Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Bąbel

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
cavia de lutka
Hodowca
Posty: 16
Rejestracja: 22 marca 2009, 8:59
Kontaktowanie:

Re: Bąbel

Postautor: cavia de lutka » 13 kwietnia 2009, 20:12

Słuchaj Mikołaj, pisałeś do mnie pw bo chciałeś kupić ode mnie samice, żeby je rozmnażać, jeżeli masz jeszcze wątpliwości to mogę przytoczyć Twoje wypowiedzi.
Utrzymanie świnki morskiej jest porównywalne z utrzymaniem kota, więc troszkę kosztuje. Jeżeli dostaje to, co powinna, to trochę kosztuje, codziennie warzywa i owoce, karmę, sianko, wymiana ściółki a przede wszystkim wizyty u weta kosztują, a tego się nie uniknie, jeżeli śwince coś dolega!
Ja mam kilka świnek i wiem ile pieniążków miesięcznie wydaję na utrzymanie ich w czystości, podając najlepszą karmę i codziennie inne warzywa czy owoce!
Poza tym po Twoich wypowiedziach wnioskuję, że młody jesteś, bo sformułowanie typu "cycek mojej świnki był cały długi i czerwony" jest poniekąd dziwne.
W odpowiedzi na Twojego posta napisałam, że być może to ropień i trzeba udać się do weta. Nie wiadomo skąd się to wzięło na pyszczku Twojej świnki, a przecież nie miała tego od początku odkąd ją masz!
Więc poradziłam wizytę, a Ty w odpowiedzi zaczynasz się rzucać.
"Zachowujesz się tak jak by się coś paliło !!!" ten tekst też jest nie na miejscu - dobrze, ja już się nie wtrącam w Twoje metody leczenia, rób co chcesz :)
Uważam, że forum jest po to, aby wymieniać się spostrzeżeniami i udzielaniem dobrych rad, jednak w tym przypadku jest to chyba zbędne :)
pozdrawiam


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Guffi
Zasłużony
Posty: 918
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 18:37
Lokalizacja: Jaworze
Świnki morskie: Sprite, Coffee, Topanga[*], Amimoto
Kontaktowanie:

Re: Bąbel

Postautor: Guffi » 13 kwietnia 2009, 21:56

Mikołaj, Cavia de Lutka ma całkowitą rację. Sama nie rozumiem, czemu się "rzucasz", skoro Ona tylko dobrze Ci radzi. Świnka może droga w utrzymaniu nie jest- w porównaniu do innych zwierząt, ale trochę jednak kosztuje i trzeba sobie z tego zdawać sprawę, kiedy podejmuje się decyzję o hodowli. Zresztą logiczne, że trzeba brać odpowiedzialność za zwierzę, które bierze się pod swoją opiekę, a w to, oczywiście, wlicza się opieka zdrowotna. Kiedy Twoje zwierzę jest chore, MUSISZ zabrać go do weterynarza, szczególnie jeśli jest to coś tak poważnego jak ropień, który z czasem może przerodzić się w nowotwór i świnkę po prostu wykończyć.


mikolaj90
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 21:47
Kontaktowanie:

Re: Bąbel

Postautor: mikolaj90 » 13 kwietnia 2009, 22:05

No ok, ok :)

Trochę mnie poniosło, no ale co ja zrobię :D


Ale cavia de lutke, jeżeli chcesz to proszę bardzo, przytocz nasze prywatne wiadomości, bo oskarżasz mnie o to, że ja pisałem do ciebie, że świnka będzie rozmnażana :dobani:

Napisałem do ciebie na PW, że świnke trzymałbym z moimi trzema samiczkami. I zastanawiam się, od kiedy samica może zapłodnić samice. Trochę to dziwne.
Ostatnio zmieniony 14 kwietnia 2009, 10:29 przez mikolaj90, łącznie zmieniany 1 raz.


mikolaj90
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 21:47
Kontaktowanie:

Re: Bąbel

Postautor: mikolaj90 » 13 kwietnia 2009, 22:22

Czy ja jako USER, mogę zamykać tematy ? Czy mogą tylko zamykać Admini i Moderatorzy ?

Czy ktoś może mi wytłumaczyć zamykanie tematów ?


Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Bąbel

Postautor: Magda_Oska » 13 kwietnia 2009, 22:27

mikolaj90 pisze:Czasami to ja się zastanawiam, że chyba odejdę z tego forum. I chyba niestety ale to zorbie !

Nikt Cię na siłę nie trzyma.

mikolaj90 pisze:Czy ja jako USER, mogę zamykać tematy ? Czy mogą tylko zamykać Admini i Moderatorzy ?

Czy ktoś może mi wytłumaczyć zamykanie tematów ?


Tą funkcję mają admin i moderatorzy.

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

mikolaj90
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 21:47
Kontaktowanie:

Re: Bąbel

Postautor: mikolaj90 » 14 kwietnia 2009, 11:12

Ok.

Nie chcę już się kłócić. No cavia de lutke ma rację.


Niech ta sprawa będzie już zamknięta.


Awatar użytkownika
Bercik
Zasłużony
Posty: 802
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 15:35
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Bąbel

Postautor: Bercik » 18 kwietnia 2009, 22:54

byłeś u weta??
może na przyszłość weż tel do weta i jak coś się dzieje to możesz do niego zadzwonić i dowiedzieć kiedy będzie mógł zobaczyć Twoje zwierze

Samotność to taka straszna trwoga
Ogarnia mnie, przenika mnie

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas