:45 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.


Konto usunięte

Re: Drapanie się i kichanie

Postautor: Konto usunięte » 17 lutego 2012, 14:47

adaczarna pisze:Zawsze tak każe swoim pacjentom i pomaga:)

Jesli jestes wetem,to przedstaw kopie dyplomu,jesli nie, nie tytuluj sie weterynarzemm i nie udziuelaj rad na tej podstawie,witamina c w wodzie to totalna glupota,przestac to wszedzie wypisywac bo jeszcze dzieciaki zaczna tak robic.


Awatar użytkownika
kama2565
Użytkownik
Posty: 220
Rejestracja: 15 stycznia 2012, 11:18
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Maja, Luna.
............
Za TM Pego, Pegi, Kazuya, Lily, Milka, Stówka, Czarna.
Kontaktowanie:

Re: Drapanie się i kichanie

Postautor: kama2565 » 17 lutego 2012, 19:22

Moja Milka kicha od dłuższego czasu, mówiono mi, że to alergia. Ale poszłam dzisiaj do innego wety i okazało się, że ma zapalenie dróg oddechowych. Ma antybiotyk. Milka ma wszystko zawalone, bo nawet kiedy próbuje zapiszczeć to robi to cichutko i trochę inaczej niż normalnie. Jest w trakcie leczenia, więc jestem dobrej myśli.
Jak się czuje twoja świnka?


świnkoowa
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 2 lutego 2012, 13:21
Kontaktowanie:

Re: Drapanie się i kichanie

Postautor: świnkoowa » 18 lutego 2012, 12:34

Mój Ludwik czuje się doskonale, skacze, biega, praktycznie ciągle się rusza :D Właśnie jestem w trakcie szukania innego weterynarza.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas